22592. 7) Zastrzeżenia prawne i regulaminowe

Tu nie pisz - przeczytaj. Chcesz zapytać - poszukaj możliwości tutaj.

7) Zastrzeżenia prawne i regulaminowe

Postprzez Marcin » 04.01.2014

Dział BIBLIOTEKA-FORUM Genealogii Polaków służy gromadzeniu wiedzy genealogicznej oraz komunikacji w sprawach genealogicznych.


NewsletterRejestrując się na Forum zgadzasz się na otrzymywanie Newslettera. Jest to garść informacji o nowych funkcjach, stronach, materiałach. Newsletter jest wysyłany nie częściej niż raz na miesiąc. Możesz też zrezygnować z niego - w tym celu po zalogowaniu przejdź na swoje konto i zaznacz aby nie otrzymywać powiadomień od administracji. Pamiętaj, że jednak w ten sposób nie otrzymasz też powiadomień gdy obserwujesz wątek.
Zgoda na otrzymanie newslettera to rodzaj podziękowania nam za darmową pracę.

Prawo autorskieKażdy użytkownik obowiązuje się przestrzegać prawa autorskiego - tj. umieszczać teksty, które są tylko jego własnością, lub do których prawa autorskie wygasły. Na umieszczanie innych musi uzyskać zgodę, lub stosować zasady cytowania, lub opracowania. Teksty, które redakcja zauważy jako pozbawione tych zasad zostaną usunięte a użytkownik zbanowany. Każdy ponosi odpowiedzialność za wstawiane przez siebie teksty. Redakcja dokłada wszelkich starań aby nie dochodziło do żadnego naruszenia prawa, ale nie odpowiada za teksty użytkowników.

Zasady kultury i bezpieczeństwaZobowiązujesz się przestrzegać zasad kultury. Nie wolno Ci pisać żadnych wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszających cudze prawa autorskie. Robienie tego może spowodować, że zostaniesz zbanowany na zawsze, a Twój dostawca internetu powiadomiony o Twoim zachowaniu. Zgadzasz się, że Genealogia Polaków ma prawo w każdej chwili usunąć, edytować, przenieść lub zablokować każdy wątek. Zgadzasz się też na zapisywanie wszystkich informacji, które podajesz, w bazie danych. Dane te nie będą przekazywane nikomu bez Twojej zgody, ale ani Genealogia Polaków ani phpBB nie odpowiada za włamania, które mogą spowodować wykradzenie danych. Dbaj o swoje bezpieczeństwo, nie publikuj adresów mailowych w postach. Konta, które redakcja uzna, że służą tylko do reklamowania innych stron, usług czy produktów będą usuwane.

Wiedza jest wspólnaWszyscy razem budujemy wspólną sieć wiedzy genealogicznej. Portal Genealogia Polaków służy gromadzeniu wiedzy genealogicznej na zasadzie outosourcingu. W BIBLIOTECE-FORUM są działy, które działają jak zwykłe Forum, ale są też działy, budujące wiedzę wspólną. Gdy dodasz tam wiedzę staje się ona częścią sieci, której nie masz prawa niszczyć. Odnosi się to przede wszystkim do możliwości łączenia postów różnych użytkowników, a także sytuacji związanych z usuwaniem konta - gdy posty zostają jako anonimowe, lub jako "ex-user". W tym przypadku jesteś zobowiązany wcześniej usunąć z tych postów wszelkie Twoje dane osobiste, ale nie możesz niszczyć struktury danych i wiedzy wspólnej. Nie umieszczaj więc danych, które chciałbyś zachować tylko dla siebie - teraz lub w przyszłości. Prywatne wiadomości to inna sprawa - są zawsze prywatne. Usunięcie konta następuje przez zgłoszenie adminowi.
  • Działy które działają jak Forum to "Tablica Ogłoszeń" i "Pozostałe"
  • Działy które gromadzą wiedzę to CZYTELNIA, HISTORIA POLSKI, RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODÓW a także poddziały dot. Archiwów i Indeksacji cmentarzy
  • Pozostałe mają strukturę mieszaną - Kawiarenki są ograniczone zasięgiem głównie do rodzin, i one podejmują decyzje kolektywnie, przewodzi tutaj moderator kawiarenki

Skrypt ForumForum Genealogii Polaków działa na skrypcie phpBB, wydanym na licencji „General Public License” (zwanej też „GPL”) i możliwym do pobrania ze strony http://www.phpBB3.PL. Skrypt phpBB tylko ułatwia dyskusje przez Internet, jego autorzy nie kontrolują tekstów zamieszczanych w Internecie za pomocą tego skryptu. Forum stosuje pliki cookies tylko do sprawnego poruszania się po Forum. Rejestrując się baza przechowuje Twój mail, login, hasło oraz nr IP - dane te nie będą jednak nigdy udostępniane - chyba że naruszysz prawo. Więcej informacji o skrypcie phpBB można znaleźć na stronie http://www.phpBB3.PL.

Jeśli się nie zgadzasz na te warunki, nie pisz na tym Forum i poproś o usunięcie konta.
"Ateizm - to uparta wiara w bezsensowność wierzenia"
Avatar użytkownika
Marcin
Administrator
Administrator
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Pomoc techniczna (1)
Imię i nazwisko: Marcin Niewalda

Powrót do WYJAŚNIENIA, ZASADY, POMOC, FAQcron