Wspieraj!

logoFundacja „Genealogia Polaków” zajmuje się odtwarzaniem tożsamości Rzeczypospolitej. Działamy na Kresach, w Polsce i wśród Polonii. Jeśli działasz w grupie historycznej, szkole kresowej lub towarzystwie polonijnym to korzystasz z naszej pracy zawsze gdy Twoje projekty zyskują zainteresowanie. Nasza praca pomaga Wam krzewić polskość. To dzięki nam wiele osób korzysta w usług firm genealogicznych, przychodzi do szkół niedzielnych, na uroczystości polskie. Promujemy poznawanie korzeni i źródeł polskości, dumę z bycia Polakiem, udostępniamy konkretną wiedzę i narzędzia. Fundacja jako jedyna w Polsce prowadzi unikalne działania wspierając edukację szkolną i rodzinną, gromadząc bazy informacji, realizując programy społeczne. Są to działania konieczne choć nie widowiskowe.

Więcej o metodach dowiesz się w zakładce – Działania
Najnowsze prace znajdziesz w zakładce – Aktualności
Kwerendy archiwalne – portal Genealogia Polaków

Liczymy że rozumiesz jak bardzo nasze działanie jest potrzebne i że nam pomożesz.

WPŁATY KARTĄ - OGÓLNE

Usługa online - Pay Pal
(Używając karty)Przelew na konto:
Fundacja Odtworzeniowa Dóbr Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
Regon: 122719308 NIP: 6793086820

Bank Pocztowy
PL 96 1320 1856 2935 3154 2000 0001 (Złotówki)
PL 96 1320 1856 2935 3154 2000 0002 (EURO)
PRYELEWY ONLINE - WYBRANE CELE
Dotacja na cele statutowe

Wsparcie przekazane jest wg potrzeb na wymienione programy, a także na niezbędną obsługę techniczną, transport darów, gadżety promujące historię, materiały, kwerendy itp.
Portal Genealogia Polaków (działania naukowe)
⇒ Aktualności (działania fundacyjne)

Kwota:
Polska sięga dalej niż myślisz

Paczka z Orłem” Polacy z Kresów nigdy nie opuścili Ojczyzny. To Ojczyzna opuściła ich zmieniając granice. Żyjąc często w bardzo ciężkich warunkach opiekują się śladami polskości.  Paczka z Polski to dla nich nie tylko pomoc, lecz też dowód pamięci.

Akcja ta gromadzi i przekazuje pomoc w edukacji polskim dzieciom na Kresach i Wschodzie, oraz dociera z pomocą do wybranych najbiedniejszych polskich rodzin.

Współpracujemy z akcją „Polacy Rodakom”, polskimi szkołami, świetlicami, parafiami na Kresach, towarzystwami miłośników kultury polskiej, związkiem „Solidarność” i in. Co roku wysyłamy na Kresy kilka ton darów.

Zobacz też:
Więcej o akcji „Polska sięga dalej niż myślisz
Akcja „paczka z orłem” 2015 (raport)
Meble dla szkoły w Grzegorzewie

 

Kwota:
Indeksacja dawnych polskich ksiąg sądowych

Umożliwienie badaczom szybkiego dotarcia do interesujących ich źródeł. W pierwszej kolejności przepisywane są galicyjskie indeksy, co umożliwi ogólną orientację w zawartości zasobu archiwalnego. W drugim etapie opracowane zostaną sumariusze właściwych ksiąg sądowych.

Kwota:
Z kuferka prababci

Niezwykły projekt edukacyjny odtwarzający tożsamość przez dzieci i dla dzieci. W jego ramach organizowane są konkursy na Kresach na zbieranie opowiadań. Z uzyskanego materiału produkujemy i wysyłamy na Kresy książeczki dla dzieci w miejsca gdzie żyli bohaterowie opowiadań.
Zobacz: Pierwsza edycja konkursu pod Wilnem
Więcej o projekcie Z kuferka prababci

Książki i konkursy się odbywają. A więc im więcej zbierzemy pieniędzy tym więcej książeczek trafi do dzieci na Kresach

Kwota:
Ratowanie ginących polskich cmentarzy na Kresach

Docieranie do ginących mogił na wsiach na Kresach, indeksacja, renowacja, uprzątanie, zapalanie zniczy. Zgromadziliśmy już ponad 100.000 zdjęć grobów polskich, zarówno z wielkich nekropolii kresowych jak i z niewielkich wiosek, do których nie dotarł nikt z Polski od wielu lat. Ilość tych grobów rokrocznie maleje.
Zobacz: Wyszukiwarka mogił

Kwota:
Materiały rozwijające polską tożsamość

Zakładki, obrazki, magnesy, zeszyty z precyzyjnie opracowaną treścią dot. historii Polski. Materiały te wysyłamy do różnych miejsc na świecie. Adresatami mogą być szkoły polskie, towarzystwa, parafie, redakcje itp. Materiały te można zamówić dla swojego towarzystwa lub ufundować wysyłkę którą kierujemy na Kresy.

Kwota:
Bazy wiedzy GP+

Unikalny program gromadzenia i publikowania źródeł informacji historycznych do genealogii rodzin polskich. To bazy „crowdsourcingowe” – czyli gromadzone wspólnie. W tym największa w Polsce Baza Powstańców Styczniowych i dziesiątki innych. Wsparcie jest potrzebne na koszty serwerów, programistów, koszty kwerend archiwalnych i adaptację materiałów

Zobacz np.: Baza Powstańców 1863

Kwota:
Grzegorzewo (Litwa)

Zbieramy fundusze na zakup wyposażenia sali tanecznej dla polskiej szkoły na Litwie, gdzie dzieci uczą się polskich tańców i pieśni. Sytuacja polskich szkół jest tam dramatyczna, gdyż nie są jak litewskie dotowane przez państwo co znacznie utrudnia konkurencyjność oferty i powoduje odpływ dzieci. Fundacja wspiera proces edukacji – doprowadziliśmy np. do zakupu szaf, wyposażenia, oraz zbierane są nieustannie pomoce szkolne. Organizujemy także przyjazdy dzieci do Polski.

Kwota: