Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

RADOGOSZCZ

9.03.2010 11:13
Lewicki St., Radogoszcz, Warszawa 1971.

Nie znamy wszystkich nazwisk więźniów, którzy przeżywali tego wieczora godziny grozy. Dysponujemy jedynie częściowym spisem osób, które znajdowały się w radogoskim więzieniu na przełomie grudnia 1944 r. i stycznia 1945 r. Nie ma tu oczywiście więźniów ewakuowanych potem z Grójca, Łowicza i Skierniewic. Na listach tych znajdują się przeważnie ludzie, którzy już od dawna znosili męczarnie Radogoszcza. Publikujemy te nazwiska.

Proszę o ewentualne uzupełnianie listy więźniów więzienia w Radogoszczy k/Łodzi w wątku - Radogoszcz - opis obozu

Lista nazwisk A-Ż

Odpowiedzi (3)

29.04.2010 23:58
Feliks WOŁOSZCZUK, ur. 22 I 1894 - wykładowca biologii na Uniwersytecie w Łodzi, więzień obozu, rozstrzelany w lesie 12.11.1939 - brat mojego pradziadka
5.12.2010 23:42
Witam.
Z tego co mi wiadomo w ostatnim transporcie do lasów lućmierskich (o nazwie dowiedziałam się z postu) zginął brat mojego dziadka. Niestety nie potrafię podać dokładnych dat jego pobytu.

Nazywał się KACPER DAŁKIEWICZ.

Na początku 1944roku mój dziadek otrzymał jeszcze od niego list. PCK ustaliło, że z tego więzienia właśnie został wywieziony z transportem do lasów. Była to tylko jedna kolumna samochodów. To są dane o których wiadomo.

Pozdrawiam
Barbara Kacprzak
12.02.2011 21:07
Mój dziadek, Józef Cieślarczyk, ur. ok 1917r. był więźniem tego obozu podczas wojny. Był przywódcą ruchu oporu w okolicy Łodzi (ŁASK). Widzę, że na listach nie widnieje. Może w tekście książki jest jakś informacja. Pozdrawiam