Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

FANTI, Stronczyńscy

15.12.2009 19:52
Witam,

interesują mnie wszelkie informacje dotyczące nazwiska FANTI oraz Mochliński/a na ziemiach polskich i Kresach.

Z tego co wiem, jakiś Fanti prawdopodobnie przybył do Polski wraz z Napoleonem. Z mojej rodziny wiem tylko tyle, że mój praprapradziadek (3x pra) nazywał się Wincenty Fanti i pochodził prawdopodobnie spod Jędrzejowa. Ponieważ jego córka Zofia weszła do rodziny ziemiańskiej o szlacheckich korzeniach i nazwisku Stronczyńscy, podejrzewam iż Fanti też posiadali jakiś majątek. Nie wiem tylko czy na pewno i gdzie. Nie spotkałam się w Polsce z tym nazwiskiem w jakiejkolwiek konfiguracji.

Zofia Fanti wyszła za Władysława Stronczyńskiego, syna słynnego numizmatyka Kazimierza Stronczyńskiego.

Jeśli ktokolwiek wiedziałby cokolwiek, proszę o kontakt. Nawet najmniejszy ślad może dopomóc mi w badaniach.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję
Marta

Odpowiedzi (3)

16.01.2010 04:07
Miło by mi było,gdybyd z wiekszym szacunkiem pisala o swoich przodkach Słowa typu "jakas",jakis" to nie sa miło dla ucha brzmiace. Znam pewne szczególy, widze błędy ( np p. Maria Mochlinśa najpiwrw zostala wychowywana na Wołyniu u krewnych, takm tez zdarzyly sie w Jej zyciu b wazne przypadki ,a dopiero po 8 latach zostala sfinansowana P. M Stronczyńskiej nauka na pensji panien Plater w Warszawie I "na Boga " nie przez jakąś"
Pozdrawiam
17.01.2010 14:47
Drodzy Panstwo, przede wszystkim prosilbym aby nie wprowadzac nastroju wzajemnej podejzliwosci i wypominania sobie. Kazdy tutaj stara sie jak moze uzupelniac wiadomosci rodzinne i kazdy ma prawo sie mylic. Pomagajmy sobie nawzajem. Bardzo o to prosze jako osoba z redakcji Herbarza.
13.11.2010 21:44
Witaj,

Moim prapradziadkiem byl wlasciciel ziemski Jan Mochlińaki z Fusowa, pow. Horochów, b. woj. wołyńskie. Znalazlem na razie o nim info tylko na necie. Ale w pozycji pt. "Wykaz osób parafii diecezji łuckiej" ks. Żurka mozna odnalezc wpisy Mochlinskich z Wolynia. Linie Ludwika.

Ludwik Mochliński i Antonina Wernicka.

Dzieci: Ewelina (1860/1), Józef Ludwik (1864/24), Anna Julia (1866/30), Ludwik Hipolit (1869/23), Kazimierz Jan (1871/11), Adam Justyn (1872/57). Nastepnie:

Ludwik Mochliński i Maria Dobrzyńska.

Dzieci:

Anna (1922/90)

Serdecznie pozdrawiam

Pawel