Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Nadyby, Wojutycze

6.06.2018 17:26
Dzień dobry.
Interesują mnie informacje o mieszkańcach wioski Nadyby koło Sambora (okolice Lwowa), parafia Wojutycze - najchętniej nazwiska Zajączkowski i Brzozowski, ale ponieważ wioska nie była wielka, wierzę, że większość osób była tam przed wojną spokrewniona. Jeśli czyjaś rodzina również stamtąd pochodzi, proszę o kontakt - może razem odtworzymy więcej. Tak wiele dokumentów zaginęło przy przesiedleniach!
Pozdrawiam:
Joanna Suszczyńska, zd Zajączkowska

Odpowiedzi (4)

9.02.2019 23:06
Nazywam się Ryszard Brzozowski. Mieszkam w Gorzowie Wlkp. Jestem synem Jana Brzozowskiego urodzonego w m. Nadyby w 1914 roku. Jego ojciec to Antoni Brzozowski i Katarzyna. Dysponuję pewnymi danymi na temat rodzeństwa Ojca i jego krewnych. Chętnie nawiążę kontakt. Oczekuję odpowiedzi... Pozdrawiam.
16.04.2020 21:55
Dzień dobry, mój Dziadek Edward Zajączkowkski pochodzi z Wojutyczy. Zapraszam do kontaktu i wymiany infromacji.
19.11.2020 18:16
Siostra mojej prababci - Franciszka Stecka Wyszła w 1880 za Kazimierza Giebułtowskiego, który przynajmniej o 1907 był w Nadybach rzeczoznawcą a w 1914 notowany jako administrator dóbr w Rajtarowicach (obie wioski koło siebie - jeden majątek Serwatowskich, później Tchórznickich). Moja babcia też wspominała Rajtarowice jako miejsce w których byli na wakacjach u ciotki - możliwe że niektóre zdjęcia rodzinne pochodzą nawet stamtąd.
13.12.2020 23:07
Pradziadek mojego męża był kowalem w majątku gdzieś w tamtych okolicach (znam tylko przedwojenną nazwę stacji kolejowej: Nadyby - Wojutycze). Po II wojnie został z żoną i dziećmi przesiedlony na Dolny Śląsk. Zmarł w Radoniowie. Chciałabym znaleźć więcej informacji o historii rodziny, nazwie majątku (nazwisko właściciela?) itp. Pozdrawiam.