6844. Samara- wypisy ksiąg metrykalnych.

Napisz jeśli możesz coś sprawdzić, lub szukasz w któreś z publikacji.

Samara- wypisy ksiąg metrykalnych.

Postprzez zefir454 » 01.02.2010

Publikuję poniżej wypisy ksiąg metrykalnych z parafii rzymsko- katolickiej w Samarze z roku 1915. Z góry przepraszam za to, iz spis nie jest w polskim porządku alfabetycznym a jedynie w rosyjskim.

Nazwiska w księgach metrykalnych parafii rzymsko - katolickiej w Samarze.

Rok 1915- księgi zgonów:


-Babul Józef, chłop z samarskiej guberni i tegoż powiatu i czystowskiej parafii, małżonka- Jatulnik Teodora, syn- Mikołaj (1911-22.12.1915)

-Baltz Julian, niemiecki poddany, żona Zubowska Józefa, córka Anna (1913-1915)

-Barwid Jan, chłop z guberni kowieńskiej, poniełuńskiej parafii, żona- Konrad Tekla, córka- Zofia ( 1909-28.09.1915)

- Borkowski Adam syn Franciszka, chłop z guberni suwalskiej, żona- Chmielewska Daniela, córka Janina (?- 1915)

- Weinelich Franz (1860-1915), austriacki poddany

- Walltz Johann (1858-1914) niemiecki poddany

- Waligórski Franciszek (1875-24.09.1915), mieszczanin z Warszawy

- Wancewicz Paulina córka Jana (1849- 17.10.1915) chłopka z suwalskiej guberni, wdowa, córka- Anna ur. 1885 r., Marianna- 1893 r.

- Wilesik Andrzej (1842-1915), chłop z guberni grodzieńskiej, powiat Sokółka, żona- Wilesik Joanna, synowie- Antoni ur. 1880 r., Aleksander ur. 1885 r., Piotr ur. 1894 r., córki- Maria ur. 1890 r., Zofia ur. 1898 r., Genowefa ur. 1904 r.

- Wołyniec Franciszek, chłop z guberni wileńskiej, żona Sienkiewicz Ludwika

- Gołębiowski Józef (1852- 1915), chłop z suwalskiej guberni, żona Rozalia (ur. 1852 r.), syn Józef (ur. 1877 r.) i trzy córki

- Gołębiowski Józef, chłop z guberni suwalskiej, żona Rudziewicz Anna

- Gudowski Jan, chłop z guberni kowieńskiej, żona Szajna Anna

- Guldzicki Władysław, szlachcic, żona Dąbrowska Aniela, zmarło im 3-letnie dziecko w hutorze Komarowa

- Gurnesz Władysław, szlachcic guberni kowieńskiej z powiatu Szawle, żona Janowska Albertyna

- Dąbrowski Wojciech syn Lucjana(1860- 28.12.1915), zmarł w hutorze Komarowa, żona Pochwalona (Pochwalena?) Magdalena, synowie: Józef ur. 1900 r., Gabriel ur. 1903 r., Alojzy ur. 1909 r., córki: Honorata ur. 1907 r., Karolina ur. 1897 r.

- Dąbrowski Kazimierz Alojzy syn Władysława (1868- 27.12.1915), kapitan 5 Turkiestańskiego Pułku. Żona Dąbrowska Honorata Maria ur. 1876 r., syn Julian ur. 1900 r., córka Zofia- Józefa ur. 1898 r.

- Durma Jan syn Mateusza (1840- 08.12.1915), austriacki poddany, wdowiec, synowie: Józef ur. 1890 r.,, Stanisław ur. 1889 r., córki : Franciszka ur. 1891 r., Maria ur. 1893 r., Stanisława ur. 1896 r., Bronisława ur. 1898 r.

- Żurachowski Jan Henryk syn Fiodora, szlachcic kijowskiej guberni, żona Witosławska ur. 1849 r.

- Zabielski Leopold, szlachcic z guberni łomzyńskiej, żona Jagielska Aleksandra, syn Johann (1910- 1915)

- Zygman Łukasz syn Michała (1852- 29.10.1915), mieszczanin z Samary, żona Zygman Wiktoria ur. 1875 r., syn Stanisław ur. 1906 r., córka Maria 1907 r.

