Aktualności
PLAKAT FESTIWAL Główny

Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej


16 czerwca 2017

Akcja „Polska sięga dalej niż myślisz”  została włączona we wspaniałe wydarzenie jakim jest II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej. To niezwykłe przedsięwzięcie, któremu przyświecają cele: upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki i zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1956.  Organizatorzy, tj Stowarzyszenie Passionart, Fundacja Armii Krajowej oraz Instytut Pamięci Narodowej, serdecznie zapraszają do udziału w przesłuchaniach konkursowych wszystkich zainteresowanych tą wyjątkową, muzyczno-historyczną inicjatywą.

Program Festiwalu i cele są zbieżne z działaniami Fundacji Odtworzeniowej Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego takimi jak odtwarzanie i zachowywanie wszelkich śladów polskich na terenach całej dawnej Rzeczypospolitej, a także wzmacnianie edukacji szkolnej i domowej związanej z tożsamością Polski. Festiwal stanowi doskonałe interaktywne narzędzie zachęcające młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów – świadków tamtych dni, okaże się spełnieniem i doskonałą okazją do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu.

Tematem Festiwalu będą pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II Wojny Światowej oraz dekady po jej zakończeniu. Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchaniach wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim. Finał będzie miał miejsce w Krakowie w dniach 10-12 listopada. W ramach finału odbędzie się zbiórka materiałów edukacyjnych dla dzieci polskich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego. To realne działanie, poszerzające indywidualne przeżycie wydarzeń kulturalnych do niesienia dobra także dla tych, którzy nie mogą żywo brać udziału w wydarzeniach i edukacji na terenie Polski.

Festiwal jak i zbiórka są wielkim wyzwaniem organizacyjnym. Zachęcamy więc do aktywnego włączenia się wszystkich, którzy mogli by jako wolontariusze być w centrum tych wydarzeń.

Szczegóły dotyczące Festiwalu wkrótce na www.piosenkaniezlomna.pl oraz www.passionart.org.pl.

KONTAKT: festiwalpnin@gmail.com | +48 603 809 132

Galeria z wydarzenia: