Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Archiwum lwowskie

19.12.2009 10:08
Archiwum lwowskie mieści się tutaj: Lwów - archiwum Соборна, 3а (wejście od ul Serbskiej). Jeśli ma się jakieś pisemko poświadczające np. badania to nie ma na ogół żadnych problemów z dostępem do dokumentów. Jednak warto mieć napisany możliwie najszerszy temat - gdyż można usłyszeć "te akta nie należą do tematu Pana poszukiwań"

Komentarze (8)

7.06.2010 18:37
A nie ma jakiejś możliwości wyciągniecia dokumentów z tego archiwum np. przy pomocy poczty?
23.07.2010 07:04
witam,
Chyba coś się zmienia na Ukrainie, bowiem Archiwum Lwowskie odpowiedziało na zapytanie ...drogą mailową . Napisałam maila w czerwcu br. i raczej nie oczekiwałam odpowiedzi a tu taka niespodzianka...
Zatem nie należy się zniechęcać
Anna
18.08.2010 17:49
Niestety te odpowiedzi często nie wyczerpują możliwości Archiwum - bardzo często informacja że "w Archiwum nie ma dokumentów" jest po prostu błędna. Wiele materiałów jest tam w ogóle nieskatalogowanych -trzeba mieć wejście aby do nich dotrzeć - bo oczywiście nie są dostępne dla użytkowników.

Mamy takie wejście
20.08.2010 13:53
Jaki jest koszt "wejścia" ?
1.09.2010 22:48
To zależy - czy przy okazji jakiegoś wyjazdu, czy telefonicznie konferujemy z archiwistą czy jedziemy specjalnie poszukać. Jeśli trzeba przeszukać na przykład większą partię materiału to trzeba liczyć na "osobo-dni" + przejazd. Taki koszt można nieco zmniejszyć przez to że do wyjazdu dołączy się kilka innych spraw - opiekujemy się nagrobkami na Ukrainie, robimy zdjęcia miejscowości, odszukujemy żyjących ludzi, inne papiery - można też pojechać z nami - mamy wszędzie dobre noclegi i licznych znajomych.
6.09.2010 06:22
Może coś sprecyzujmy i zaplanujmy. Jestem zainteresowana odszukaniem "moich" w tym archiwum. Bardzo zainteresowana...
19.05.2015 09:47
MAM PYTANIE ODNOSNIE WSI LETNIA POWIATU DROHOBYCKIEGO,CZY KTOS JUZ TAM BYL?BARDZO CHCIALABYM ODWIEDZIC TO MIEJSCE,POCHODZI Z TAMTAD MOJ DZIADEK.
28.02.2016 20:32
W lwowskim archiwum sporo się zmieniło, można dostać właściwie wszystko, czego się poszukuje, a na dodatek - nie trzeba właściwie znać ukraińskiego. Zastępcą dyrektora jest pani mówiąca po polsku, a w samej czytelni pracuje pani Oksana, która nie tylko mówi po polsku, ale też poinstruuje we wszystkim. Można również złożyć zlecenie wypożyczenia konkretnych rzeczy (nawet bez sygnatur) mejlem, czas oczekiwania jest różny - góra tydzień.