-Ibiański Antoni, chłop z guberni kowieńskiej, żona Żylińska Karolina, córka Genowefa (1904- 22.11.1915) zmarła w osadzie Zubczaninowska

- Kapica Paweł syn Jana (1847- 1915), chłop z guberni lubelskiej, z powiatu Krasnystaw, gminy Góra, żona Skoczuro Agnieszka, synowie: Jan, Hipolit, Józef, córki: Marianna, Antonina

- Kwiatkowski ?, żona Afanasowicz (1863- 1914)

- Klepacka Marianna (1827- 07.12.1915) zmarła na stacji Abdulino, chłopka z guberni grodzieńskiej, z powiatu Białystok, z gminy Knyszyn

- Kluczyński Wincenty, mieszczanin z Kowna, żona Kudulis Anna

- Klawza Michał, mieszczanin z wileńskiej guberni, żona Mozal Maria

- Kożuchowska Antonina córka Bolesława (1862- 1915), szlachcianka, wdowa

- Kozłowska Joanna córka Macieja, wdowa, chłopka z gminy Suchowola z chełmskiej guberni, z powiatu Zamość (1850- 29.09.1915), zmarła w osadzie Ignaszkino w powiecie Buzułuk, synowie: Jakow, Wincenty, Marcin, córki: Anna, Skura, Marianna (po mężu Kowalczyk), Katarzyna (po mężu Łapa)

-Kołosowski Bonifacy, chłop z guberni wileńskiej i tegoż powiatu, żona: Korolewicz Marianna, syn Bronisław (1913- 12,12.1915)

- Konrad Jan, chłop z guberni kowieńskiej z powiatu Poniewież, żona Łuszniewska Zuzanna

- Koszyński (Kosiński?) Józef, chłop z Konstantynowa, z guberni samarskiej, żona Piczman Iza, syn August (1914-1915)

- Krzewicki Antoni, ur. 1850, chłop z guberni suwalskiej, małżonka Anna (1850- 04.11.1915), syn Wincenty (1893- 1915) i siedem córek

- Kuklik Stanisław syn Antoniego (1850- 1915), chłop z guberni grodzieńskiej, powiat Sokółka, żona Borowska Paulina ur. 1860 r., synowie: Antoni ur. 1884 r., Władysław ur. 1886 r., córki: Bronisława ur. 1890 r. (wyszła za mąż za Mateusza Iwasiuta), Waleria ur. 1893 r.

- Kunst Józef, mieszczanin z Samary, zona Kowalczuk Nela

- Łabędzki Szymon, chłop z guberni samarskiej, ze wsi Czystowka, żona Żukowska Marianna, córka Walentyna ( 1915- 17.11.1915)

- Ligurski Szymon, austriacki poddany, żona Streczek Marianna, syn Andrzej (1910-24.12.1915)

- Link Henrik syn Johanna (1858- 1914), niemiecki poddany

- Matulewicz Jan, chłop z guberni wileńskiej, żona Dębowska Ewa, córka Maria (1909- 1915)

- Nareska Anna córka Jana (1865- 1915) chłopka z guberni łomżyńskiej, wdowa, czterech synów i córka

- Niewyrec Krynicki Nikodem chłop z guberni wileńskiej, powiat Święcajny, ze wsi Zabłotyszcze, żona Zabiełło Helena.

- Niewiadowski Jan syn Lucjana (?- 1915), mieszczanin z Warszawy, szeregowy 335 Akapskiego Pułku 5 roty

- Nowicki Józef ,chłop ze wsi Stepna Durasowska w powiecie bugurusłańskim, żona Dąbrowska Jurenna (Georgia?)

- Olesiński Franciszek, chłop z łomżyńskiej guberni, żona Godlewska Marianna, dzieci: Maria (1915)

- Oświęcimska Bogumiła córka Ignacego (1894- 1915), szlachcianka

- Polanowicz, żona Rodziewicz Sabina córka Adama (1839- 1915)

- Rakowski Kazimierz, chłop z guberni wileńskiej, małżonka Malcz Maria

- Rentel Aleksander, mieszczanin z Rygi, żona Borowska Anna, syn Edward ( 1914- 28.11.1915)

- Roeh Ede Otto syn Hermanna, niemiecki poddany, żona Luiza

- Sawicki Kazimierz, ur. 1848 r., żona Sawicka Wiktoria (1848- 24.12.1915), chłopka z gub. wileńskiej z pow. trockiego, syn Antoni ur. 1891, córki julia ur. 1897 r., Konstancja ur. 1900 r., Petronela ur. 1902 r.

