Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Koropiec, Nowosiółka Koropiecka, Ścianka

15.06.2010 12:03
Poszukuję zdjęć Koropca, Nowosiółki Koropieckiej,Scianki oraz cmentarzy w tych miejscowosciach.

Odpowiedzi (23)

Strona z 2 Następna >
15.06.2010 17:06
Witam,

czy mogłaby Pani przybliżyć nieco te miejscowości choćby pod względem lokalizacji?

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Czerwieniec
15.06.2010 20:20
Wszystkie te miejscowości znajdowały sie w woj. tarnopolskim,powiat Buczacz (Ukraina).Dziś nazwy Nowosiółka Koropiecka ma zmieniona nazwe na Sadowy.
14.07.2010 19:55
Witam! Rodzina mojej żony pochodziła z Nowosiółki Koropieckiej - nazwisko MILEWSKI.
Poszukuje wszelkich informacji i fotografii przedwojennych o Koropcu i Nowosiółce Koropieckiej.
Mój e-mail- zbigniew.wojczak@interia.pl
21.07.2010 21:23
Panie Zygmuncie!
Mam sporo informacji o Koropcu i Nowosiółce .Gdy tylko znajdę czas postaram się panu w e-mailu napisać.Proponuję odwiedzenie internetowej strony "KARTA", gdzie są informacje na temat pomordowanych osób w tych miejscowościach.Było ich sporo.Ocaleli nieliczni.
Pozdrawiam.
17.08.2010 11:55
Bardzo proszę również o informację o Nowosiółce Koropieckiej
22.08.2010 21:26
Panie Zbigniewie!
Nowosiółkę Koropiecką znam z opowiadań moich bliskich, którzy ocaleli z pogomu UPA.Dziś jest dzielnicą Koropca.Niewiele pozostało z tej wsi.
Jest cmentarz bardzo zaniedbany.Zamieszkiwali ją głównie Polacy i stąd rzeż banderowcow.W Nowosiółce swoją przystań mieli polscy partyzanci.W 1943r po wkroczeniu wojsk niemieckich odbyla się 1-wsza czystka Polaków.Resztę pozostawili UN-UPA.Dodam, ze jednym z bandytów i zatwardziałych morderców "działajacych" w tych okolicach,był sam dziadek byłego prezydenta Ukrainy - Igor Juszczenko!
Wieś optoczona byla pieknymi lasami, w których pogrzebano pomordowane rodziny z okolicznych, wsi oraz samej Nowosiółki.
O Koropcu, Nowosiółce, Buczaczu pieknie napisał wybitny angielski historyk Norman Davies.Wspomina w nim nazwiska bestialsko pomordowanych i zakatowanch Polaków.Jest sporo wzmianek o mojej rodzinie i wielu innych.
24.11.2014 14:12
Szanowni Państwo,
byłbym wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące Nowosiółki Koropieckiej. Stamtąd pochodzi się moja rodzina; dziadek Józef Łukasiewicz i babcia Paulina Łukasiewicz z domu Koryzma. Pozdrawiam
23.11.2015 17:30
Witam. Nazywam się Konrad Zaleski. Moja rodzina pochodzi z Nowosiółki Koropieckiej. Mam tylko trochę informacji na temat samej Nowosiółki dlatego że większość osób które się tam urodziły nieżyja. Z mojej rodziny mieszkali tam : Bazani, Zalescy lub Zalewscy (Mój pra dziadek podobno zmienił nazwisko tam na Kresach ale dowodów 100 procentowych na to nie mamy), Piotrowscy (zuborzała szlachta herbu Junosza), Tokarscy, Krowiccy, Chaszczewscy, Malińscy, Tyszkowscy, Wolańscy. Jeżeli ktoś ma informacje na temat Nowosiółki to proszę o podzielenię się nimi.Pozdrawiam.
Konrad.
22.04.2016 13:00
Jestem z rodziny Chaszczewskich - czy cos mogę pomóc??? Pozdrawiam
22.05.2016 22:31
Witam Skrzynek67
W mojej rodzinie przewija się nazwisko Chaszczewski. Moja ciotka miała na imię Marcela A na nazwisko Chaszczewska. Jak coś byś mógł powiedzieć o Zaleskich/Zalewskich, Tokarskich, Biernackich, Bazanach, Piotrowskich, Wolańskich, Krokoszyńskich, Zołotarskich, Maślankach, Krowickich, Hładkiewiczach i Sługockich. Mam też spis paru innych Chaszczewskich nie z mojej rodziny. Jestem też ciekawy czy wiesz jakie Herby mieli szlachcice z Nowosiolki.
Pozdrawiam Konrad.
26.05.2016 11:26
Witam!
Nazywam się Jan Biernacki. Moja rodzina pochodzi z Nowosiłóki Koropieckiej. Po wojnie przyjechali do Krzeszyc koło Gorzowa. Od ok. 10 lat interesuję się historią mojej rodziny oraz miejsca skąd pochodzą. Oprócz Biernackich w moim drzewie genealogicznym pojawiają się nazwiska Tyszkowskich, Zaleskich, Koryznów, Boskich Możemy się wymienić swoimi dotychczasowymi spostrzeżeniami.
PS. Czyt ktoś może wie która część wioski nazywałą się Rozrywka? Bo taką adnotację znalazłem w księdze chrztów przy nazwisku mojej pra (...) babki urodzonej w 1881 r.
26.07.2016 07:36
Szanowni Państwo,
poszukuję wszelkich informacji na temat Franciszka Koryzmy urodzonego w dniu 8 czerwca 1898 r. we wsi Nowosiółka Koropiecka, powiecie buczackim, województwie tarnopolskim (obecnie tereny Ukrainy). Był synem Jana i Michaliny. Tak jak jego rodzice był wyznania rzymsko-katolickiego. W wieku 12 lat miał ukończone pięć klas szkoły ludowej w Greszkowcach (?) i oprócz języka polskiego władał w mowie i piśmie języskiem rosyjskim.
Szukam także informacji na temat jego Rodziców (Jana i Michaliny), ew. rodzeństwa, czy informacji o jego domu rodzinnym.
Poszukuję jakichkolwiek danych na temat liczebności mieszkańców przedmiotowej wsi, jej zabudowy, układu, zdjęć z okresu międzywojennego.
Bardzo proszę o wszelką pomoc.
Marcin Klimek.
26.07.2016 07:38
Szanowni Państwo,
poszukuję wszelkich informacji na temat Franciszka Koryzmy urodzonego w dniu 8 czerwca 1898 r. we wsi Nowosiółka Koropiecka, powiecie buczackim, województwie tarnopolskim (obecnie tereny Ukrainy). Był synem Jana i Michaliny. Tak jak jego rodzice był wyznania rzymsko-katolickiego. W wieku 12 lat miał ukończone pięć klas szkoły ludowej w Greszkowcach (?) i oprócz języka polskiego władał w mowie i piśmie języskiem rosyjskim.
Szukam także informacji na temat jego Rodziców (Jana i Michaliny), ew. rodzeństwa, czy informacji o jego domu rodzinnym.
Poszukuję jakichkolwiek danych na temat liczebności mieszkańców przedmiotowej wsi, jej zabudowy, układu, zdjęć z okresu międzywojennego.
Bardzo proszę o wszelką pomoc.
Marcin Klimek.
26.07.2016 07:46
Szanowni Państwo,
poszukuję wszelkich informacji na temat Franciszka Koryzmy urodzonego w dniu 8 czerwca 1898 r. we wsi Nowosiółka Koropiecka, powiecie buczackim, województwie tarnopolskim (obecnie tereny Ukrainy). Był synem Jana i Michaliny. Tak jak jego rodzice był wyznania rzymsko-katolickiego. W wieku 12 lat miał ukończone pięć klas szkoły ludowej w Greszkowcach (?) i oprócz języka polskiego władał w mowie i piśmie języskiem rosyjskim.
Szukam także informacji na temat jego Rodziców (Jana i Michaliny), ew. rodzeństwa, czy informacji o jego domu rodzinnym.
Poszukuję jakichkolwiek danych na temat liczebności mieszkańców przedmiotowej wsi, jej zabudowy, układu, zdjęć z okresu międzywojennego.
Bardzo proszę o wszelką pomoc.
Marcin Klimek.
22.07.2017 00:35
Cześć wszystkim,

