Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Proszę o pomoc

24.12.2007 01:57
Witam!
Proszę o pomoc w rodzinnej sprawie. Zięć Stefanii Ludwiki Pereświt-Sołtan (1848 - 1933) Witold Rymwid-Mickiewicz herbu Poraj to mój pradziad, oprócz córki Idalii Rymwid-Mickiewicz miał syna - Bohdan Rymwid-Mickiewicz podporucznik Wojska Polskiego, przed wojną zamieszkały w Grodnie zm. w 1941 roku. Ww. to mój dziadek. Nie figuruje on w genealogii Potomków Sejmu Wielkiego. Posiadam zdjęcia i dokumetny. Posiadam również informacje o nieżyjącej już Jadwidze Korwin-Wierzbickiej, (córka Marii Stefanii deVirion ur. 1874, zm. 1952 i Stanisława Herubowicza herbu Korab ur. 1860) .
Może ktoś posiada informacje na temat tej gałęzi i mógłby mi pomóc w badaniach przeszłości mojej rodziny?
Proszę o kontakt i z góry dziękuję.
Ludwik

Odpowiedzi (2)

16.05.2008 20:30
Witam , nie wiem na ile moje informacje będą pomocne.Mam fotografię , którą wykonałam sama.Jest na niej nagrobek z bardzo nieczytelnym napisem w języku łacińskim , ale część nazwiska brzmi jak Sołtanowie.Jeśli jest Pan zainteresowany proszę do mnie napisać gala52@onet.eu
17.05.2008 12:23
Wg mnie napis jest w języku polskim i dotyczy jakieś SOŁTANOWEJ, która przeżyła 60 kilka lat i zmarła 16 sierpnia 18?? roku. miała synów. Tekst pod datą zaczyna się od słów "Najlepszej Matce dla uczczenia pamięci Jej _____ synowie ________ położyli ____________

Być może na górze jest napis "
Tu spoczywają prochy
Anny Łapickiej
SOŁTANOWEJ"

ale tego nie jestem pewny. Anna Łapicka była żoną Wincentego Józefa

[attachment]aaa.jpg

A gdzie jest ten nagrobek ?