16396. 3) Gdzie znaleźć informację? pomoc merytoryczną?

Tu nie pisz - przeczytaj. Chcesz zapytać - poszukaj możliwości tutaj.

3) Gdzie znaleźć informację? pomoc merytoryczną?

Postprzez Genealogia Polakow » 25.02.2012

Zacznij od ...  • Wyszukanie - mamy kilka niezależnych baz.
  • Wiedza ukryta - Sporo informacji dostępnej jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników (więcej niż 3 napisane posty), a także dla rodzin (stoliki rodzinne, strony niedostępne). Jest także BAZAR - do którego otrzymujesz dostęp dopiero jako zarejestrowany użytkownik. Informacji stamtąd NIE można znaleźć w wyszukiwarkach.
  • Materiały w Internecie - Bardzo cenne są biblioteki cyfrowe. Tricki i podpowiedzi jak ich używać lepiej znajdziesz na naszym forum jako użytkownik zarejestrowany
  • Wiedza archiwalna - Na forum jest wiele osób które mogą pomóc w zdobyciu informacji z archiwów. Budujemy bazę informacji o zasobach archiwów (dostęp jako użytkownik zarejestrowany). W redakcji mamy też osoby które polecamy - sprawdzonych genealogów którzy tanio i dobrze pomogą. Jako redakcja koordynujemy wtedy te działania na obszarze całego kraju (również Kresów i emigracji) - Poszukiwania
  • Wyciągnij informacje o innych - Wydaje się, że wystarczy umieszczać ogłoszenia na forach żeby ludzie do Ciebie pisali. Nic bardziej mylnego. Trick jest w tym, żeby zaczęli traktować Cię jak eksperta od danej rodziny. Nasze Forum to umożliwia. Stwórz wątek w którym zbierasz informacje o rodzinie. Stwórz stronę rodzinną, dodawaj zdjęcia. Wszystko to ze sobą linkuj! (BARDZO WAZNE) Zbuduj w ten sposób własne centrum informacji o danej rodzinie, danym miejscu, okresie w dziejach, wydarzeniu historycznym.
  • Użyj "giełdy" - Ogłoś utworzenie funduszu na przeszukanie, zbadanie jakiegoś zasobu archiwalnego. Napisz że dasz np. 300zł. Ktoś dopisze że również da 300, inny 400 a ktoś inny zdecyduje się za 1000zł wykonać tę ciężką pracę tak aby każdy z wpłacających otrzymał swój materiał. Jest to dobra alternatywa zamiast samemu zamawiać badania za 1000 zł.
Avatar użytkownika
Genealogia Polakow
Kreator Forum
Kreator Forum
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Uzyskanie dokumentów (1)
Imię i nazwisko: Biuro Poszukiwan GP

Powrót do WYJAŚNIENIA, ZASADY, POMOC, FAQcron