Proszę wybaczyć mój polski - nie dobrze. Uważam, że dziś jest to wieś, o której dziś mówimy na Ukrainie. Http://koropets.in.ua/ Mam nadzieję, że to pomaga, jest tu kilka informacji, ale opiera się głównie na punkcie Ukraniane.

Dziękuję, Liam
5.10.2017 23:11
Witam poszukuje informacji na temat Karol koryzna(koryzma) zamieszkalego w nowosiolce koropieckiej. mial on 4 dzieci 2 z pierwszego malzenstwa Stanislaw I Paulina lukasiewicz zd. Koryzna(koryzma) I 2 z drugiego malzenstwa jozefe I Katarzynę . Drugs zona była Anna Koryzna zd. Lapiak rodzina jej pochodziła prawdopodobnie z Puznik przesiedlono ich na tereny wrocławskie do wioski Ratowice natomiast Anna koryzna z Paulina Józefa i Katarzyna zostały przesiedlone w okolice Lubska. Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje na temat rodziny Karola koryzna(Koryzma) i Anny z domu Lapiak .
6.12.2017 17:48
Szukam info o rodzinie Krokoszyńskich i Sumarowskich.Moim ojcem był Franciszek Krokoszyński ,mama to Maria Krokoszyńska z domu Sumarowska ,dziadek ze strony matki miał na imię Antoni.
6.12.2017 17:52
Moja mama opowiadała mi o pewnej siostrze zakonnej mówili o niej mateczka,uczyła w szkole w Nowosiółce Koropieckiej czy ktoś wie coś więcej na ten temat.
9.12.2017 23:36
Witam
Też jestem z rodziny Chaszczewskich i Wolańskich oboje w Nowosiólki.
Chętnie podzielę sie informacjami.

Pozdrawiam
17.12.2017 23:16
Witam
Zapraszam na Facebooka
https://www.facebook.com/nowosiolka.puzniki/
Jest to strona na której piszę o Nowosiółce i mieszkających tam rodzinach. Zapraszam do wspólnej pracy. Widzę, że potomkowie mieszkańców Nowosiółki mają sporo ciekawych informacji i pamiątek. Dobrze było by to wszystko zebrać w jednym miejscu.
Pozdrawiam
Konrad Zaleski
Strona z 2 Następna >