Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Drzewo genealogiczne w wersji papierowej

3.01.2015 14:53
Witam,

Przejrzałam chyba wszystkie tematy i znalazłam jedynie wskazówki do wersji cyfrowej (programy komputerowe, strony internetowe). Jednak mnie interesuje temat wykonania odręcznie drzewa genealogicznego na jakimś większym arkuszu (np. format A1). Jeśli macie jakieś wskazówki i propozycje to jestem na nie otwarta Zastanawiam się np. jak czytelnie i wyraźnie zaznaczyć, że druga żona mojego pradziadka była jednocześnie siostrą jego pierwszej żony. Brat 4xpradziadka miał trzy żony (oczywiście nie w jednym czasie ) i możliwe, że jedno nieślubne dziecko - obawiam się, że coś takiego też może być nieczytelne. Ogólnie wszelkie podstawowe informacje dotyczące podstaw rysowania takiego drzewa też będą przydatne . Zastanawiam się też nad umieszczeniem na drzewie odnośników do każdego członka rodziny i dorobienia skoroszytu z każdą osobą opisaną dokładniej oddzielnie i z dołączonymi dokumentami jakie udało mi się odszukać.

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam

Odpowiedzi (1)

11.01.2015 16:39
Drobna rada: ja mam drzewo genealogiczne w wersji roboczej na dużym arkuszu zrobionym z kartek A3. Dało mi to dużo miejsca, aby rozrysować pokolenia, a w pokoleniach zaznaczyć np. kolejne związki małżeńskie. Mam też folder, z teczkami, w których znajdują się koszulki. Każda koszulka to jedna osoba, a rodzina podsumowywana jest arkuszem rodzinnym. Działa zupełnie nieźle