Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Indeksacja błędy.

30.10.2015 12:15
Wiele indeksacji zawiera błędy wynikające z tego ze indeksujący nie zna różnych szczegółów dotyczących danego nazwiska i niewyraźne pismo aktu można różnie rozszyfrować.Opierając się tylko na tym co napisali można wejść w ślepy zaułek. Indeksacja jest bardzo pomocna w poszukiwaniach ale???? Dobrze by było gdyby oprócz danych jak imię data , miejscowość był do tego dodawany skan. Tak się ostatnio dzieje . Jest np . dokonana indeksacja Skrżynna lat (1810- 1838 ) jest tam wiele niejasności, jest podany nr. Aktu ale brak skanów co powoduje że mimo że wiem (przypuszczam) że jest błąd nie mogę sprawdzić ani skorygować bez wizyty w archiwum. Czy można by spowodować załączenie skanów do wyników indeksacji

Odpowiedzi (3)

2.11.2015 13:41
Skany akt ze Skrzynna (pow. przysuski) dostępne są tutaj: http://metryki.genealodzy.pl/ar5-zs0598d.

Z pozdrowieniami,
Cicha
3.11.2015 18:22
Dzięki za link . Szkoda tylko że brak 1816-1837. Udało mi się powiązać Gabryiela mojego praprapra dziatka z jego matką Franciszką urodzoną w 1747 roku . Pozdrrawiam
3.12.2022 23:22
Zastanawiam się, w jaki sposób mogę poprawić błąd tego rodzaju, który wyłapałam przy przeglądaniu skanu. Tzn. gdy indeksujący odczytał coś niewłaściwie, a ja to zauważyłam.