Aktualności
m_IMG_9362ab

Spotkanie Fundacji z Parą Prezydencką


4 maja 2017

2 Maja, w Dniu Polonii i Polaków za Granicą, a także w Święto Flagi zostaliśmy zaproszeni na uroczystość Państwową do Belwederu, gdzie po oficjalnej części odbyły się spotkanie z Parą Prezydencką Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą, a także rozmowy z Ministrami Adamem Kwiatkowski, Wojciechem Kolarskim oraz przedstawicielami Kancelarii Prezydenta. W ramach spotkań przedstawiliśmy Fundację i zaznaczyliśmy obecność na tym ważnym wydarzeniu. Mieliśmy też okazję zapoznać się z szeregiem organizacji polonijnych w kraju i poza granicami, reprezentującymi m.in. Polaków z Łotwy, Australii, Austrii, Ukrainy i innych krajów. Spotkanie jest symbolem dalszej współpracy z tymi osobami i instytucjami zajmującymi się odtwarzaniem tożsamości narodowej.

Na spotkaniu ze strony Fundacji byli obecni Marcin Niewalda – prezes Fundacji, Piotr Strzetelski – zajmujący się współpracą na terenie Ukrainy oraz organizacją akcji pomocowych, a także dwie wolontariuszki – Maria Niewalda i Joanna Bujas (obchodząca urodziny). Kancelaria prezydenta otrzymała także raport z działań Fundacji za rok 2016 a także szczegółowy raport z działań akcji „Polska sięga dalej niż myślisz”. Planowane są dalsze rozmowy mające na celu poszerzenie współpracy.

W ramach spotkania przedstawiciele Fundacji mieli też możliwość zwiedzić unikalną wystawę poświęconą Józefowi Piłsudskiemu zorganizowaną w podziemiach Belwederu.

Galeria z wydarzenia: