Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

przesiedlenia

23.10.2009 20:16
Witam wszystkich !!!! Mam pytanie do Was wszystkich wytrawnych poszukiwaczy.Gdzie można znależć dane na temat miejscowości do których zostały przesiedlone osoby z kresów /dawnej Polski / ? Szczególnie interesuje mnie miejscowość Krynica /Kiernica/ gm.Medenice pow.Drohobycz.Czy PUR rejestrował te przesiedlenia ? Pozdrawiam Jerzy

Odpowiedzi (10)

28.12.2009 11:13
Witam. W Archiwum Akt Nowych w Warszawie są dokumenty z Centralnego Państwowego Urzędu Repatriacyjnego w Łodzi natomiast w Gdańsku w Państwowym Archiwum znajdują się dokumenty osób, które przeszły przez Państwowy Urząd Repatriacyjny /Wojewódzki/ stosowny do tego rejonu. Archiwa te posiadają swoje strony internetowe gdzie można zasięgnąć bardziej szczegółowych informacji. Kwerendę można przeprowadzić osobiście albo zlecić archiwistom ale nie jest ona tania.Życzę powodzenia w poszukiwaniach,cierpliwości oraz sukcesu. Pozdrawiam.
6.01.2010 22:39
Witaj Dario !!!!
Dziękuję bardzo za informację o przesiedleniach .Znasz może adresy internet.do tych archiw. będę bardzo wdzięczny.Jeszcze raz ponawiam swoją prośbę -poszukuję informacji o losach mieszkańców miejscowości Krynica gm.Horochów pow.Drohobycz .Pozdrawiam Jerzy
10.03.2010 21:49
Witaj
Moja babcia - Henryka Niesner pochodziła z Borysławia. Z dokumentów wynika, iż z tamtych terenów przesiedlono ją do Katowic, tam znajdował się PUR. Możesz zapytać w:
Archiwum Państwowe w Katowicach, ul. Józefowska 104, 40-145 Katowice
Sekretariat – (032) 208-78-01 lub -02; FAX – (032) 208-78-05; Biuro Obsługi Interesantów – (032) 208-78-55
kancelaria@katowice.ap.gov.pl; www.katowice.ap.gov.pl;
Tylko proszę od razu napisać, iż cel poszukiwań jest genealogiczny.
Tomek
27.11.2010 21:10
Witaj Jerzy-przepraszam,że nie odpowiedziałam na Twoje pytanie ale ja nie wchodziłam na "twoje posty" i w ogóle mało korzystałam z Herbarza.Czy znalazłeś już interesujące Cię informacje???Pozdrawiam.Daria
28.11.2010 12:40
Witaj
Moja babcia - Henryka Niesner pochodziła z Borysławia. Z dokumentów wynika, iż z tamtych terenów przesiedlono ją do Katowic, tam znajdował się PUR. Możesz zapytać w:
Archiwum Państwowe w Katowicach, ul. Józefowska 104, 40-145 Katowice
Sekretariat – (032) 208-78-01 lub -02; FAX – (032) 208-78-05; Biuro Obsługi Interesantów – (032) 208-78-55
kancelaria@katowice.ap.gov.pl; http://www.katowice.ap.gov.pl;
Tylko proszę od razu napisać, iż cel poszukiwań jest genealogiczny.
Tomek

Pozdrawiam,
rodzina o nazwisku Niesner jest,w miejscowości Chwiram koło Wałcza,myślę że są do dzisiaj.
Jan.
28.11.2010 14:49
Dzięki
a może jakieś na tę rodzinkę namiary?
Tomek
29.11.2010 09:22
Wiem, że rodziny z Kałusza i okolic (woj. stanisławowskie) zostały repatriowane do Prudnika i Gryfina.
Ludność z Komarna, Tuligłów i Buczał (woj. lwowskie) mieszkają w Strzelnie, Białym Kościele, Szadku.
29.11.2010 11:40
Dzięki
a może jakieś na tę rodzinkę namiary?
Tomek


Pozdrawiam,
ja nie utrzymuję kontaktu z tymi osobami ale wiem na pewno że w Chwiramie założył rodzinę Franciszek Niesner,niech Pan przegląda Wałcz i okolice
to tereny,tam wszyscy byliśmy przesiedleńcami,oprócz nielicznych autochtonów,np Boninów[kiedyś właściciel młyna w Krempsku,a później kierownik].
Jan.
29.11.2010 11:42
Wiem, że rodziny z Kałusza i okolic (woj. stanisławowskie) zostały repatriowane do Prudnika i Gryfina.
Ludność z Komarna, Tuligłów i Buczał (woj. lwowskie) mieszkają w Strzelnie, Białym Kościele, Szadku.


Pozdrawiam,
na pewno jest rodzina Krotewicz z Kałusza w Wałczu,[kiedyś mój sąsiad]
Jan.
29.11.2010 15:52
Dziękuję za informacje i pozdrawiam.
Tomek