Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Nie wiem od czego zacząć

23.06.2013 23:04
Witam,

Chciałbym się czegoś dowiedzeć o przeszłości mojej rodziny ze strony Ojca - Dziubiński

Mam niewiele informacji kilka grobów na warszawskim Bródnie. Dziadek mój, Henryk i babcia Helena z domu Jałowiecka wrócili z niewoli niemieckiej w 1946 roku do Warszawy, (...dziadek dostał się do niewoli podobno na wschodzie i trafił do oflagu, a babcia w "łapance" - ponieważ było to na początku wojny to jeszcze nie bało takiej masowej eksterminacji i Niemcy sami odnaleźli i połaczyli małżeństwo aby wysłać w głąb Rzeszy w okolice Bonn do pracy) ale okazało się że ich miesce zamieszkania było zburzone az po piwnice. Zamieszkali w Radości w domu przyjaciela mojego dziadka. Na Bródnie są jeszcze groby: pradziadka Piotra Dziubińskiego i Stefanii oraz Haliny Jałowieckiej - prababci... Dziadek Henryk za życia mówił mojej mamie, że jest 27 pokoleniem mieszkającym w Warszawie i że rzekomo pochodzimy z okolic Przysuchy. Kiedyś mój ojciec pojechał do Przysuchy ale nic tam nie odnalazł.

Proszę o jakieś wskazówki.

Odpowiedzi (9)

24.06.2013 16:02
Mam w pdf moje drzewo genealogiczne - ale nie wiem jak mogę je tu dodać?

Pradziadek Piotr Dziubiński urodził sie w Warszawie około roku 1882, a zmarł w 1937, a jego żona Stefania około 1888, a zmarła 1930...
24.06.2013 21:15
Dziś dowiedziałem się że prawdopodobnie Stefania Dziubińska była z domu "Ciekała"...
4.09.2013 11:07
Może wgraj ten pdf na jakiś swerwer typu mediafire i wyślij nam tutaj link
18.10.2013 17:27
Nie ma możliwości dodania tutaj drzewa w postaci pdf. - chyba że na bazar. Tam można wystawić do "sprzedaży" za talary dowolny plik - al do tego trzeba mieć uprawnienia po napisaniu kilku wiarygodnych postów.
Można natomiast stworzyć stronę rodzinną lub tworzyć zbiór wzajemnie powiązanych wątków biograficznych i artykułów - zresztą jedno drugiemu nie przeszkadza i takie wątki mogą być uzupełnieniem drzewa. Powstaje w ten sposób poważna i szeroka strona rodzinna.
Więcej o tym sposobie proszę szukać w podstawowych linkach w działach porad.
polecam sekcję "ogłoszeń" w tym dziale viewforum.php?f=12
20.10.2013 13:38
Dokładnie, najszybciej będzie jak wrzucisz na jakiś serwer i "linkiesz" go nam tu :p
28.11.2013 09:02
Problem w tym, że nie każdy może dodać sobie link na tym forum. Pozostaje tylko opis jak "plan w poszukiwaniu skarbu templariuszy". Jak dobrze opiszesz gdzie szukać tych zdjęć w internecie to na pewno damy radę
10.06.2014 16:17
Chce sie dowiedziec o pochodzeniu mojego dziadka .obecnie mnie to b ciekawi ,a wczesniej nigdy nie pytalam bo mnie nie interesowalo.jezeli jest mozliwosc to ja koszty pokryje .co do danych to mama Eugenia Stachurska z d Motowidlo c Jozefa i Anieli z d Dzialowska jej rodzice to zygmunt i magdalena dzialowskaz d szczerbicka.Rodzina j.motowidlo pochodzi z Litwy .pozniej przeniesli sie do ziemi sanockiej .przemyskie dziadek ur.sie w markowej.pozniej ozenil sie w Slocinie w kosciele.zm w szczecinie po wojnie ,a babcia w rzeszowie.nie ma zyjacych zeby co wiecej wiedzieli .b prosze o ile to mozliwe .
11.06.2014 13:27
Bardzo prosze o wiadomosci mojej rodziny .od r 1600 -1945
.i dziekuje.
11.06.2014 19:53
Chce sie dowiedziec o pochodzeniu mojego dziadka .obecnie mnie to b ciekawi ,a wczesniej nigdy nie pytalam bo mnie nie interesowalo.jezeli jest mozliwosc to ja koszty pokryje .co do danych to mama Eugenia Stachurska z d Motowidlo c Jozefa i Anieli z d Dzialowska jej rodzice to zygmunt i magdalena dzialowskaz d szczerbicka.Rodzina j.motowidlo pochodzi z Litwy .pozniej przeniesli sie do ziemi sanockiej .przemyskie dziadek ur.sie w markowej.pozniej ozenil sie w Slocinie w kosciele.zm w szczecinie po wojnie ,a babcia w rzeszowie.nie ma zyjacych zeby co wiecej wiedzieli .b prosze o ile to mozliwe .

Ten wątek chyba nie jest najlepszym miejscem na tego rodzaju ogłoszenie. Zerknij tutaj: http://www.genealogia.okiem.pl/poszukiwania.htm może Ci to nieco pomoże.

Pozdrawiam
Witold