Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

genealogia w Katowicach

17.01.2011 12:48
Poszukuję ludzi zainteresowanych stworzeniem bazy danych pomocnych w poszukiwaniach genealogicznych związanych z miastem Katowice. Zapraszam do pomocy amatorów, miłośników historii Katowic, poszukiwaczy własnych korzeni, najlepiej ludzi z Katowic. Jestem w trakcie zbierania potrzebnych materiałów do stworzenia takiej bazy.

Proszę o kontakt wszystkich zainteresowanych na priv.

Odpowiedzi (6)

17.01.2011 21:38
Witam,

polecam zgłoszenie się do Zagłebiowskiego Towarzystwa Genealogicznego, w którym znajdzie Pan wielu ciekawych ludzi, z którymi podejmie Pan bliższy kontakt i współpracę.

Strona: http://eurogento.org/lazar/zkg/zkg_pl.htm

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Czerwieniec
17.01.2011 22:07
Moi Dziadkowie w 1946 roku brali ślub cywilny w Katowicach, więc kościelny pewnie też tam. W którym kościele mogło to być zważywszy na czasy bezpośrednio powojenne? Czy może ktoś mi pomóc?
Tomek
18.01.2011 13:48
A nie wie Pan gdzie mieszkali? Mogło to być w którymś z neogotyckich- np. Mariackim, Piotra i Pawła. Bardzo może Panu pomóc i odnaleźć poszukiwany akt ślubu Archidiecezjalne Archiwum. Za opłatą około 50zł specjaliści szukają wśród wszystkich kościelnych ksiąg w danym obrębie czasowym i wykonują odpis w oryginalnym języku. Ja skorzystałam z ich pomocy i serdecznie polecam.
18.01.2011 22:15
Bardzo dziękuję zza podpowiedź
Tomek
11.12.2015 15:11
Rzeczywiście błyskawicznie mi odpowiedzieli w przeciągu godziny. Niestety tam nie ma tych ksiąg ale pokierowali mnie do parafii franciszkanów już wysłałem zapytanie i czekam na odpowiedź.
18.12.2015 20:34
U Franciszkanów też nie ma, ale przemiła Siostra w kancelarii po niedzieli rozpyta tu i tam i da mi znać:)