Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Młyn Światłowizna nad Oleśnicą, Niechmirów

5.11.2015 13:01
Poszukuje wszelkich informacji na temat - młyn Światłowizna w Niechmirowie, gm. Burzenin, pow. sieradzki

pojawiają się nazwiska: młynarz Maciej i Szymon Królikowski, 1927r. właściciele Juljan i Józef Torzewscy vel Tchorzewscy, ale są to tylko szczątkowe informacje, nie pozwalające mi nic usystematyzować.

Odpowiedzi (4)

7.11.2015 20:56
To jest to.
10.11.2015 11:16
Tak, to jest to, dziękuje bardzo, ale te informacje już mam, szukam coś więcej, prawdopodobnie nazwa miejsca pochodzi od nazwiska pierwszego właściciela Światły, ostatnimi właścicielami są Tchorzewscy zresztą do dziś, polecam www.niechmirow.pl, jeszcze raz dzięki, gdyby udało znaleźć się coś nowego byłbym bardzo zainteresowany, pozdrawiam
17.11.2015 06:55
Witam!

Może tutaj pomogą w poszukiwaniach:

http://rzeczpospolitamlynarska.pl/

Jurek
8.12.2019 01:25
Światłowizna to młyn, w którym niegdyś pracował mój pradziadek - Edward Werner. Mam jeden dokument, który jest aktem własności, ale nikt mi go na razie nie przetłumaczył z języka rosyjskiego (3 strony). Mam też numer księgi wieczystej tej działki - można zobaczyć aktualny wypis z rejestru. Bardzo jestem ciekaw, czy masz jakieś informacje o Edwardzie Wernerze - zmarł w 1945, pochowany jest na cmentarzu w Stolcu.

Podaję maila do kontaktu: marcin.kompozytor@gmail.com

Pozdrowienia,
Marcin