Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

zagubiona w wirze poszukiwan

24.01.2010 14:26
Witam,
Ostatnimi czasy zajęłam się tworzeniem drzewa genealogicznego mojego syna. Naczelnym genealogiem w mojej rodzinie jest mój ojciec, który w miare mozliwosci prowadzi badania na dość szeroką skalę. Wykorzystujemy tez wiedzę i badania innych członków rodziny. Ilość informacji jest tak wielka, że pojawia się problem z ich uporządkowaniem. Probowaliśmy stworzyć drzewo graficzne w jednym z portali ale jest ono bardzo nieczytelne. Posiadamy plik gedcom z danymi, czy ktos moglby polecic jakis program w ktorym molibysmy zrobic czytelne drzewo? Moi rodzice maja w tym roku okragla rocznice slubu chcialabym podarować im plakat takiego drzewa uwzględniający całą rodzinę.
Pojawia się też problem z uporządkowaniem notatek pisemych. Próbowałam podpatrzeć system stosowany w herbarzu, ale chciałabym go odnieść do wielu gałęzi w drzewie, nie tylko do jednego nazwiska. Czy ktoś mogłby mi wytłumaczyć jak czytelnie "rozpisac" moja rodzine? Posiadam dane o 7 pokoleniach wstecz, wielokrotnie były to rodziny wielodzietne, powyżej 10ro rodzeństwa.
Pozdrawiam i prosze o wyrozumialosc
Aleksandra

Odpowiedzi (8)

24.01.2010 18:10
Witam,

osobiście polecam program Drzewo Genealogiczne firmy PL-SOFT, z którego sama korzystam i jestem zadowolona.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta
24.01.2010 22:08
Witam,
Podobnie jak Marta korzystam z programu "Drzewo Genealogiczne". polecam wersje rozszerzoną - Gold, która zawiera więcej przydatnych funkcji.
25.01.2010 17:02
dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi
znalazlam fajny program na myheritage.pl

dalej jednak nie wiem jak rozpisac ta rodzine, zeby czytelnie bylo ukazane kto do ktorego pokolenia nalezy
25.01.2010 22:05
Witam,
nie polecam ani My Heritage ani Moich Krewnych ani innych podobnych portali. To tylko ładnie wygląda na ekranie komputera, ale nie jest dobra baza danych, pomijając już fakt, ze dane mogą "wyciekać".

Jeśli mogę być w czymś pomocna, proszę o kontakt na pw.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta
26.01.2010 01:38
dlaczego połowa ludzi na tym świecie jest wprowadzana w kanał "my heritage" lub "moi krewni" ?!?!?!
To w ogóle nie ma nic wspólnego z genealogią
27.01.2010 11:23
Bo tak jak napisala Pani Marta ladnie to wyglada poza tym wymieniamy z tata informacje online, a tata dopiero uczy sie obslugi internetu wiec potrzebuje latwego programu - wprowadza dane do drzewa na MK. jak pisalam jeszcze nie doszlismy jak to rozpisac to "na kartce" mamy po prostu za duzo danych. jesli chodzi o MH to wgralam tam gedcoma tylko dlatego ze oferuje mozliwosc utworzenia ladnego szablonu wydruku. a poza tym to owszem - korzystamy z archiwow i jezdzimy po Polsce w poszukiwaniu naszych korzeni, nasza pasja nie ogranicza sie tylko do siedzenia na internecie. mamy tylko problem z usystmatyzowaniem danych.
27.01.2010 11:42
Pani Aleksandro,

to ja od razu mówię, że mieszkam w Warszawie, więc jak Państwo będziecie w stolicy w archiwach, to zapraszam na kawę
Wezmę na spotkanie notebooka i pokażę Państwu ten program "Drzewo genealogiczne"

Pozdrawiam serdecznie,
Marta
27.01.2010 12:26
dziekuje serdecznie za zaproszenie niestety nikt z naszych przodkow (o ktorych wiemy) nie wywodzi sie z Warszawy... najbardziej interesuje nasz zamojszczyzna, gdzie bywamy co roku mamy tez linie z Bochni i Niepołomic, ale tutaj akurat zachowala sie wspaniala ksiega rodu wraz z tablo ze zdjeciami, wiec juz dalej chyba nie damy rady nic zbadac glebiej dalej: Poznan, tutaj z pewnych powodow mamy male zaleglosci... robimy drzewo dla mojego syna, wiec interesuje nas takze rodzina meza - okolice Kielc i Żywca. ale zanim wezmiemy sie za kolejne poszukiwania musimy usystematyzowac to co mamy
czy program "drzewo genealogiczne" sam rozmieszcza osoby na wykresie? slyszalam ze trzeba to robic recznie