- Sobol Pozalia córka Franciszka (1840- 1915), chłopka z gub. łomzyńskiej, wdowa, syn Walenty ur. 1867 r., Józef ur. 1870 r., Franciszek ur. 1879 r.

- Cybulski Mikołaj, chłop z gub. wileńskiej, żona Druske Teresa

- Czarnowski Zygmund syn Kazimierza (1894- 09.05.1915), mieszczanin z Samary

- Czarnocki Adam Bronisław syn Albina (1872- 14.10.1918), szlachcic, żona Pławska Maria, córka Łucja

- Sztafel Luiza córka Franciszka, szlachcianka z Pragi (1839- 08.12.1915)

- Erentraut Aleksander syn Adolfa (1875- 13.10.1915) mieszczanin z m. Szawle z kowieńskiej guberni, żona Stanisławska Eleonora, synowie: Aleksander, Kazimierz, córka Weronika

- Jaworski, żona Petrusewicz

- Jagoda Jan, chłop z gub. mińskiej, żona Ligurska Franciszka, córka Helena ( 1913- 25.11.1915)

- Jankowski Wincenty, chłop z suwalskiej guberni, powiatu Kalwaria, gm. Simno, żona Zawistowska Adela, synowie: Stanisław (1908- 1914), Wacław (1913- 1915), córka Zofia (1915)

- Jankowski Józef, chłop z gub. grodzieńskiej z pow. Kobryń, żona Jankowska Maria, córka Janina ( 1912- 21.12.1915)

- Janulewicz Antoni, chłop z gub. suwalskiej, żona Kozłowska Katarzyna.

----------------------------------------
W przypadku zainteresowania spisem, opublikuje kolejne listy z innych lat.
Pozdrawiam
Józek
Józek-genealog, członek Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego
http://www.historicus.pl.tl
Avatar użytkownika
zefir454
Aktywny Animator
Aktywny Animator
Lokalizacja: Smolno Wielkie
Medale: 1
Doskonałe kompendium (1)

Re: Samara- wypisy ksiąg metrykalnych.

Postprzez zefir454 » 02.02.2010

Samara- wypisy ksiąg metrykalnych- rok 1912

Alechno Marianna nr zapisu w księdze -42
Berens Anna 11
Bakinowski Czesław Ryszard 35
Bortkowska Antonina 37
Błażenowski Franz 43
Wejnarowicz Michał 61
Białkowski Michał 64
Bortkowski Henryk 68
Bańkowski Wacław 71
Wolff Józef 4
Wolff Elżbieta 7
Wagner Wilhelm 15
Warżyński Stanisław 46
Warżyńska Honorata 47
Demkowicz Jerzy 63
Zieliński Antoni 6
Zenkteller Zenobia 13
Zubowicz Jadwiga 24
Salzmann Josef 27
Zwierko Witold 76 (78?)
Kun Jerzy 2
Kerasinski Johann 9
Kowalczuk Karol 16
Kusznieruk Apoloniusz 21
Kaufmann Johann 22
Kunet Maria 34
Lehmann Karoline Henriette 3
Lora Emma 14
Lewandowska Halina Kazimiera 51
Lewgowd Eugenia 67
Magnicka Paulina 5
Matuszewska Salomea 10
Mirecki Aleksander 12
Malkiewicz Konstancja 19
Matkowski Jan 28
Malkiewicz Antoni 44
Misiecka Ernada (?) 49
Mrówczyńska Maria 53
Maklańska Zuzanna 66
Nowicki Wiktor 33
Nosko Wincenty 36
Ostrowski Bolesław 18
Oświęcimski Edmund 62
Piotrowski Władysław 20
Podgórski Franciszek Jerzy 55
Pasieko Antonina 56
Rydgier Franciszek 8
Ruszczyc Helena 39
Rabek Blandyna 50
Rodziewicz Witold 54
Sorel Leon Aleksander 1
Skórżyński Antoni 17
Stecewicz Jan 32
Skowron Helena 41
Skakulska Antonina 48
Tokarski Jan 29
Tokarski Wacław 30
Ciunel Jan 25
Zwinger Mikołaj 65
Czapa Zofia 52
Ejnik Helena 26
Jarkowski Bronisław 38
Józek-genealog, członek Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego
http://www.historicus.pl.tl
Avatar użytkownika
zefir454
Aktywny Animator
Aktywny Animator
Lokalizacja: Smolno Wielkie
Medale: 1
Doskonałe kompendium (1)

