4063. PROJEKT BADAŃ GENEALOGICZNYCH DNA

Opisy, wspólne projekty, polecenia

Re: PROJEKT BADAŃ GENEALOGICZNYCH DNA

Postprzez aleator » 09.12.2011

Czy to ma sens?

1. Zapewne dla naszych potomków tak. Jeśli pozostawimy dane w jakiejś bazie, za X lat nasz potomek z tego skorzysta.

2. Dla nas samych? Trochę tak. Będziemy mogli udowodnić pokrewieństwo z innymi osobami, żyjącymi współcześnie, które poddały się podobnemu badaniu. Umożliwi to ewentualnie skorzystanie z wyników badań genealogicznych takich osób. Właśnie, ewentualne, bo wszystko zależy od tego, czy osoby te poddadzą się badaniu i czy prowadzą badania genealogiczne. Ja na przykład mam podobny problem. Otóż wiem prawie na pewno, że mój pradziadek przybył do miejscowości powiedzmy X z innych regionów. Tylko skąd? Mam pewne "namiary", ale brak pewności. Jeśli osoby o tym samym nazwisku z miejscowości powiedzmy Y poddałyby się podobnym badaniom, to ewentualnie mógłbym zdobyć pewność. Tyle tylko, że za dużo jak dla mnie tych ewentualnie.

Jurek
Szukane nazwiska woj. małopolskie Bajor, Dryś, Mazur (Zaborów, Wola Przemykowska), Jeziorek (Chronów, Uszew), Przeklasa (Gromnik).
Akt urodz. Katarzyny Jeziorek, przełom XVIII/XIX w., okolice Wiśnicza.
...
http://jeziorek.url.ph/
http://chronow.url.ph
aleator
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Tłumacz (1) Twórca indeksów (1)

Odp: PROJEKT BADAŃ GENEALOGICZNYCH DNA

Postprzez Centaur044 » 26.11.2015

Witam Państwa. :) Przeczytałem powyższe Państwa posty, i informuję, że obecnie badania genetyczne można wykonać w trzech renomowanych instytucjach. Czyli FT DNA w Houston w Texasie (CA), drugi konkurencyjny niemiecki to Y Seq z Berlina, oraz tzw. 23andMe. Osobiscie, wybrałem FT DNA Houston. I pod czujnym okiem Pana dr.Łukasza Lubicz Łapińskiego, dokonuje się analiza migracyjna moich przodkòw z linii ojca i matki. Ciekawe, jestt to ze wiem skąd pochodzi mòj ojciec, oraz dziadkowie. Jest to obszar pòłnocno - zachodniej Wielkopolski. Na podstawie badań Y DNA37, dowiedziałem się o mojej rodowej haplogrupie. Czyli nie R1a, lecz R1b, ze wzgledu, na rzadkość mojego nazwiska, jest to wlaśnie taka haplogrupa. Zeby się jeszcze bardziej upewnić, czy nie ma zaklamań, zrobiłem także i badania synaptyczne, czyli SNP. Pozdrawiam serdecznie. Leszek
Centaur044
Zaawansowany
Zaawansowany

Odp: PROJEKT BADAŃ GENEALOGICZNYCH DNA

Postprzez liv » 22.06.2016

Witam :)
na stronie: http://www.twojdna.pl/
Czy ktoś może mi trochę wyjaśnić i doradzić?
Znalazłam informację o badaniach i cennik. Co jednak oznaczają poszczególne nazwy? Które badanie jest najkorzystniejsze? Co wybrać? Ceny są bardzo zróżnicowane, a opisu na stronie brak...

1 rodowód w linii matczynej – pełen region kontrolny mtDNA 1150.00
2 rodowód w linii matczynej – HV1 i HV2 mtDNA 999.50
3 rodowód w linii matczynej – pełen genom mtDNA 2900.00
4 rodowód w linii ojcowskiej – przynależność haplogrupowa chromosomu Y 568.70
5 rodowód w linii ojcowskiej – 17 loci Y-STR 568.70

pozdrawiam
liv
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Poprzednia strona

Powrót do Badania DNA