Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

album ze starymi fotagrafiami kupiony na rynku staroci

27.09.2008 18:00
Kupiłam nieduży album ze starymi fotografiami,podpisy w albumie sa w jęz. niemieckim ,robione na terenie Niemiec i byłych Prus (Hanower,Berlin )
Zdjecia przedstawiają cała rodzinę,wydaje mi sie ze album założono z okazji 75 urodzin Augusty Flacker,na ostatniej stronie sa wpisy z róznymi niemieckimi nazwiskami ,kilka ma polskie brzmienie.Ostatnia data pod wpisami to 19.10.1931 rok.Pierwsze zdjecia to lata 20te .MNazwiska pojawiające sie w albumie to Emilia Wille,Natalie Denst, Anna Philipp,Elise Roestel,Paula Shulz,Gertrud Welke,Edith Ostrowska,Martha Schneider,Eugenia Łuszczak i inne.
Niestety nie znam niemieckiego ,nie potrafie rozczytac wpisów pod zdjeciami.Myśle ze album moze byc dla kogos wspaniałą pamiatką,moze miec wartośc emocjonalna.Chciałabym go oddac tej rodzine.Jak mogę ją znalezc?(Znam dobrze angielski)Gdzie przesłac zdjecia,dane z albumu?
Dziekuje za wszelka pomoc.
POzdrawiam

Odpowiedzi (3)

28.09.2008 14:29
Witam Izabel
Myślę, że masz w sobie zacięcie genealogiczne. Gratuluję
Kupiony album starych fotografii ....cudownie i to z myślą o innych
To bardzo dobry pomysł by umieścić go w Archiwum zdjęć w naszym portalu.
Myślę że MARCIN N. bardzo się ucieszy gdy prześlesz go na Jego adres ,
(pewnie ddotychczas) jeszcze nie zauważył Twojego postu.
Skontaktuj się wcześniej liścikiem bezpośrednio
ze strony ,poradzi jak najprościej przesłać.
Pozdrawiam
30.09.2008 19:32
Najlepiej - prosiłbym o wstawienie tych zdjęć do bazy fotogrraficznej http://www.genealogia.okiem.pl/foto2 z opisami tak jak się da. (Baza wymaga osobnej rejestracji). Zarówno tutaj w dziale porad jest opisane jak to robić, jest też FAQ w bazie. I oczywiście służymy wszelką pomocą techniczną.
Proszę o własnoręczne wysłanie z dwóch powodów - zawsze jest bezpośredni kontakt z autorem, a po drugie ilość pracy jaką mamy jest coraz większa i liczymy na każdą możliwą pomoc.
10.01.2009 22:29
Witam!
Myślę, że dobrym pomysłem byłoby też zamieszczenie anonsu na którymś z niemieckich portali genealogicznych (na niektórych z nich jestem zalogowany) o posiadaniu takiego albumu. Samo posiadanie takiego albumu to nie lada gratka, ale uszczęśliwienie nim konkretnej rodziny, która być może bezskutecznie poszukuje jakichkolwiek materiałów na temat swej przeszłości byłoby bezcenne! Warto rozważyć taki wariant. Ale decyzja należy do ciebie. Pozdrawiam serdecznie!
Józek