Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Parafia Rozbity Kamień k. Siedlec - pomogę

6.03.2013 22:50
Posiadam: Wąsowski Z. i in., Monografia parafii Rozbity Kamień, RK 2004. Nakład 200 a zawiera kompletne materiały genealogiczne od XVII w. Służę pomocą w poszukiwaniach. Mogę zrobić gotowe zestawienia całego rodu lub odszukać pojedyncze osoby.

Odpowiedzi (20)

7.03.2013 10:02
Posiadam: Wąsowski Z. i in., Monografia parafii Rozbity Kamień, RK 2004. Nakład 200 a zawiera kompletne materiały genealogiczne od XVII w. Służę pomocą w poszukiwaniach. Mogę zrobić gotowe zestawienia całego rodu lub odszukać pojedyncze osoby.




Witamy w naszym gronie bardzo serdecznie, cieszymy się i życzymy wielu sukcesów

Pozdrowienia -
20.02.2014 21:13
Witam Pana. Moi przodkowie Wawrzeccy herbu Ślepowron wywodzą się z miejscowości Wawrzenty, miejscowość ta został wchłonięta przez wieś Wańtuchy, prawdopodobnie w XVII lub XVIII wieku przodkowie moi z nieznanych powodów przenieśli się na lubelszczyznę, tyle wiem z przekazów. Wawrzenty parafia Rozbity Kamień, od jakiegoś czasu szukam informacji nt mojej rodziny i tej miejscowości, jeden z konsultantów genealogicznych twierdził na 100% że takiej wsi nie było.Mam prośbę do Pana, proszę o informacje czy w monografii parafii Rozbity Kamień opracowanej przez Pana Wąsowskiego występuje taka wieś i jej pierwotni mieszkańcy.
Pozdrawiam
W.Wawrzecki
22.02.2014 19:34
Taka miejscowość nie występuje w monografii. Nie występuje też nazwisko Wawrzecki. Jedyny ślad to przydomek "Wawrząt" Wojciecha Rozbickiego, ur 1734 r. - zm. 1787 r. Prawdopodobnie była to część Wańtuch zamieszkała przez jedną z gałęzi Rozbickich. Był to ród dominujący w tej wsi i kilku okolicznych stąd konieczność rozróżniania poprzez przydomki.Obecnie taką nazwę nosi część wsi Wańtuchy w gm. Bielany. Niektóre źródła podają, że jest to samodzielne sołectwo jednak nie jest to stan oficjalny.
Na: lubgens.eu są publikowane indeksy ksiąg parafialnych diecezji lubelskiej wraz z linkami do akt parafialnych. Proszę tam zajrzeć a być może da się coś więcej znaleźć. W aktach podawane bywały czasem ciekawe rzeczy o pochodzeniu.
23.02.2014 00:44
dziekuję za szybką odpowiedź.
25.05.2014 17:28
Dzien dobry!
Nazywam sie Elzbieta Jach, opracowuję historie rodziny Soszyńskich ze wsi Sosna Korabie parafia Suchożebry.
Poprosze o sprawdzenie w parafii Rozbity Kamień:
Anna Dmowska ślub z Józefem Soszyńskim- czy jest????????nie wiem w którym roku nastąpił.
w roku 1826 Anna ma lat 30, a Józef 40

oboje małżonkowie pojawiają mi się w roku 1826, kiedy rodzi się ich syn Gracjan, w Sosnie Korabiach
podejrzewam, że wrócili do Korabi, wczesniej mieszkali w domu Anny, może w Dmochach

dziękuję za pomoc
Elżbieta
8.06.2014 20:45
Witam serdecznie, bardzo proszę o sprawdzenie nazwiska Czaykowski ew. Czajkowski. Poszukuję trochę po omacku miejscowości w których mogło urodzić się dziecko lub rodzeństwo Franciszka Czaykowskiego. Był strażnikiem celnym, więc wędrował w okolicach granicy wschodniej i nie tylko.
Dziękuję za poświęcony mi czas.
29.07.2014 13:53
Witam serdecznie.

Czy mógłbym uzyskać od Ciebie informacji na temat mojej rodziny?
9.09.2014 16:01
Posiadam: Wąsowski Z. i in., Monografia parafii Rozbity Kamień, RK 2004. Nakład 200 a zawiera kompletne materiały genealogiczne od XVII w. Służę pomocą w poszukiwaniach. Mogę zrobić gotowe zestawienia całego rodu lub odszukać pojedyncze osoby.


Witam .poszukuję inf. na temat Marceli / Marcelinie, Marcjannie/ Rozbickiej z Dmowskich ur Sosna Kozółki par. Suchożebry jej mąż Władysław Rozbicki mieszkali w Rozbitym Kamieniu i o jej rodzonej siostrze Mariannie Rozbickiej z Dmowskich ur. w Sosna Kozółki par. Suchożebry jej mąż niestety nie znam imienia wiem jedynie że był bratem w/w Rozbickiego męża jej siostry i mieszkali w Rozbitym Kamieniu .nie mam wiedzy o datach zawarcia związków małżeńskich ,urodzinach itp. rodzice Marceli i Marianny to : Władysław Dmowski zam. Sosna Kozółki par. Suchożebry i matka imienia nie znam Dmowska zd. Świniarska.jeśli bym mogła prosić o pomoc -bardzo dziękuję.Urszula
ps. Marianna i Marcela to przyrodnie siostry mojej pra babci Emili Rawa z Dmowskich zam. Sosna Kozółki par. Suchożebry
jak by można prosiła bym /o ile to nie przysporz problemów /o całe zestawienie rodu Rozbickich w których to występują Marcela i Marianna . Urszula
17.09.2014 13:34
Witaj Urszulo!!
Tez czekam na odpowiedż w/s parafii Rozbity Kamień(patrz wyżej)
Niestety- deklaracja była, teraz nic się nie dzieje, a szkoda........................
W Twojej sprawie mogę podpowiedzieć tyle:tu masz link do Archiwum w Siedlcach
http://www.szukajwarchiwach.pl/62#tabZasoby otwórz parafię Suchożebry, tam masz roczniki
w jednostkach- Suchożebry- w roku 1828 jest akt urodzenia Marianny Dmowskiej
akt nr 138, str 19 plik skanu 21
Sosna Kozółki należą do parafii Suchożebry, więc poszukaj w dalszych latach, śluby sióstr powinny odbyć się w ich parafiach (są w kazdym roku skorowidze nazwisk)
najwiecej info jest wlasnie w aktach slubow, także panienskie nazwisko matki

