40572. Ostrowski landowners in Biala Ternopil 18th century

Ogłoszenia osób poszukujących danych wg miejscowości. W tym dziale wpisujemy jeśli szukamy np. spisów osób z danej miejscowości, historii o miejscu itp. Koniecznie zaznacz że obserwujesz wątek !
Proszę: umieść też informacje o tym co się działo w miejscowościach (np. kto żył) w dziale Słownika Geograficznego (CZYTELNIA) - jeśli istnieje opis danej miejscowości jako "odpowiedź"

Ostrowski landowners in Biala Ternopil 18th century

Postprzez Mummo48 » 08.05.2021

Hello! I have spent some time researching my mother's family (Fedun) from Galicia. The records found in the early 19th century indicate a close relationship to the Ostrowski family in Biala Ternopil. Seems that Michel Ostrowski and his sons Pawel and Piotr owned land and perhaps the village itself. They also seem to have interests further west in Biale Przemyslany (Now Bile).

Does anyone know where to find land owner records for this period. I understand that early in the 19th century the Habsburgs conducted a cadastre but I don't think that is yet available on line.

Any help would be much appreciated!


TŁUMACZENIE

Witaj! Spędziłem trochę czasu, badając rodzinę mojej matki (Fedun) z Galicji. Dokumenty znalezione na początku XIX wieku wskazują na bliski pokrewieństwo z rodziną Ostrowskich w Białej Tarnopolu. Wydaje się, że Michel Ostrowski i jego synowie Paweł i Piotr byli właścicielami ziemi i być może samej wioski. Wydaje się, że interesują się także dalej na zachód, na Białych Przemysłach (Now Bile).

Czy ktoś wie, gdzie znaleźć rekordy właścicieli gruntów z tego okresu. Rozumiem, że na początku XIX wieku Habsburgowie przeprowadzili kataster, ale nie sądzę, aby był on jeszcze dostępny w Internecie.

Każda pomoc byłaby bardzo mile widziana!
Mummo48
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Powrót do SZUKAM MIEJSCA (Szukam informacji o miejscu xxx...)