31469. Przedwojenne Kasy Stefczyka

Ogłoszenia osób poszukujących innych danych niże nazwiska, rodziny i miejsca. Jeśli szukasz informacji np. o kolejarzach, mundurach, orderach, portretach itp - to to jest właściwe miejsce. Spotkasz tutaj osoby specjalizujące się w różnych działach nauk pomocniczych historii.
Nie umieszczaj tu postów że szukasz kogoś (osoby, rodziny) !!!! Jest do tego inny dział!

Przedwojenne Kasy Stefczyka

Postprzez Aldona Widlak » 06.02.2017

Wiemy, że od 1890 roku do II wojny światowej na ziemiach polskich działo ok. 3500 kas oszczędnościowych. Liczbę ich członków szacuje się na ok. 1,5 miliona osób. Proponuję zebrac w jednym wątku informacje na temat tych kas, ich udziałowców i pracowników, wśród których z pewnością są i członkowie naszych rodzin. Na początek miejscowości: Barcice, Boguszówka, Chełmiec, Ciężkowice, Czernichów (pierwsza kasa założona w 1890 r.), Dąbrówka, Garbatka, Gębarzów, Grabów nad Wisłą, Góra Puławska, Janowiec, Jastrzębia, Jedlicze, Jedlnia Kościelna,Leśna Podlaska, Lipnica Murowana, Magnuszewo, Mikołajowice, Skaryszewo, Sławsk, Tarnów, Wielogłowy, Zaborów, Zborowice, Zakrzówek.
Aldona Widlak
Zainteresowany
Zainteresowany

Re: Przedwojenne Kasy Stefczyka

Postprzez Aldona Widlak » 06.02.2017

Kasa Stefczyka w Jedliczach:

Jan Czekański ur. 11.01.1882 r. najprawdopodobniej w Potoku, zmarł 27.11.1958 r. w Potoku gdzie miał swój grunt i dom. Pochowany w Jedliczach. Urzędnik tamtejszej Kasy Stefczyka. Dwukrotnie żonaty (Maria zd. Janocha i Helena zd. Płaczek). Zdjęcie urzędników Kasy Stefczyka w Jedliczach z lat 20-tych XX w. Jan Czekański w środku w drugim rzędzie.

Obrazek
Aldona Widlak
Zainteresowany
Zainteresowany

Re: Przedwojenne Kasy Stefczyka

Postprzez Walenty » 01.12.2019

Jan Czekański - Czekańscy z Jedlicza , pochowany w Jedliczu
Jedlicze k/Krosna , woj.podkarpackie
Walenty
Aktywny
Aktywny
Medale: 1
Drzewo genealogiczne (1)
Imię i nazwisko: Barbara Komiszke


Powrót do INNE SZUKANIE