Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Lista absolwentow UJ

11.01.2013 04:15
Czy istnieje gdzies lista absolwentow UJ? Na stronie internetowej Uniwersytetu Jagiellonskiego nie potrafilem znalezc takiej opcji/linku. Jestem w posiadaniu indeksu mego dziadka, Andrzeja Kordaszewskiego, ktory studiowal tam na perzelomie lat 20-tych i 30-tych. Poza tym wiem, iz ukonczyw konserwatorium muzyczne w Krakowie. Podejrzewam wiec, iz bylo to w tym samym czasie, skoro mature zdawal w 1923 roku. Czy istnieje mozliwosc rozszyfrowania, o jakie konserwatorium moglo tu chodzic? Czy krakow posiadal zawsze tylko jedno takie konserwatorium? Czy istnieje ono do dzisiaj? A moze byla to jedynie jedna z katedr UJ?

Odpowiedzi (4)

6.11.2013 14:55
Co do szkoły muzycznej, mogło to być chyba tylko Konserwatorium Towarzystwa Muzycznego w Krakowie (ob. Akademia Muzyczna w Krakowie). Na UJ wydziału muzycznego nie było.
6.11.2013 15:01
Co do listy absolwentów - sprawdź w Archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nie wiem niestety, na jakich zasadach działa tam udostępnianie.
Wiem, że mają m.in. spis wydawanych absolutoriów i świadectw odejścia (do 1928 r.) oraz spisy osób, które pobierały stypendia państwowe i inne.
7.11.2013 16:55
Na pewno istnieje taka lista, pogadaj z kimś studiującym bądź pracującym na UJ.
12.08.2020 22:50
Najlepiej zwrócić się do Archiwum UJ, z tym, że informacje o wszystkich studentach do 1918 zostały opublikowane, przeklejam informację na temat tego wydawnictwa za stroną AUJ: "Wydawnictwo Corpus studiosorum Universitatis Iagellonicae obejmuje biogramy studentów – dokumentując nie tylko moment wpisu, ale cały przebieg kształcenia uniwersyteckiego – za lata 1850/1851–1917/1918. To przedsięwzięcie słownikowe, którego autorami są Mieczysław Barcik, Adam Cieślak, Paweł Gaszyński, Danuta Grodowska-Kulińska, Urszula Perkowska, Przemysław Marcin Żukowski, a redaktorem naukowym – Krzysztof Stopka, wpisuje się w większy projekt badawczy realizowany w Archiwum UJ. Całość została wydana w ośmiu woluminach: A–D (wyd. 1999), E–J (wyd. 2006), K–Ł (wyd. 2009), M–N (wyd. 2011), O–Q (wyd. 2011), R (wyd. 2013), S–Ś (2014), T–Ż (wyd. 2015).http://www.archiwum.uj.edu.pl/projekty- ... tudiosorum

".