Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Co to za mundur?

19.03.2009 10:14


bardzo prosze o podpowiedź co to za mundur?Próbuję zidentyfikowac przodka ze zdjęcia ,byc może jest to mój prapradziadek ale potrzebna mi identyfikacja munduru.

Odpowiedzi (12)

23.03.2009 12:51
Może się uda porównać - w naszej bazie jest dość dużo zdjęć osób mundurowych - część z nich jest już skatalogowana i opisana
Wystarczy wejść do bazy i wyszukać słowo "mundur", niezależnieod tego warto przeglądnąć w szczególności album portretów - bo wiele zdjęć nie ma jeszcze tego słowa kluczowego - potrzebnego do wyszukania wg niego.
23.03.2009 21:23
szukałam w bazie zdjęć ale zawsze czymś się różnią,przejżałam też tutaj
http://www.austro-hungarian-army.co.uk/ ... badges.htm
podano mi dwie możliwosć:mundur kolejarski lub mundur rosyjski,niestety nigdzie nie mogę natrafić na kolejarski z przełomu XIX i XX wieku,w rosyjskich zawsze coś mi się nie zgadza-przynajmniej tych na które trafiłam.Nie widać też guzików co niestety utrudnia poszukiwania
2.04.2009 18:27
może przyda się komuś
na innym forum mundur został zidentyfikowany jako prawdopodobnie pruski,co niestety utrudnia identyfikacje przodka
8.04.2009 01:32
mam eksperta od wojskowości - ale trochę trzeba poczekać na kontakt - już zadałem pytanie.
27.09.2009 20:54
Mam podobne zdjęcie i też, tak jak lothia, czekam od kwietnia na odpowiedź tego eksperta od wojskowości. Mam nadzieje ze jeszcze żyje. Pruski i austriacki mundur nie wchodzą w rachubę.
Marcin, ile trzeba miać tej cierpliwści????
Mieciu
28.09.2009 08:51
Może wystarczyło by przypomnieć w kulturalny sposób ?
Widzę Mieciu że jesteś tu nowy i jeszcze nie wiesz że na naszym forum, w odróżnieniu od innych, drwin i braku kultury nie tolerujemy. Nie sądzisz że słowa "Mam nadzieje ze jeszcze żyje" w odniesieniu do starszej osoby są po prostu zwykłym chamstwem?
To moja wina bo zadałem pytanie i od tamtej pory się nie kontaktowałem. Wybiorę się niebawem i mam nadzieję nie zapomnę.
4.10.2009 21:51
bla, bla i talar
11.10.2009 23:05
Co do munduru to - nie jest to łatwa sprawa. Nie widać dokładnie ani naramienników ani guzików. Może to być mundur pruski lub rosyjski przy czym raczej na pewno nie wojskowy. W Rosji umundurowani byli niemal wszyscy, więc osoba ta mogła być w Straży Pożarnej, nauczycielem, a nawet dozorcą. Wydaje się że na guzikach nie ma specjalnych znaczków typu orzeł lecz jest tam rozetka (kwiatek). Na pewno zdjęcie lepszej jakości by tu pomogło. W każdym razie brak konkretnego znaku w zasadzie przesądza o tym że nie jest to mundur wojskowy.
17.10.2009 14:27
udało mi się ustalić: na 90% jest to mój pradziadek zm. w roku 1930,zdjęcie było zrobione jakieś 5-8 lat wcześniej. W akcie urodzenia jednego z jego dzieci jest napisane ,że jest ślusarzem[r.1919],choć pewnie we wcześniejszych latach był wcielony do wojska.Urodził się w Siedlcach ,potem zamieszkał w Warszawie[napewno w roku 1911 już mieszkal w Warszawie, wtedy w Warszawie urodziła się jego najstarsza córka].
Niestety nie mam lepszego zdjęcia
17.10.2009 19:04
No tak - tylko że na mundur wojskowy rosyjski to nie wygląda, również chyba nie na polski. Rosyjski prawie na pewno miałby sztywne, proste naramienniki, mundur woskowy polski miał iny krój szczególnie kołnierzyka.
18.10.2009 16:18
Na forum identyfikacja odpisano mi,że to prawdopodobnie przerobiony mundur pruski,niestety moja wiedza o umundurowaniu jest zerowa
Chciałabym wiedzieć dokładniej co to za mundur ale najbardziej cieszę się ,że udało mi się zidentyfikować przodka
18.10.2009 19:56
w zaborze rosyjskim bardzo dużo funkcji niewojskowych było umundurowanych - i to właśnie w ten sposób