Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Krasuski h. Nałęcz

23.10.2009 23:53
Poszukuję informacji nt. rodziny Jan Kantego Krasuskiego h. Nałęcz, ur. 1777, zm. 12.04.1833 w Pstrągowej gm. Czudec. Żonaty z Urszulą Słupską h. Lis.

Dzieci:

- Tekla ur. 1797, mąż Ksawery Mostowski ur. 1793, syn Klemensa, ślub 5.02.1817 w Pstrągowej
- Domicela, po mężu Nowakowska
- Franciszek
- Kamila, córka Franciszka
- Bolesław, syn Franciszka
- Wincenty
- Wacław
- Ludmiła, córka Wacława
- Julian, syn Wacław
- Eleonora
- Rozalia, ur. 1803, mąż Wincenty Włyński, ur. 1798, syn Franciszka (ur. 1793) i Franciszki Zielińskiej (ur. 1774), ślub 16.11.1825 w Pstrągowej

Odpowiedzi (2)

27.09.2010 16:57
Witam

Trafiłem na ten post i jestem bardzo zainteresowany informacjami na temat Klemensa Mostowskiego ( kiedy urodzony i gdzie? i jaką linie Mostowskich reprezentował),ponieważ w internetowym herbarzu imię Klemens Mostowski nie występuje. Od strony babci pochodze z rodziny Mostowskich i w aktach urodzenia moich prapradziadków widnieje imie Klemens Mostowski i jego małżonka Anna z domu Kucharska? Urodził im się syn Marceli w 1823 r w Strusina-Tarnów .Ponadto posiadam dokument potwierdzający szlachectwo Ksawerego Wincentego Mostowskiego właściciela dóbr Pstrągowa w którym zapisane jest że jest wnukiem Klemensa Mostowskiego. Próbuje ustalić czy to ten sam Klemens z akt moich dokumentów rodzinnych.(różnią się nazwiska żon).
Być może miał dwie żony...Mogę przesłać Państwu skany posiadanych dokumentów i zdjęć rodziny Mostowskich.Proszę o pomoc w tej sprawie..

Pozdrawiam

Jerzy Kamiński
28.09.2010 13:52
Ksawery (ur. 1793) syna Klemensa Mostowskiego i Anny Sułkowskiej (Szulkowskiej?). Ślub Ksawerego z Teklą Krasuską odbył się 5 lutego 1817 r.

Klemens był właścicielem Nosówki, pod Rzeszowem, zapewne w tamtejszych księgach metrykalnych znajdzie Pan wiele odpowiedzi.

Jan Krasuski umarł w 1833 r., w Pstrągowej nikt z Krasuskich już nie pozostał. Jeżeli Mostowscy byli później współwłaścicielami Pstrągowej to pewnie ta sama linia.