Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Biały Kamień

8.09.2019 13:08
Szukam informacji o miejscowości Biały Kamień pow. Borszczów. Miejscowość była zamieszkiwana przez polskich osadników z lat 30-tych XX. Leżała nad rzeką Zbrucz w trójkącie miejscowości ; Giermakówka, Niwra , Zalesie. Mieszkańców wysiedlono na Syberię w lutym 1940 r.

Odpowiedzi (2)

17.01.2021 18:47
Dobry dzień! Jestem mieszkańcem wioski Niwra. Interesuje mnie historia mojej wsi. Udało mi się znaleźć stronę z tygodnika Bluszcz z 22 października 1938 r. o Niwrze, którą tutaj dodaję. Czy znasz nazwiska tych Polaków, którzy mieszkali na Białym Kamieniu przed 1940 rokiem?
2.12.2022 14:02
Dzień dobry.
Znam nazwiska takie jak : Wiktoria i Bartłomiej Konieczek oraz dzieci Eugenia, Tadeusz, Franciszek,Władysław, Zofia. Władysław Konieczek ożenił się kobietą pochodzenia ukraińskiego. Nie znam imienia. Byli także Józefa i Stanisław Kaczmarczyk z dziećmi : Tadeusz i Henryka urodzona Niwra w 1938 r. Inne nazwiska : Ewa i Antoni Kinasz z dziećmi :Adam , Maria, Włodzimierz, Eugeniusz. Jak tylko Ukraina wygra wojnę z Rosja chciałbym przyjechać do Niwry raz jeszcze . Byłem w twojej miejscowości 21.09.2019. mam nadzieje że odczytasz ta wiadomość. Jeśli tak napisz na adres mail: mirkru1960@gmail.com. Pozdrawiam Mirosław Krupa