22620. Metryki rodziny cd

Часть форум для общения на русском и для оказания помощи пользователям русско-языка

Kęsikowska Marianna akt urodzenia 1879

Postprzez mmarska » 19.01.2014

Kęsikowska Marianna akt urodzenia 1879
109 Iwanowice
Działo się w osadzie Iwanowice szesnastego/dwudziestego ósmego sierpnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego dziewiątego roku o godzinie szóstej po południu. Stawił się Józef Kęsikowski [Józef Kęsikowski], gospodarz w wieku dwudziestu dziewięciu lat w osadzie Iwanowice zamieszkały, w obecności Marcina Górnego, lat czterdzieści osiem, i Andrzeja Kończyńskiego w wieku czterdziestu dwóch lat, obydwu gospodarzy ze wsi Iwanowice, i okazał nam niemowlę płci żeńskiej urodzone w osadzie Iwanowice dnia wczorajszego o godzinie dziesiątej w nocy z jego ślubnej żony Józefy z domu Kempskiej w wieku dwudziestu ośmiu lat. Temu niemowlęciu podczas chrztu świętego udzielonego przeze mnie dnia dzisiejszego dano imię Maryanna [Maryanna] a jego chrzestnymi byli Stanisław Owsiak i Florentyna Derenger. Akt ten obecnym niepiśmiennym został przeczytany, przez ze mnie tylko podpisany. Ks. Józef Gajewski, Proboszcz Parafii prowadzący księgi cywilne.
Uwaga - zachowano zapis osada/wieś i imion w akcie
Pozdrawiam
Mariola
--------------------------------------------------------
" Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią się im płaci. ... "
[Wisława Szymborska]
mmarska
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 10
Tłumacz (10)
Imię i nazwisko: Mariola

Kęsikowski Jan akt urodzenia 1879

Kęsikowski Jan akt urodzenia 1879
74 - osada Iwanowice Jan Kęsikowski
Działo się w osadzie Iwanowice dziewiętnastego/trzydziestego pierwszego maja tysiąc osiemset siedemdziesiątego dziewiątego roku o godzinie dziewiątej wieczorem. Stawił się Adam Kęsikowski [Adam Kęsikowski], gospodarz w wieku dwudziestu dziewięciu lat w osadzie Iwanowice zamieszkały, w obecności Józefa Kowalewskiego, lat trzydzieści cztery, i Franciszka Czerniaka, lat dwadzieścia osiem, obydwu gospodarzy ze wsi Iwanowice, i okazał nam niemowlę płci męskiej urodzone w osadzie Iwanowice ósmego/dwudziestego bieżącego miesiąca o godzinie czwartej rano z jego ślubnej żony Franciszki z domu Elznerowicz w wieku dwudziestu sześciu lat. Temu niemowlęciu podczas chrztu świętego udzielonego przeze mnie dnia dzisiejszego dano imię Jan Nepomucen [Jan Nepomucen] a jego chrzestnymi byli Franciszek Galusiński i Justyna Tabasznikowa. Akt ten obecnym niepiśmiennym został przeczytany, przez ze mnie tylko podpisany. Ks. Józef Gajewski, Proboszcz Parafii prowadzący księgi cywilne.
Pozdrawiam
Mariola
[Wisława Szymborska]
mmarska
Kreator Forum
Kreator Forum
Tłumacz (10)

Kęsikowska Bronisława akt urodzenia 1881

Kęsikowska Bronisława akt urodzenia 1881
142 Iwanowice Bronisława Kęsikowska
Działo się w osadzie Iwanowice pierwszego/trzynastego listopada tysiąc osiemset osiemdziesiątego pierwszego roku o godzinie siódmej wieczorem. Stawił się Antoni Kęsikowski [Antoni Kęsikowski], tkacz w wieku trzydziestu czterech lat w osadzie Iwanowice zamieszkały, w obecności Ignacego Zacharzeskiego, lat czterdzieści, Tomasza Piaseckiego w wieku trzydziestu czterech lat, obydwu gospodarzy ze wsi Iwanowice, i okazał nam niemowlę płci żeńskiej urodzone w osadzie Iwanowice dwudziestego ósmego października/siódmego listopada o godzinie czwartej rano z jego ślubnej żony Agnieszki z domu Gruszczyńska w wieku dwudziestu czterech lat. Temu niemowlęciu podczas chrztu świętego udzielonego przeze mnie dnia dzisiejszego dano imię Bronisława [Bronisława] a jego chrzestnymi byli Tomasz Włodarek Franciszka Kęsikowska. Akt ten obecnym niepiśmiennym został przeczytany, przez ze mnie tylko podpisany. Ks. Józef Gajewski, Proboszcz Parafii prowadzący księgi cywilne.
Pozdrawiam
Mariola
[Wisława Szymborska]
mmarska
Kreator Forum
Kreator Forum
Tłumacz (10)

Odp: Metryki rodziny Kęsikowskich

Postprzez irena-kalisz » 20.01.2014

Pani Mariolo
Wielkie dzięki, jest Pani niezastąpiona....
Irena
irena-kalisz
Zaawansowany
Zaawansowany

Odp: Metryki rodziny cd.

Postprzez irena-kalisz » 21.01.2014

Pani Mariolo
Przepraszam, że zawracam głowę, ale mam jeszcze trochę metryk do przetłumaczenia, czy mogę prosić o pomoc? Całe szczęście, że znajduję już dużo metryk w języku polskim, ale jestem przerażona, bo zaczynają mi się pojawiać w języku niemieckim...

