21989. Spis miejscowości oraz nazwisk mieszkańców parafii werkowski

Jak dotrzeć do dokumentów, co oznacza dany termin, jako sobie poradzić w archiwum, jaki zapis stosować?
================
Napisz wyraźny krótki tytuł - najlepiej w formie pytania.

Pytania "Szukam ..." umieszczać na Tablicy Ogłoszeń

Spis miejscowości oraz nazwisk mieszkańców parafii werkowski

Postprzez rianon » 24.10.2013

Witam,
Szukając informacji o przodkach natknęłam się na 'Spis miejscowości oraz nazwisk mieszkańców parafii werkowskiej w 1861 r.' - http://genealogia.lt/werki_1861.pdf,

http://genealogia.lt/index.php/page/9

Nie wiem czy już gdzieś to jest na forum, więc wrzucam.
I dla ułatwienie szukania przyklejam też treść, żeby od razu można było szukać nazwisk.

Spis miejscowości oraz nazwisk mieszkańców parafii werkowskiej w 1861 r.

Plebania werkowska
- ksiądz proboszcz Piotr Bartnikowski,
- ks. Antoni Szadurski,
- Malinowski,
- Pompiłowicz,
- Szczęsny,
- Czapliński,
- Miłaszewicz,
- Kosiński,
- Marcewicz

Juryzdyka
- Egler,
- Ławcewicz

Cegielnia
- Kochanowski,
- Syrtowicz?,
- Tomaszewski

m. Jeruzalem
- Brzeziński,
- Kunicki,
- Miler,
- Paszkowski,
- Radziewicz,
- Sikorski,
- Stocki,
- Wasilewski,
- Żeligowski

Werki majątek i folwark
- Bartoszko,
- Białobezecki,
- Budrewicz,
- Dziewiałtowski,
- Grzybowski,
- Gulbicki,
- Dauksza,
- Juchniewicz,
- Jurewicz,
- Kuczyński,
- Libertowicz,
- Markowicz,
- Owar,
- Rusiecki,
- Sienkiewicz,
- Sokołowski,
- Urbanowicz,
- Waker,
- Zubowicz

Łazaret werkowski
- Bartoszko,
- Libertowicz,
- Purkiewicz,
- Wołejsza

Stawiszki wieś
- Bartoszko,
- Batura,
- Czapliński,
- Dalecki,
- Gasiński,
- Gulbicki,
- Jankowski,
- Jeleński,
- Minkiel,
- Misiewicz,
- Soroka,
- Szwedowicz

Oszkincy wieś
- Balukiewicz,
- Bartoszko,
- Bojarun,
- Danowski,
- Gulbicki,
- Libertowicz,
- Rynkiewicz,
- Tylingo

Babincy wieś
- Bartoszko,
- Grzybowski,
- Kotkowski,
- Staniszewski,
- Stankiewicz,
- Wasilewski

Kabaczek
- Bogdanowicz,
- Szuszkiewicz

Rzesza zaśc.
- Bartoszko,
- Czapliński,
- Grochowski,
- Purkiewicz,
- Wołejsza

Papiernia
- Aleszkiewicz,
- Borkowski,
- Kołyszko,
- Lipniewicz,
- Ordyniec,
- Piotrowski,
- Pozniak,
- Rynkiewicz,
- Szynkowski,
- Wojciechowicz

Krzyżaki zaśc.
- Jakubcewicz,
- Jankowski,
- Kotkowski,
- Rynkiewicz,
- Sokołowski,
- Stankiewicz,
- Szwed

Dworzyszcze zaśc.
- Bartoszko,
- Kowalewski,
- Rodzewicz,
- Zdanowicz

wieś Fabianiszki
- Bartoszko,
- Batura,
- Bienkowski,
- Jurewicz,
- Kołaszewski,
- Kononowicz,
- Matarewicz,
- Mickiewicz,
- Mieczkowski,
- Rusakiewicz,
- Stankiewicz,
- Tołoczko,
- Tomaszewski.

Bondary wieś
- Bartoszko,
- Bernatowicz,
- Bujnowski,
- Januszewicz,
- Kononowicz,
- Kułakowski,
- Matulewicz,
- Mieczkowski,
- Mikulewicz,
- Ower,
- Pszczołowski,
- Sananowicz,
- Sinkiewicz,
- Sokołowski,
- Stankiewicz,
- Szałkowski,
- Tomaszewski,
- Wojtkiewicz

Skiersini wieś
- Grzybowski,
- Jurewicz,
- Pietkiewicz,
- Siejun

Krempla zaśc.
- Jurewicz,
- Szołkowski

Trynopol okolica
- Biełuński,
- Jurewicz,
- Kozłowski,
- Miłaszewicz,
- Rynkiewicz,
- Urbanowicz,
- Wiszniewski

Bołtupie wieś
- Borysewicz,
- Dubicki,
- Kiziniewicz,
- Klimowicz,
- Kotkowski,
- Latecki,
- Lewandowski,
- Markiewicz,
- Możejko,
- Siwicki,
- Strzałkowski

