26961. Drzewo genealogiczne w wersji papierowej

Pytania szkolne, dyskusje na tematy podstawowe. (Poważniejsze pytania w dziale WYMIANA DOŚWIADCZEŃ GENEALOGICZNYCH)
NIE zadajemy tutaj pytań o poszukiwania nazwisk
NIE umieszczamy adresów mailowych

Drzewo genealogiczne w wersji papierowej

Postprzez Lotna » 03.01.2015

Witam,

Przejrzałam chyba wszystkie tematy i znalazłam jedynie wskazówki do wersji cyfrowej (programy komputerowe, strony internetowe). Jednak mnie interesuje temat wykonania odręcznie drzewa genealogicznego na jakimś większym arkuszu (np. format A1). Jeśli macie jakieś wskazówki i propozycje to jestem na nie otwarta ;) Zastanawiam się np. jak czytelnie i wyraźnie zaznaczyć, że druga żona mojego pradziadka była jednocześnie siostrą jego pierwszej żony. Brat 4xpradziadka miał trzy żony (oczywiście nie w jednym czasie :-) ) i możliwe, że jedno nieślubne dziecko :gwizdze - obawiam się, że coś takiego też może być nieczytelne. Ogólnie wszelkie podstawowe informacje dotyczące podstaw rysowania takiego drzewa też będą przydatne :-). Zastanawiam się też nad umieszczeniem na drzewie odnośników do każdego członka rodziny i dorobienia skoroszytu z każdą osobą opisaną dokładniej oddzielnie i z dołączonymi dokumentami jakie udało mi się odszukać.

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam ;)
Lotna
Zainteresowany
Zainteresowany

Re: Drzewo genealogiczne w wersji papierowej

Postprzez wiwisniewski » 11.01.2015

Drobna rada: ja mam drzewo genealogiczne w wersji roboczej na dużym arkuszu zrobionym z kartek A3. Dało mi to dużo miejsca, aby rozrysować pokolenia, a w pokoleniach zaznaczyć np. kolejne związki małżeńskie. Mam też folder, z teczkami, w których znajdują się koszulki. Każda koszulka to jedna osoba, a rodzina podsumowywana jest arkuszem rodzinnym. Działa zupełnie nieźle :)
Pozdrawiam
Witold
wiwisniewski
Aktywny Animator
Aktywny Animator
Imię i nazwisko: Witold Wisniewski

Powrót do PRZEDSZKOLE GENEALOGICZNO-HISTORYCZNE