Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Sichów- dzielnica Lwowa

12.02.2010 10:23
Witam,poszukuję wszelkich informacji o miejscowości Sichów(obecnie dzielnica Lwowa).
Nie mogę znaleźć ksiąg parafii Sichów.
Będę wdzięczna za wskazanie jakiegokolwiek śladu.
Pozdrawiam Iwona

Odpowiedzi (7)

12.02.2010 10:53
Witam,
najprawdopodobniej księgi metrykalne dotyczące Sichowa znajdują się w Archiwum we Lwowie.

Proszę dać znać, jeśli mogłabym być Pani pomocna. Jeżdżę do Lwowa i na Kresy. Fotografuję cmentarze lwowskie, może gdzieś na zdjęciu jest już sfotografowany grób Pani rodziny. Proszę o podanie nazwiska rodziny, ponieważ nie wszystkie zdjęcia znajdują się już w naszej Bazie.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta
12.02.2010 11:12
Bardzo dziękuję za odpowiedź.Nazwiska,które mnie interesują to:Kuźniar,Bobik.Moja Mama urodziła się w Sichowie w 1944r. i twierdzi,że cała rodzina stamtąd pochodzi.Nie wiem czy istnieje jeszcze cmentarz z tamtych lat w obecnie dzielnicy Lwowa- Sichów.Parafia była wtedy w Sichowie pod wezwaniem NMP.Mam zamiar napisać do Archiwum we Lwowie tylko nie wiem czy w języku polskim można,bo ukraińskiego nie znam.Jeżeli będzie miała Pani jakieś wiadomości o cmentarzu to będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam
Iwona
12.02.2010 12:13
Pani Iwono,

nie umiem powiedzieć czy był lub/i czy nadal istnieje cmentarz w Sichowie. Postaram się to sprawdzić.
Jeśli chodzi o archiwum we Lwowie, to właściwie można spróbować napisać po polsku.

Byłam w archiwum lwowskim w styczniu i wiem, że można skorzystać także na miejscu z dostępnych ksiąg metrykalnych. Wtedy jest możliwość uzyskania informacji na miejscu.
Nie wiem jednak jak długo czeka się na dane zamówione listownie. Składałam zamówienie na wypisy z ksiąg gruntów i dowiedziałam się, że informacje mogą być nawet za pół roku. Tak więc myślę, że będzie Pani musiała się uzbroić w cierpliwość, szczególnie że nie znany jest nr sygnatury danej księgi metrykalnej.

Jeśli miałaby Pani ochotę wybrać się tam to zapraszam na www.kresy.okiem.pl
Ja wybieram się do Lwowa w marcu. Jak będę miała już sprecyzowane plany, to odezwę się. Może udałoby mi się znaleźć choć nr sygn. dla Pani.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Czerwieniec
15.02.2010 03:40
Witam,
W przypadku ksiąg metrykalnych wyznania rzymskokatolickiego warto zwrócić się z zapytaniem do Archiwum Arcybiskupa Eugeniusza Baziaka w Krakowie, ul. Kanonicza 13, 31-002 Kraków (tel. (12) 411-37-40).

Jest to archiwum dawnej archidiecezji lwowskiej, po wojnie przechowywane w częściach w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Tarnowie, scalone w 1956 r. w Lublinie, a w 1977 r. umieszczone w Lubaczowie. Od 1995 r. siedzibą archiwum jest Kraków.

W zbiorach archiwum znajduje się około trzech tysięcy ksiąg metrykalnych ze 163 parafii od XVI do XX wieku. Na miejscu dostępny jest indeks do ksiąg metrykalnych z podaną sygnaturą, rodzajem archiwaliów i datami skrajnymi.

Po wcześniejszym umówieniu się, można na miejscu osobiście przeglądać księgi lub ich skany, odpowiedź pisemną trzeba czekać, bo przeszukiwanie ksiąg to pracochłonne i czasochłonne zajęcie.

Powodzenia
Dorota Wnęk
18.04.2010 20:56
Nazwiska,które mnie interesują to:Kuźniar,Bobik.Moja Mama urodziła się w Sichowie w 1944r.

Witaj Iwono.
Sąsiednią wioską Sichowa jest Zubrza. Jest to sąsiednia wioska i parafia zarazem. Będąc tam w 2008 i 2009 roku, spotkałem się z nazwiskiem KUŹNIAR na tamtejszym cmentarzu.
Spójrz na zdjęcie umieszczone na naszej-klasie: kliknij tutaj.
Posiadam też zdjęcie grobu Julii i Piotra KUŹNIAR. Mogę przesłać emailem.
18.04.2010 21:39
Witam,

mam pytanie i od razu prośbę: czy można by skopiować to zdjęcie lub/i inne zdjęcia z nk do naszej Bazy Zdjęć? Chodzi o to, żeby dostęp do tego materiału miały także osoby, które niestety nie posiadają konta na nk.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Czerwieniec (znajoma z nk )
20.02.2021 20:42
Moja Mama urodziła się w Sichowie w 1944r. i twierdzi,że cała rodzina stamtąd pochodzi.


Witam.

Mój ojciec urodził się również w 1944 roku w Sichowie.
I też twierdzi, że cała rodzina stamtąd pochodzi.
Babcia też urodziła się w Sichowie.
Mam już pierwsze znalezione informacje - bardzo proszę o kontakt.