Nowosiołki wieś
- Kiziniewicz,
- Palczewski,
- Popławski,
- Siwicki

Bołtupie folw.
- Dubicki,
- Klimowicz,
- Poda,
- Stankiewicz

Ponaryszki zaśc.
- Łunkiewicz,
- Olechnowicz

Szaszkinia Góra wieś
- Kiziniewicz,
- Siwicki,
- Strzałkowski,
- Uzielewicz

Wanaginia zaśc.
- Chmielewski,
- Jałowiecki,
- Jastrzębski,
- Kwiatkowski,
- Rogowski,
- Romanowski,
- Rynkiewicz,
- Tomaszewicz

Gulbiny wieś
- Aleksandrowicz,
- Apalewicz,
- Baranowski,
- Batura,
- Chmielewski,
- Czernis,
- Czerwski?,
- Daszkiewicz,
- Ejdziukiewicz,
- Gajlan,
- Jankiewicz,
- Januszewicz,
- Kozłowski,
- Mackiewicz,
- Oleszkiewicz,
- Płatkowski,
- Pradziadowicz,
- Rypiński,
- Sawrycki?,
- Stankiewicz,
- Witkowski,
- Zawadzki,
- Żebrowski

Krzyżaki folw.
- Czyż

Krzyżaki wieś
- Garasimowicz,
- Gierasimowicz,
- Stankiewicz,
- Saulewicz

Podjeziory zaśc.
- Rynkiewicz

Raj krzyżacki zaśc.
- Butkiewicz,
- Darasewicz,
- Zaniewski

Rzesza Kapitulna folw.
- Jeliński,
- Łoszakiewicz,
- Sadowski,
- Sienkiewicz,
- Urbanowicz

Etmincy wieś
- Butkiewicz,
- Garasimowicz,
- Kiwiński,
- Szarski,
- Stankiewicz

Polesie wieś
- Gorski,
- Łukaszewicz,
- Malinowski,
- Piotrowski,
- Rynkiewicz,
- Symonowicz

Czymboryszki zaśc.
- Hermanowicz

Zarowcy zaśc.
- Bojarun,
- Korzeniewski,
- Olechnowicz

Podwilańcy zaśc.
- Bulgierd,
- Dubicki,
- Szydłowski,
- Wołejsza,
- Zacharewicz,
- Żukowski

Zadworańcy zaśc.
- Czyrko,
- Żukowski

Giedwidzie zaśc.
- Wołejsza

Awiżenie zaśc.
- Bogdziewicz,
- Czyrko,
- Gadomski,
- Mackiewicz,
- Ogonowski,
- Rakowski,
- Romanowski,
- Skibiniewski,
- Szynkiewicz,
- Urbanowicz,
- Zapolski

Taranda wieś
- Dziatłowski,
- Kamiński,
- Ordyniec,
- Szyrwiński,
- Zacharewicz,
- Żukowski

Zabłocie zaśc.
- Andrzejewicz,
- Bykowski,
- Jagieło,
- Kociełowicz,
- Stankiewicz,
- Sualewicz,
- Wołkonowski

Poguba Krzyżacka zaśc.
- Żyliński,
- Lachowicz,
- Oleszkiewicz,
- Butkiewicz

Bukiszki Radziwiłowskie dwór
- Matusewicz,
- Naborowski,
- Rachwiłowicz ?,
- Sienkiewicz

Wasiliszki zaśc.
- Jurkiewicz,
- Iwaszkiewicz

Poczta
- Baniewicz,
- Cwirko,
- Galewicz,
- Karmazyn,
- Marcinkiewicz,
- Michałowski,
- Stankiewicz,
- Werkowski

Gudeli wieś
- Chodkiewicz,
- Linkiewicz,
- Olechnowicz,
- Rynkiewicz,
- Sawicki,
- Wołosewicz,
- Żukowski

Gajłaszy zaśc.
- Szumski

Żudziszki zaśc.
- Aleksandrowicz,
- Briżis,
- Dauksza,
- Kiwiński,
- Sobolewski,
- Stankiewicz,
- Tracewicz,
- Schoryński,
- Werkowski

Rzesza dwór (Kostrowickich)
- Buczyński,
- Januszewski,
- Łokiejsza,
- Michałowski,
- Pietrowski,
- Rodziewicz,
- Stankiewicz,
- Wasilewski

Miedzichowszczyzna folw.
- Jagiełowicz,
- Niechwiadowicz

Miedzichowszczyzna wieś
- Filipowicz,
- Stankiewicz,
- Gorecki

Szuksztule wieś
- Sualewicz,
- Marcinkiewicz,
- Sosnowski,
- Strutyński,
- Zajkiewicz

