24547. Lista Zesłańców Syberyjskich

Ogłoszenia osób poszukujących innych danych niże nazwiska, rodziny i miejsca. Jeśli szukasz informacji np. o kolejarzach, mundurach, orderach, portretach itp - to to jest właściwe miejsce. Spotkasz tutaj osoby specjalizujące się w różnych działach nauk pomocniczych historii.
Nie umieszczaj tu postów że szukasz kogoś (osoby, rodziny) !!!! Jest do tego inny dział!

Lista Zesłańców Syberyjskich

Postprzez wiwisniewski » 02.04.2014

Czy ktoś zna jakieś częściowe listy ludzi zesłanych na Syberię w XIX i XX wieku? Będę zobowiązany za każdą informację.

Zainteresowanym tą tematyką polecam Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku: http://mwb.com.pl/rzeczwielkiejwagi/
Pozdrawiam
Witold
wiwisniewski
Aktywny Animator
Aktywny Animator
Imię i nazwisko: Witold Wisniewski

Odp: Lista Zesłańców Syberyjskich

Postprzez viki2302 » 28.01.2015

witam jestem w posiadaniu listy zesłańców z Instytutu Polskiego i Muzeum Sikorskiego proszę o podanie nazwisk może będę mogła coś pomóc
pozdrawiam monika
viki2302
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez wiwisniewski » 29.01.2015

viki2302 napisał(a):witam jestem w posiadaniu listy zesłańców z Instytutu Polskiego i Muzeum Sikorskiego proszę o podanie nazwisk może będę mogła coś pomóc
pozdrawiam monika

Dzień dobry, szukam Czesława Kasprzykowskiego, który miał zostać zesłany na Syberię około roku 1905.

z góry dziękuję
Witold
Pozdrawiam
Witold
wiwisniewski
Aktywny Animator
Aktywny Animator

Postprzez viki2302 » 29.01.2015

Witam! przykro mi ale Czesława Kasprzykowskiego w spisie nie ma, ten wykaz bardziej dotyczy czasów II WŚ,
niestety z własnego doświadczenia wiem,że jest niekompletny. Żałuję, że nie zdołałam pomóc
viki2302
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez wiwisniewski » 29.01.2015

viki2302 napisał(a):Witam! przykro mi ale Czesława Kasprzykowskiego w spisie nie ma, ten wykaz bardziej dotyczy czasów II WŚ,
niestety z własnego doświadczenia wiem,że jest niekompletny. Żałuję, że nie zdołałam pomóc

Nieszkodzi, serdecznie dziękuję za poświęcony mi czas.
Pozdrawiam
Witold
wiwisniewski
Aktywny Animator
Aktywny Animator

Postprzez mdanka » 19.02.2017

Witam!
Jeśli jeszcze aktualne to bardzo proszę o sprawdzenie nazwiska ŚŃIGIER {dzieci wróciły a rodzice zmarli na zesłaniu) - matka z dziećmi wywieziona do Kazachstanu a ojca oddzielili i nie wiadomo gdzie wywieźli. . TRZECIAK. BIELSKA z d, CZEKATOWSKA. DOMINIK CZEKATOWSKI. Wszyscy wywiezieni z Białorusi
Pozdrawiam
Danka
mdanka
Zainteresowany
Zainteresowany

Re: Lista Zesłańców Syberyjskich

Postprzez G_Rudnicki » 28.02.2017

Dzień dobry,
Zwracam się z prośbą o sprawdzenie nazwisk: Reszka/Reszko i Perduta z okresu II wś.
Jakby były informacje z okresu wcześniejszego, to prośba o sprawdzenie nazwisk: Reszka/Reszko, Perduta, Czuliński, Resztak.
Pozdrawiam
Grzegorz Rudnicki
G_Rudnicki
Aktywny
Aktywny
Imię i nazwisko: Grzegorz Rudnicki

Postprzez DanutaC » 12.05.2019

Poszukuje listy osób zesłancyh do Kazachstanu w 1936 roku.
DanutaC
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez DanutaC » 26.05.2019

Witam. Bardzo prosze sprawdzić czy występuje nazwisko Zapałowski/a. Rodzina ta została zesłana w roku 1936 na Kazachstan. Pozdrwiam . danuta
DanutaC
Zainteresowany
Zainteresowany

Re: Lista Zesłańców Syberyjskich

Postprzez Tom_mk » 24.09.2019

Witam prosze o sprawdzenie Florian Drzewiecki.
Dziekuje i pozdrawiam.
Tomasz D.
Tom_mk
Zainteresowany
Zainteresowany
Imię i nazwisko: Tomasz D.

Następna strona

Powrót do INNE SZUKANIE