Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

BARDZO PROSZE O POMOC

28.08.2012 10:26
Witam.
Poszukuje informacji gdzie mogłabym uzyskac potwierdzenie posiadania przez moją babcie majątku ziemskiego oraz kamienicy w CZORTKOWIE.
Moja babcia nazywała się KLEMENTYNA KAŁUŻA z.d. SZYNKARCZUK urodziła sie w CZORTKÓW 22.10.1915r. Była córką LUDWIKI SZYNKARCZUK z.d. BEDNARSKA i JAKUBA SZYNKARCZUK ur.w 1888r.
22.10.1932 wyszła za mąż za MARIAN KAŁUŻA. Ślub wzieli w CZORTKOWIE.
13.04.1940 roku została deportowana wraz ze swoimi dziecmi na Syberie. Przebywała tam do 1946r. W Czortkowie pozostawiła kamienice na ul. CHOPINE lub CHOPINA 15 lub 42.
Właścicielami tego majątku mogą rownież byc rodzice mojej babci JAKUB i LUDWIKA SZYNKARUK.
Bardzo Państwa prosze o pomoc w uzyskaniu jakichkolwiek dowodow na posiadanie przez moją rodzine tego majątku gdyż z archiwum we Lwowie otrzymalam odpowiedz ze w wyniku pożaru interesujące mnie akta najprawdopodobniej uległy zniszczeniu gdyż archiwum nie posiada ich w swoich zasobach.
W chwili obecnej jestem w trakcie uzupełniania dokumentów do wniosku o przyznanie mi rekompensaty za pozostawione mienie poza obecnymi granicami RP. lecz bez Państwa pomocy nie uda mi sie uzyskac zadnej informacji na temat majątku mojej babci.
Zgóry dziękuje za wszelkie informacje.

Katarzyna.