Re: Samara- wypisy ksiąg metrykalnych c.d.

Postprzez zefir454 » 11.02.2010

Spis umarłych za 1908 rok:
---------------------------------
Cyfry przy osobach to nr zapisu w księdze.

Abt Jan syn Piotra
Aselborg Adolf syn Michała

Bakinowski Stanisław syn Jerzego
Bucki Stanisław
Bońkowski Paweł syn Jana
Babul Marcela
Babul Laurenty


Wengold Wincenty syn Józefa
Wałdowski Bogdan syn Bronisława
Wejner Leon syn Józefa
Wiesenthal Aleksander syn Franza 60
Werigo Józef syn Stanisława 63
Wojciecka Maria córka Nikodema 74
Horbaczewska Stefania córka Jana 24
Horbaczewska Helena córka Wasyla 36
Gideris Klemens syn Jakowa 51
Hremeński Konstanty syn Macieja 69
Grycman Anna z domu Nowotna 85
Drabik Agata Agnieszka córka Mateusza 13
Dąbrowska Helena córka Augusta 23
Dargewicz Zofia córka Kazimierza 45
Drzazgowska Eugenia córka Ignacego 62
Zielińska Kazimiera córka Andrzeja 4
Zach Adelajda 12
Salzmann Piotr syn Mikołaja 46
Zazworka Maria córka Jocbajdyfa 58
Kaniszenko Daniel 1
Kowalewski Stanisław 2
Kessler Elżbieta córka Jana 6
Klipan Olga córka Juliusza 9
Korewicka Maria córka Wincentego 11
Kun Piotr 15
Krupski Jan syn Antoniego 17
Krygier Felicja córka Klemensa 21
Kecerblum Aleksy syn Michała
Kowalczyk Zofia 38
Kwiatkowska Zofia córka Antoniego 41
Konsa Julianna Wanda córka Ignacego 44
Kolmeier Piotr syn Piotra 56
Kosiński Romuald syn Jana 70
Karczmarczyk Maria córka Andrzeja 77
Kołysko Anastazja 78
Keller Jan syn Józefa 80
Katanin Franz 83 - pruski dezerter
Kessler Jan syn Jana 87
Łunkiewicz Wiktor syn Józefa 16
Łabędzki Bartłomiej 50
Morawiec Augustyn syn Antoniego 14
Myszkinis Aleksander 47
Macesza Ludwik syn Jana 73
Miłosz Maciej 75
Nowik Karol 20
Mikołaj Matylda 54
Pawilajtis Józef syn Piotra 5
Pińkowski Aleksander syn Karola 8
Paul Piotr syn Karola 31
Pukszta Mieczysław syn Lucjana 52
Pin Katarzyna syn Macieja 68
Płoszajska Helena córka Antoniego 86
Rajkowski Józef syn Jana 65
Rokosz Piotr syn Józefa
Sabiedzki Jan syn Stanisława 22
Stańczyk Andrzej syn Adama 28
Skubriant Maria córka Marcina 37
Skowron Maria córka Władysława 40
Tornowski Józef syn Wincentego 10
Tobor Józefa córka Marcina 32
Urban Ludwika córka Kazimierza 27
Frank Barnaba syn Jana 57
Czerwienko Alojzy Józef syn Jana 3
Czuwasz Fiodor syn Czesława 26
Czarnocka Maria córka Józefa
Czaplińska Maria córka Józefa 84
Szemberger Cecylia córka Jana 25
Schmaltzen Karolina córka Jana 34
Spiess Antoni syn Piotra 39
Szumiłło Helena córka Dominika 43
Szemberger Anna Maria 82
Jatulczyk Rozalia 61