Tymińszczyzna zaścianek
- Sinkiewicz,
- Stankiewicz

Rostyniszki
- Gliński,
- Borys

Klonówka zaśc.
- Subotkowski

Bondary zaśc.
- Żołkowski,
- Romanowski,
- Użdel

Warlinka zaśc.
- Krukowski

Bondary Górne wieś
- Izocki,
- Krukowski,
- Karmazyn,
- Klementowicz,
- Lipiński,
- Maciejewicz,
- Maculewicz,
- Marcienkiewicz,
- Plewako,
- Rymsza,
- Siemaszko,
- Wąsewicz,
- Subotkowski,
- Szołkowski

Rzesz Mała
- Filipowicz,
- Baranowicz,
- Monkiewicz,
- Ciesiun

Buda zaśc.
- Kowalewski

Russaki Górne zaśc.
- Werkowski,
- Kowalewski,
- Mazurkiewicz,
- Mazura

Russaki Dolne wieś
- Proko...?,
- Symonowicz,
- Połsiuk,
- Olechnowicz,
- Łukaszewicz

Rzesza dwór
- Sadowski

Augusta zaśc.
- Sienkiewicz,
- Zaniewski

Lindziszki wieś
- Bartoszewicz,
- Dombrowski,
- Dowejka,
- Jastrzembski,
- Karmazyn,
- Łosionok,
- Markowski,
- Morawski,
- Symonowicz,
- Prokopowicz,
- Szyłowicz,
- Pawłowicz,
- Słupecki,
- Pietrowski,
- Tomaszewski,
- Zapolski,
- Żebrowski

Magazynek
- Białous

Zwieraliszki wieś
- Bandarewicz,
- Bogdanowicz,
- Żebrowski,
- Szerwiński,
- Januszkiewicz,
- Karmazyn,
- Korzeniewski,
- Łysionok,
- Malinowski,
- Woronowicz,
- Pietrowski,
- Roszyński,
- Taraszkiewicz

Rzesza miasteczko
- Bydrak,
- Rakowski,
- Hermanowicz,
- Kłusewicz,
- Kondratowicz,
- Kulinkowski,
- Mazurkiewicz,
- Wasilewski,
- Wolewicz,
- Kalwiński

Młyn rzeszański
- Jasiewicz,
- Wolejszo

Jadwigowo wieś
- Baranowski,
- Bojarun,
- Gajdamowicz,
- Godlewski,
- Jankowski,
- Kruk,
- Markowicz,
- Morawski,
- Orłowski,
- Pawłowicz,
- Wolodko

Magazynek zaśc.
- Piórko

Nowosiołki zaśc.
- Grzybowski,
- Gieglis,
- Michałowski,
- Łysionok

Gieglówka zaśc.
- Libertowicz,
- Grzybowski,
- Korzeniewski

Piekieliszki zaśc.
- Sosnowski,
- Bogdanowicz

Gieglówka wieś
- Korzeniewski,
- Marcewicz,
- Markiewicz,
- Urbanowicz,
- Pietkiewicz,
- Grzybowski,
- Orłowski

Grzybowszczyzna wieś
- Antonowicz,
- Kosacz,
- Szylewicz,
- Romanowski,
- Stankiewicz,
- Pietrowski

Poszyle wieś
- Sualewicz,
- Gieglis,
- Sokołowski,
- Wojciechowski,
- Raczycki,
- Awłasewicz,
- Romanowski,
- Butkiewicz,
- Wojtkiewicz,
- Sienkiewicz

Pasztonka wieś
- Rakowski,
- Michałowski,
- Rouba

Krakiszki zaśc.
- Rymowicz,
- Dalecki,
- Siatkowski,
- Oleszkiewicz,
- Klimaszewski

Birki zaśc.
- Jurgielewicz,
- Nowoszyński,
- Sosnowski

Janajkiszki zaśc.
- Jurgielewicz,
- Małachowski

Prudziszki zaśc.
- Łukaszewicz,
- Bogdanowicz

Zaczepka zaśc.
- Gierasimowicz

Zarowce zaśc.
- Pietrowski,
- Linkiewicz

Podmiejski zaśc.
- Minkiel

Połowkini zaśc.
- Bejnorowicz,
- Gliński

Nadwileński zaśc.
- Ciechanowicz

Birki 2 zaśc.
- Bilikowicz,
- Myslinkiewicz,
- Mikulewicz,
- Kowalewski,
- Barszczewski

Czerwony dwór
- Sienkiewicz,
- Klimowicz,
- Kozłowski,
- Wołejsza,
- Czechowski,
- Grzybowski,
- Jurgielewicz

Rzesza dwór Sienkiewicza
- Białous,
- Wierzbicki,
- Mazura,
- Urbanowicz,
- Kozakiewicz,
- Pawłowicz,
- Taraszkiewicz,
- Gliński
Pozdrawiam, Magda
-----------------------
"Często się zdarza, że dopiero przyszłość pokazuje nam, ile coś było warte." - Haruki Murakami
Avatar użytkownika
rianon
Aktywny Animator
Aktywny Animator
Medale: 1
Nazwiska, książki (1)
Imię i nazwisko: Magda P.

Powrót do GENEALOGIA - Forum wymiany doświadczeń (Szukanie rodzin NIE TUTAJ)