Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Borysław kopalnie nafty

29.07.2011 13:16
Czy ktoś może wie jak i gdzie uzyskać informacje o osobach zatrudnionych w okresie od 1900 do 1939 roku w kopalniach nafty w Borysławie na terenie byłego województwa lwowskiego, a obecnie na Ukrainie?

Odpowiedzi (6)

31.07.2011 00:49
Witaj
Na nk jest strona poświęcona powiatowi drohobyckiemu a Borysław leży w pow.Drohobycz.
Pan Kazimierz jest studnią informacji o Ziemi Drohobyckiej.
Pozdrawiam Jerzy
31.07.2011 21:04
Dzięki za info, sprawdzę na NK, a adres mailowy Pana Kazimierza na wp.pl jest chyba nieaktualny, bo nie mogę wysłać maila.
1.08.2011 09:42
Witam,

mam 2 tomy książki pt. Ludzie Borysławia. Poza tym sfotografowałam dużo polskich grobów na cmentarzu w Borysławiu, a także przeglądałam księgi metrykalne greko-katolickie z tego rejonu.

Może jakoś mogłabym być pomocna?

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Czerwieniec
2.08.2011 18:13
Witam,
Chętnie skorzystam z każdej pomocy, bowiem jestem na początku drogi i napotykam same trudności. Wiem, ze mój ojciec (1914 rocznik) w wieku nastu lat pracował jako goniec w jakiejś kopalni nafty w Borysławiu. Niestety ojciec nie żyje i nie mogę się w żadem sposób dowiedzieć jaka kopalnia, do jakiej szkoły powszechnej chodził, co z jego siostrą - jedyną, która uratowała się z rąk Ukraińców. Nie wiem nawet gdzie szukać tych danych. Mój ojciec Jan Peron, ur. 12.07.1914r. w Woli Błażowskiej, jest synem Feliksa Peron i Katarzyny Mrug (ur. nie wiem gdzie ok. 1870-1894). Ojciec miał brata Romualda i siostrę Marię, która wyszła za mąż za Ukraińca, przed 1943r. Podobno mój pradziadek był pochowany w Olszanicy.
Będę wdzięczna za pomoc.
13.03.2015 09:29
Zapraszam drohobyczan i potomków powiatu Drohobycz woj. Lwow na
www.nk.pl na mój 8 letni profil Powiat Drohobycki
a tam w kilku galeriach tematycznych 1800 zdjęc , dokumentów , map
w tym 80 % do roku 1945
Kazimierz Swierniak ks-drohobycz(małpa)wp.pl
3.04.2021 17:23
Dzień dobry.
Czy w zgromadzonych danych znajdują się może informacje dotyczące księdza Józefa Borcz pełniącego obowiązki katechety w parafii Wolanka--Borysław.
Pozdrawiam