Genealogia Polaków - Rejestracja

Rejestrując się na Forum Genealogii Polaków zgadzasz się na poniższe warunki.

Dział BIBLIOTEKA-FORUM Genealogii Polaków służy gromadzeniu wiedzy genealogicznej oraz komunikacji w sprawach genealogicznych.

Ochrona danych osobowych
Dane użytkowników nie służą żadnym celom marketingowych i nie zostają nigdzie przekazywane. Użytkownicy zgadzają się na udostępnienie administracji danych nieodzownych do prawidłowego działania na Forum (mail, login, hasło oraz nr IP). System używa także ciasteczek do ułatwienia korzystania z Forum (Twój komputer zapamiętuje odwiedziny i używane style, lecz nikt z portalu nie wykorzystuje tych danych w żaden sposób). Serwer gromadzi informacje statystyczne o stronach nie powiązane w żaden sposób z danymi osobowymi ani profilami indywidualnymi. Konto może zostać zawsze usunięte w edycji profilu. Dane nie są profilowane. W razie jakichkolwiek dostrzeżonych nieprawidłowości należy skontaktować się z administracją Portalu Genealogia Polaków. Użytkownik ma prawo używać pseudonimu w celu anonimizacji i wyłączyć możliwość kontaktu mailowego ze sobą (maile nie są udostępniane, korespondencja odbywa się za pomocą Wiadomości Prywatnych). Po usunięciu konta dane osobowe nie są nigdzie przechowane - nie ma możliwości odtworzenia skasowanego konta. Standardy te - zgodne z przepisami RODO - obowiązują w portalu od wielu lat.

Prawo autorskie i anonimowość
Każdy użytkownik obowiązuje się przestrzegać prawa autorskiego oraz zasady wynikających z ochrony danych osobowych. W szczególności dotyczy to umieszczania tylko takich tekstów, które są tylko jego własnością, do których prawa autorskie wygasły, lub do których ma praw np. na zasadzie cytatu. Na umieszczanie innych musi uzyskać zgodę. Teksty, które redakcja zauważy jako pozbawione tych zasad zostaną usunięte a użytkownik zbanowany. Każdy ponosi odpowiedzialność za wstawiane przez siebie teksty. Redakcja dokłada wszelkich starań aby nie dochodziło do żadnego naruszenia prawa, ale nie odpowiada za teksty użytkowników. Jednocześnie użytkownicy zobowiązują się nie wprowadzać danych wrażliwych osób żyjących nie będących informacją publiczną.

Zasady kultury i bezpieczeństwa
Zobowiązujesz się przestrzegać zasad kultury. Nie wolno Ci pisać żadnych wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszających cudze prawa autorskie. Robienie tego może spowodować, że zostaniesz zbanowany na zawsze, a Twój dostawca internetu powiadomiony o Twoim zachowaniu. Zgadzasz się, że Genealogia Polaków ma prawo w każdej chwili usunąć, edytować, przenieść lub zablokować każdy wątek. Zgadzasz się też na zapisywanie wszystkich informacji, które podajesz, w bazie danych. Dane te nie będą przekazywane nikomu bez Twojej zgody, ale ani Genealogia Polaków ani phpBB nie odpowiada za włamania, które mogą spowodować wykradzenie danych. Dbaj o swoje bezpieczeństwo, nie publikuj adresów mailowych w postach. Konta, które redakcja uzna, że służą tylko do reklamowania innych stron, usług czy produktów będą usuwane.

Wiedza jest wspólna - wolontariat
Wszyscy razem budujemy wspólną sieć wiedzy genealogicznej. Portal Genealogia Polaków służy gromadzeniu wiedzy genealogicznej na zasadzie outosourcingu. Przystępując do wspólnego gromadzenia danych działasz na zasadzie wolontariatu. W BIBLIOTECE-FORUM są działy, które działają jak zwykłe Forum, ale są też działy, budujące wiedzę wspólną. Gdy dodasz tam wiedzę staje się ona częścią sieci, której nie masz prawa niszczyć. Odnosi się to przede wszystkim do możliwości łączenia postów różnych użytkowników, a także sytuacji związanych z usuwaniem konta - gdy posty zostają jako anonimowe, lub jako "ex-user". W tym przypadku jesteś zobowiązany wcześniej usunąć z tych postów wszelkie Twoje dane osobiste, ale nie możesz niszczyć struktury danych i wiedzy wspólnej. Nie umieszczaj więc danych, które chciałbyś zachować tylko dla siebie - teraz lub w przyszłości. Prywatne wiadomości to inna sprawa - są zawsze prywatne. Usunięcie konta następuje przez zgłoszenie adminowi.

Skrypt Forum
Forum Genealogii Polaków działa na skrypcie phpBB, wydanym na licencji „General Public License” (zwanej też „GPL”) i możliwym do pobrania ze strony www.phpBB3.PL. Skrypt phpBB tylko ułatwia dyskusje przez Internet, jego autorzy nie kontrolują tekstów zamieszczanych w Internecie za pomocą tego skryptu. Forum stosuje pliki cookies tylko do sprawnego poruszania się po Forum. Rejestrując się baza przechowuje Twój mail, login, hasło oraz nr IP - dane te nie będą jednak nigdy udostępniane - chyba że naruszysz prawo. Więcej informacji o skrypcie phpBB można znaleźć na stronie www.phpBB3.PL.

Newsletter
Rejestrując się na Forum zgadzasz się na otrzymywanie informacji w ważnych sprawach technicznych - Jest to wyjątkowa korespondencja używana jedynie w przypadku potrzeby zmiany wymagań technicznych lub prawnych.

Jeśli się nie zgadzasz na te warunki, opuść rejestrację. Możesz dalej korzystać z Forum, ale wiele funkcji i tematów będzie dla Ciebie niedostępnych.

 
cron