1873 Akt 112 Kęsikowski Jan Feliks syn Adama i Franciszki
1881 Akt 30 ur Kazimiery córki Antoniego i Agnieszki
1890 Leon syn Antoniego urodz akt 96
1881 Sołtysiak Antoni syn Andrzeja i Petronelli zd.Michera urodzeń akt10
Anna Judasz i Andrzej Całka akt małżeństwa, rok 1890

Dziękuję i pozdrawiam
Irena
irena-kalisz
Zaawansowany
Zaawansowany

Odp: Metryki rodziny Kęsikowskich

Postprzez mmarska » 21.01.2014

Pani Ireno!

Jeśli to nie będzie przeszkadzać to jutro wieczorem za to się wezmę.
Pozdrawiam
Mariola
[Wisława Szymborska]
mmarska
Kreator Forum
Kreator Forum
Tłumacz (10)

Re: Metryki rodziny cd.

Postprzez irena-kalisz » 22.01.2014

Dziękuje bardzo
Irena
irena-kalisz
Zaawansowany
Zaawansowany

Re: Metryki rodziny cd.

Postprzez irena-kalisz » 22.01.2014

Pani Mariolo
Znalazłam w archiwach jeszcze kilka metryk, i bardzo proszę o ich przetłumaczenie :-)

Józef akt 98 Iwanowice
http://www.lumiere.pl/popup_image.php?pID=24970&imgID=0

Karol syn Józefa i Józefy akt 35 Iwanowice
http://www.lumiere.pl/popup_image.php?pID=24970&imgID=1

Karol syn Józeja i Józefy akt 147 Iwanowice
http://www.lumiere.pl/popup_image.php?pID=24970&imgID=2

Walerian syn Antoniego i Agnieszki akt 113 Iwanowice
http://szukajwarchiwach.pl/11/687/0/-/9 ... /#tabSkany

Walerian syn Antoniego i Agnieszki akt 75 Iwanowice
http://szukajwarchiwach.pl/11/687/0/-/1 ... /#tabSkany

Bardzo, ale to bardzo dziękuję
Irena
irena-kalisz
Zaawansowany
Zaawansowany

Kęsikowski Jan Feliks Akt urodzenia 1873

Postprzez mmarska » 22.01.2014

Kęsikowski Jan Feliks Akt urodzenia 1873
112 Iwanowice
Działo się w osadzie Iwanowice dwunastego/dwudziestego czwartego sierpnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego trzeciego roku o godzinie siódmej po południu. Stawił się osobiście Adam Kęsikowski [Adam Kęsikowski], handlarz płótnem dwadzieścia trzy lata mający, w Iwanowicach zamieszkujący, w obecności Ignacego Kuczaper, stolarza lat dwadzieścia, i Józefa Elznerowicza, organisty lat dwadzieścia cztery mający, obydwu z Iwanowic, i okazał nam niemowlę płci męskiej, oznajmiając, że ono urodziło się tutaj w osadzie Iwanowice dnia dzisiejszego o godzinie drugiej w nocy z ślubnej jego żony Franciszki z domu Elznerowicz [Franciszka z Elznerowiczów] lat dwadzieścia mającej. Temu niemowlęciu podczas chrztu świętego udzielonego dnia dzisiejszego dano imię Jan Feliks, a jego chrzestnymi byli Ignacy Kuczaper i Józefa Elznerowicz. Akt ten przeze mnie został przeczytany, przez oznajmującego i świadków podpisany. Józef Elznerowicz, Adam Kęsikowski, Ignacy Kuczaper, Ks. Ig… Jany… .
Pozdrawiam
Mariola
[Wisława Szymborska]
mmarska
Kreator Forum
Kreator Forum
Tłumacz (10)

Kęsikowska Kazimiera Akt urodzenia 1881

Postprzez mmarska » 22.01.2014

Kęsikowska Kazimiera Akt urodzenia 1881
30 – Iwanowice, Kazimiera Kęsikowska
Działo się w osadzie Iwanowice trzynastego/dwudziestego piątego lutego tysiąc osiemset osiemdziesiątego pierwszego roku o godzinie dziesiątej rano. Stawił się Antoni Kęsikowski [Antoni Kęsikowski], gospodarz w wieku czterdziestu lat w osadzie Iwanowice zamieszkały, w obecności Marcina Dolnego, lat sześćdziesiąt, i Franciszka Kolańskiego w wieku dwudziestu ośmiu lat, obydwu gospodarzy z osady Iwanowice, i okazał nam niemowlę płci żeńskiej, urodzone w osadzie Iwanowice dnia wczorajszego o godzinie piątej po południu z jego ślubnej żony Agnieszki z domu Gruszczyńskiej, lat trzydzieści pięć . Temu niemowlęciu podczas chrztu świętego udzielonego dnia dzisiejszego przez wikariusza Borowskiego dano imię Kazimiera [Kazimiera] a chrzestnymi byli Marcin Dolny i Jadwiga Dudek. Akt ten obecnym niepiśmiennym został przeczytany. Przeze mnie tylko podpisany. Ks. Józef Gajewski, Proboszcz Parafii, prowadzący księgi cywilne
Pozdrawiam
Mariola
[Wisława Szymborska]
mmarska
Kreator Forum
Kreator Forum
Tłumacz (10)