pozdrawiam serdecznie
Elżbieta Jach
17.09.2014 18:01
Elu bardzo ci dziękuję za pomoc .ulka
myślę że osoba deklarująca pomoc nie odwiedza tej witryny- poczekamy to może się doczekamy .cierpliwości
18.09.2014 14:48
dzięki za pomoc.
3.12.2014 20:51
Witam
Poszukuje informacji na temat rodziny Przybyszewskich
czy jesteś w stanie mi pomóc
ania
meil anusiabyczuk[małpka]wp.pl
13.07.2015 11:12
Witam
poszukuję aktu urodzenia Katarzyny Soszyńskiej ur. 1866-02-24 z Wawrzyńca i Joanny ze Stańskich małżonków Soszyńskich w miejscowości Korabie, ślub przed 1888 rokiem zmarła natomiast w 1950 roku. Wiem, że ta publikacja jest niedostępna ale może ktoś ją posiada.
23.12.2015 00:19
Dzien dobry!
Nazywam sie Elzbieta Jach, opracowuję historie rodziny Soszyńskich ze wsi Sosna Korabie parafia Suchożebry.
Poprosze o sprawdzenie w parafii Rozbity Kamień:
Anna Dmowska ślub z Józefem Soszyńskim- czy jest????????nie wiem w którym roku nastąpił.
w roku 1826 Anna ma lat 30, a Józef 40

oboje małżonkowie pojawiają mi się w roku 1826, kiedy rodzi się ich syn Gracjan, w Sosnie Korabiach
podejrzewam, że wrócili do Korabi, wczesniej mieszkali w domu Anny, może w Dmochach

dziękuję za pomoc
Elżbieta
31.10.2016 14:26
Witam poszukuję dat i powiązań dla:
Franciszek Dmowski + (żona) Wiktoria Dmowska - pochowana Warszawa Powązki)
ich dzieci to Czesława, Piotr, Bolesław
31.10.2016 23:29
Dobry wieczór. Szukam rodziny Dmowskich niestety mało wiem na ich temat urodziła się tam Halina Kalińska z domu Dmowska listopad.1924r miała 7ro rodzeństwa
19.12.2016 11:05
Witam
Mój dziadek z Rozbitego Kamienia to Eugeniusz Kozłowski, a babcia Anna Kozłowska z d. Dmowska. Żyli w XX w. Czy mógłby mi Pan pomóc w znalezieniu ich drzewa genealogicznego? Mieszkam w Łodzi i mam ogromny problem aby dojść do tego samodzielnie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Lech Kozłowski
12.01.2017 16:46
Witam. Poszukuję informacji na temat moich przodków z rodu Kosieradzkich wywodzących się z Podlasia. Udało mi się ustalić, że "Monografia parafii Rozbity Kamień na Podlasiu" Zbigniewa Wąsowskiego zawiera sporą ilość unikatowych informacji na ich temat i to od czasów bardzo dawnych poczynając / roz. 2 : Wywody i nadania szlachectwa /. Niestety, pozycja ta jest nie do zdobycia w tym momencie. Byłabym ogromnie wdzięczna, gdyby ktoś będący w posiadaniu tej pozycji powielił materiały na temat interesującego mnie rodu Kosieradzkich. Pozdrawiam. Grażyna
14.11.2017 13:27
W wyszukiwarce szukajwarchiwach.pl są metryki, lecz wyłącznie zakres 1890-1914 (ja poszukuję aktu urodzenia z 1841, mam nadzieję, że może coś znajdę w tej monografii). Przejrzałem katalogi bibliotek więc informuję, że wspomniana monografia jest w zbiorach:
Biblioteki Narodowej,
Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy (Koszykowa)
Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (BUW),
Biblioteki Uniwersyteckiej Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW),

poza Warszawą:
Biblioteki Publicznej w Siedlcach,
Biblioteki Publicznej w Sokołowie Podlaskim
dalej nie patrzyłem, ale w linku są podane biblioteki
http://karo.umk.pl/K_3.02/Exec/z2w_f_d. ... 1510661680

[edycja; 27.11.2017]
Dotarłem do monografii. Czy ktoś wie, gdzie można dostać Akty z parafii Rozbity-Kamień za rok 1841?
6.03.2021 11:51
Witam. Dawno tu nikt nic nie pisał ale może uzyskam pomoc. Moja prababcia urodzona w 1908 roku. Mieszkała w Dmochach-Rętkach. Wyszła za mąż za Ludomira Dowskiego, też z Dmoch-Rętek. Pradziadek Ludomir zmarł chyba w 1940. Leży na cmentarzu w Rozbitym Kamieniu. Dalej nic nie wiem. Może w tej Monografii coś będzie?