38766. Osoby niegdyś poszukiwane przez Czerwony Krzyż

Ogłoszenia osób poszukujących innych danych niże nazwiska, rodziny i miejsca. Jeśli szukasz informacji np. o kolejarzach, mundurach, orderach, portretach itp - to to jest właściwe miejsce. Spotkasz tutaj osoby specjalizujące się w różnych działach nauk pomocniczych historii.
Nie umieszczaj tu postów że szukasz kogoś (osoby, rodziny) !!!! Jest do tego inny dział!

Osoby niegdyś poszukiwane przez Czerwony Krzyż

Postprzez ML69 » 15.08.2020

Witajcie :) :arrow: to mój debiut na tym forum

Gdzie można sprawdzić czy dana osoba była w przeszłości poszukiwana za pośrednictwem Czerwonego Krzyża? Czy istnieje jakieś archiwum zgłoszeń, lub cos w tym rodzaju?

W moim przypadku chodzi o l. 1920/21-1923: repatriacja do II RP z ziem przyznanych ZSRR traktatem ryskim.

Pomożecie? :coool
ML69
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Odp: Osoby niegdyś poszukiwane przez Czerwony Krzyż

Postprzez mallas2 » 07.12.2020

cytat z podstaw prawnych Biura Informacji i Poszukiwań:

"Biuro Informacji i Poszukiwań PCK przestrzega przepisów Ustawy o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 r. oraz zasady dyskrecji odnośnie losów osób poszukiwanych i poszukujących."
Szukałam kiedyś swojego dziadka i na podstawie s-maila wysłanego do nich i strzępków informacji (po upłynięciu odpowiednio długiego czasu) dostałam dobrze udokumentowany jego dalszy los.Wiem, że kiedyś- jakieś 20 -25 lat wcześniej zrobiła to samo moja babcia, a jego żona i nie było to przeszkodą, abym mogła ponowić cały proces. Zapytałam PCK, czy ktoś go już szukał i odpowiedziano mi , kto i kiedy go szukał, a także, jakie informacje podał, jako podstawę do poszukiwań.
P.S Ale to było przed ustawą o ochronie danych osobowych ;) Spróbuj, co Ci szkodzi? ;)
M.L
mallas2
Aktywny
Aktywny

Powrót do INNE SZUKANIE