Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Cmentarze - Polska

Znajdź album
Galeria cmentarzy leżących we współczesnych granicach Polski

Albumy (276)

Strona z 12 Następna >

Bircza - cm. stary i nowy

Stary cmentarz - praktycznie już nieużywany, mieści się kilkadziesiąt metrów powyżej rynku. Zachowany w stylu parkowym z zapewne licznymi grobami niewidocznymi pod warstwą ziemi, lub zanikłymi jako groby ziemne. Obecnie kilkadziesiąt grobów zachowanych Nowy po drugiej stronie głównej szosy. Przeważająca większość grobów całkiem nowa.

Bliżyn - pow. skarżyski

Głowno

Cmentarz parafialny parafii rz-kat pw. św. Jakuba w Głownie został założony w pierwszej połowie XIX wieku, czynny do dzisiaj. Przez mieszkańców jest nazywany "starym cmentarzem" (w odróżnieniu od nowszego, cmentarza komunalnego). Na tym parafialnym cmentarzu zostało pochowanych wiele osób ważnych dla lokalnej społeczności, lecz nie tylko. Znajduje się tu zbiorowy grób żołnierzy Wojska Polskiego poległych w bitwie nad Bzurą w 1939 roku oraz rozstrzelanych wieźniów pod murem cmentarnym podczas II wojny światowej przez Niemców, żołnierze AK, powstaniec styczniowy, księża parafialni, właściciele w Głownie, w tym hrabina Aleksandra Komorowska (ciotka gen. Tadeusza Bór-Komorowskiego), burmistrzowie Głowna, lekarze, nauczyciele, lokalni działacze i społecznicy, jak i zwykli mieszkańcy Głowna. Najstarszy zachowany nagrobek: Honoraty z Kielanskich Skowrońskiej zm 1 października 1857 roku.

Kołacinek gm. Dmosin powiat brzeziński, woj. łódzkie

Cmentarz wiejski w Kołacinku, na którym znajduje się grób danych właścicieli dworu w Kołacinku, zbiorowy grób Powstańców Styczniowych poległych w bitwie 4 września 1863 pod Wolą Cyrusową oraz żołnierzy Wojska Polskiego, poległych również w bitwie pod Wolą Cyrusową, lecz w 1939 roku.

Królik Polski - cmentarz grecki

Cmentarz uległ bardzo poważnym zniszczeniom w czasie wichury w 2024 roku.

Lublin, ul. Lipowa

Lublin - cmentarz przy ul. Lipowej 105192

Babice, woj. małopolskie

Cmentarz położony w centrum wsi. Kilka nagrobków z czasów przedwojennych. Najstarsza tablica w murowana w mur okalający - 1904. Starsze niezachowane.

Baborów, pow. głubczycki

Cmentarz w Baborowie

Barcice, pow. nowosądecki

Bardo

Bardo - miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie ząbkowickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Bardo, położone w Górach Bardzkich nad Nysą Kłodzką.
W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. wałbrzyskiego


Będzin, Cmentarz par. pw. św. Trójcy

Będzin-Grodziec, Cmentarz par. pw. św. Katarzyny

Biała Podlaska

Cmentarz katol. w Białej Podlaskiej u zbiegu ulic Nowej i Janowskiej. Zał. w 1805 r. powiększony w 1897,1919, 1978 r. okolony murem z neoromańską bramą ze schodkowym szczytem zwieńczonym figurą na tle krzyża, projektu architekta Władysława Wołodko (1909)

Bidziny, woj świętokrzyskie

Bielawy (powiat łowicki, woj. łódzkie)

Bielawy (powiat łowicki, woj. łódzkie) - cmentarz parafialny

Bochnia

Bogoria

Bolesław, pow. olkuski

Bratoszewice [Gmina Stryków, województwo łódzkie]

Cmentarz parafialny założony w XIX w, w Bratoszewicach

Brzeg Dolny pow. wołowski Cmentarz przy Alejach Jerozolimskich

Brzeg Dolny – miasto w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie wołowskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Brzeg Dolny. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie wrocławskim. Miasto położone jest na prawym brzegu Odry. W czasie II WŚ istniały tutaj dwa podobozy obozu koncentracyjnego Groß-Rosen, Dyhernfurth I i Dyhernfurth II. Więźniowie Dyhernfurth I -zatrudnieni byli w fabryce chemicznej przy produkcji gazów bojowych i napełnianiu pocisków i bomb płynnym gazem, natomiast więźniowie z Dyhernfurth II pracowali przy rozbudowie chemicznej fabryki. Miejscowość znalazła się w obrębie terenów przyznanych Polsce w wyniku II wojny światowej. Brzeg Dolny stał się siedzibą zarządu gminnego i utracił prawa miejskie. Od 1949 r. na bazie dotychczasowej fabryki chemicznej powstały Nadodrzańskie Zakłady Przemysłu Organicznego „ROKITA” w Brzegu Dolnym. W r. 1954 Brzeg Dolny pozyskał prawa miejskie.

Brzeg Dolny- Warzyń pow. wołowski


Brzeg Dolny (niem. Dyhernfurth) w powiecie wołowskim, w województwie dolnośląskim. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Brzeg Dolny.
Warzyń obecnie stanowi dzielnicę miasteczka. W niej usytuowany jest stary Kościół Wszystkich Świętych wzniesiony ok. 1580 r. w formach gotycko-renesansowych. Przebudowany był w XIX w. Zachował się renesansowy portal oraz XIX-wieczne wyposażenie wnętrza.
Do roku 1945 r. do parafii katolickiej na Warzyniu należał Brzeg Dolny, Radecz, Żerków i Żerkówek. Po II wojnie światowej stał się kościołem filialnym.

Budziszewice

Data założenia 1874. Pierwszy pochówek ks. Antoni Kacprzycki - proboszcz Budziszewic, zmarł jako rezydent parafii.

Busko Zdrój

Bychawa, pow. lubelski

Cmentarz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Franciszka z Asyżu
Strona z 12 Następna >