Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Osoby niegdyś poszukiwane przez Czerwony Krzyż

15.08.2020 21:29
Witajcie to mój debiut na tym forum

Gdzie można sprawdzić czy dana osoba była w przeszłości poszukiwana za pośrednictwem Czerwonego Krzyża? Czy istnieje jakieś archiwum zgłoszeń, lub cos w tym rodzaju?

W moim przypadku chodzi o l. 1920/21-1923: repatriacja do II RP z ziem przyznanych ZSRR traktatem ryskim.

Pomożecie?

Odpowiedzi (1)

7.12.2020 00:56
cytat z podstaw prawnych Biura Informacji i Poszukiwań:

"Biuro Informacji i Poszukiwań PCK przestrzega przepisów Ustawy o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 r. oraz zasady dyskrecji odnośnie losów osób poszukiwanych i poszukujących."
Szukałam kiedyś swojego dziadka i na podstawie s-maila wysłanego do nich i strzępków informacji (po upłynięciu odpowiednio długiego czasu) dostałam dobrze udokumentowany jego dalszy los.Wiem, że kiedyś- jakieś 20 -25 lat wcześniej zrobiła to samo moja babcia, a jego żona i nie było to przeszkodą, abym mogła ponowić cały proces. Zapytałam PCK, czy ktoś go już szukał i odpowiedziano mi , kto i kiedy go szukał, a także, jakie informacje podał, jako podstawę do poszukiwań.
P.S Ale to było przed ustawą o ochronie danych osobowych Spróbuj, co Ci szkodzi?
M.L