----------------------------------------------------
Józek-genealog, członek Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego
http://www.historicus.pl.tl
Avatar użytkownika
zefir454
Aktywny Animator
Aktywny Animator
Lokalizacja: Smolno Wielkie
Medale: 1
Doskonałe kompendium (1)

Re: Samara- wypisy ksiąg metrykalnych cz. 3

Postprzez zefir454 » 07.03.2010

Księgi metrykalne Kościoła rzymsko- katolickiego Guberni Samarskiej:
Księga umarłych za rok 1909:


Amoforowa Stanisława Irena
Adamczyk Jadwiga
Aliszniewicz Aleksander (z rodziny Babul)
Adamski Jan ( z rodziny Gniazdowskich)

Abramowicz Kazimierz

Bylińska Helena
Bednarski Stefan
Batowa Maria
Bortkiewicz Julia
Bayer Hermina z d. Sander
Bekonis Leokadia z d. Muchań
Bogusz Helena- szlachcianka
Bolich Zuzanna
Bolich Maria
Borżewski Teofil
Baczkowska Józefa z d. Szostacka

Wielbłąd Witold
Wolff Paulina
Wilkoń Władysław
Wilkoń Michał
Walentynowicz Teodozja- szlachcianka
Walecka Anna
Wittmann Jakow
Wintsch Konstancja

Gołębiewski Franciszek
Gerber Anna z d. Malińska
Gołuszyński Jan
Grossjean Maria- Francuzka

Dorosz Franciszek
Dewizoń Aleksander
Drzazgowska Irena z d. Woźnica

Szachowska Helena z d. Bielawska

Salzmann Maria

Iszchanow Leon

Krasowski Józef
Kerell Adelajda
Kostecki Sławomir Czesław
Kancenblum Józefa
Kancenblum Leopold
Kawecki Leopold- szlachcic
Krasowska Agata
Kocimski Teofil
Kocimska Julianna
Kaine Maria
Kowalewska Maria z d. Towkiewicz (Tomkiewicz?)

Łochwicki Graziano
Langmann Franciszek pruski poddany, żona Nadel
Łukowski Piotr z rodziny Koza

Mitornowski Witold
Mrówczyńska Julianna
Miłosz Józef- - syn ziemianina gub. wileńskiej z powiatu Święcajny, w. Świr- Mikołaja Miłosza syna Macieja i jego żony- Zofii z d. Michałowskiej
Mickiewicz Stanisław

Meyer Maria

Olizarowicz Stanisław
Olszewska Zofia

Pychnik (Pachnik?) Janina z d. Urbilewicz
Pyrowicz Ignacy

Rontaller Felicja- szlachcianka
Rajewska Leontyna
Rajewski Stanisław
Rudi Maria
Rutkowski Wacław z rodziny Kubek

Sowińska Maria
Sukniarz Roman
Sabuś Józef
Skórka Wiktor
Sławiński Jerzy
Sławińska Jadwiga z d. Jezierska


Tolkiewicz Maria, mąż Szczur
Tobulski (Tobolski) Ignacy
Tyssen Klotylda
Tutak Włodzimierz

Ulewicz Józef

Frank Elżbieta- umarła 17 stycznia w wieku 39 lat, zostawiła męża Jana lat 45, syna Macieja 11 lat, córkę Katarzynę 8 lat i Dorotę 5 lat.
Fiedotowa Antonina z domu Schmidt

Ciunel Stanisław

Sztercer Jakow
Szemberger Adam
Szulc Jan z gub. kowieńskiej
Szwab Augustyna
Szwab Aleksander
Springer (Szpringer) Franciszek- austriacki dezerter
------------------------------------------
(chciałbym zastrzec, iż pisownia niektórych nazwisk mogła być inna. Problem z odczytaniem polskich nazwisk pisanych cyrylicą jest znany i nazwiska te były często przekręcane i zmieniane na rosyjska modłę)
Józek-genealog, członek Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego
http://www.historicus.pl.tl
Avatar użytkownika
zefir454
Aktywny Animator
Aktywny Animator
Lokalizacja: Smolno Wielkie
Medale: 1
Doskonałe kompendium (1)


Powrót do Biblioteczka - Mam listę, książkę - pomogę, odszukam