19161. Young Léon

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Young Léon

Postprzez wanka » 19.09.2012

Léon Young de Blankenheim (ur. ok. 1837 – zm. 29 kwietnia 1863 pod Brdowem)
    – podpułkownik w powstaniu styczniowym.
    Był ochotnikiem z armii francuskiej, zwerbowanym przez Hôtel Lambert. W marcu 1863 powierzono mu dowództwo jednego z trzech oddziałów tworzonych przez poznański Komitet Działyńskiego. Brał udział w walkach na Kujawach. Po zwycięskiej II bitwie pod Nową Wsią 26 kwietnia, poległ w bitwie pod Brdowem (Nowiny Brdowskie) 29 kwietnia 1863 roku.
    Ciało Léona Younga de Blankenheima zastało pochowane na cmentarzu parafii pw. Św. Wojciecha BM w Brdowie. W miejscowości Nowiny Brdowskie, gdzie doszło do bitwy pod Brdowem zbudowano pomnik ku czci Léona Younga de Blankenheima oraz innych powstańców, biorących udział w bitwie.[wiki]
Avatar użytkownika
wanka
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 5
Pomoc techniczna (1) Wybitna informacja (2) Twórca indeksów (1)

Powrót do Y____