Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Problem z miejscem urodzenia

6.02.2012 17:10
Witam!
Mój Pradziadek Feliks Wojciechowski i jego brat Jan urodzili się w Janówce (parafia Katolicka Łabuńsko - Komarowska) w województwie lubelskim powiecie zamojskim. Ja z AP w Zamościu otrzymałem akty urodzenia z parafii filialnej w Komarowie starszego rodzeństwa urodzonego przed 1887 rokiem i młodszego urodzonego po 1890 z parafii w Łabuniach. wiem z opowiadania mojego zmarłego dziadka że urodzili się oni w tej wsi tj. Janówce . A aktów urodzenia w Parafii Łabunie nie ma.
Wiem z książki o historii gminy Komarów że carat zamknął parafię filialną w Komarowie, a ksiądz przeszedł do parafii Dub . Wiem że Parafia w Łabuniach nadal istniała lecz aktów tam niema.
Chciałem się zapytać czy bardziej prawdopodobne będzie że
A)w wyniku zamknięcia przez carat tejże parafii mój pradziadek mógł być ochrzczony i wpisany do ksiąg parafialnych w Cerkwi Prawosławnej w Komarowie.
B) został ochrzczony w rzymskokatolickiej parafii w miejscowości Dub (do niej trafił usunięty ksiądz z Komarowa).
C) został ochrzczony w parafii macierzystej matki tj. w Grabowcu.
D) nie został ochrzczony wcale i nie był zgłoszony w żadnej parafii (a wiem że wtedy duchowni byli również urzędnikami USC).
Proszę o jakąkolwiek odpowiedz.
Adam Jerzy

Odpowiedzi (1)

6.04.2014 11:14
Witam Pana !

Minęło już sporo czasu od Pana wpisu , więc jeśli problem nadal jest aktualny , podaję co następuje : akta chrztu Feliksa (ur.1887) i Jana (ur.1889) Wojciechowskich , synów Antoniego i Anny z domu Thor są - tak jak Pan sądził - w Grabowcu . Feliks - nr aktu 177 , Jan - nr aktu 43 . Można je obejrzeć na stronie www.szukajwarchiwach.pl w Zespole 88/609/0 Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej w Grabowcu .

pozdrawiam - Zofia