21800. 6) Dlaczego na tym Forum nic się nie dzieje?

Tu nie pisz - przeczytaj. Chcesz zapytać - poszukaj możliwości tutaj.

6) Dlaczego na tym Forum nic się nie dzieje?

Postprzez Genealogia Polakow » 11.09.2013

To pytanie niekiedy pojawia się. Takie wrażenie wynika z kilku powodów.

Po pierwsze: DZIAŁY UKRYTE
- Forum ma działy widoczne dla wszystkich, widoczne dopiero po zalogowaniu, widoczne dopiero po napisaniu trzech postów, widoczne tylko dla redaktorów i widoczne tylko dla grup rodzinnych (czyli działy ukryte). Tylko działy widoczne dla wszystkich widać od razu.

Po drugie: FORUM WIEDZY - nasze Forum zasadniczo różni się od typowych forów na których wszystkie działy zasypywane są postami typu "szukam Kowalskich" i odpowiedziami "ja też" albo "mój sąsiad jest Kowalski". Takie posty w 99,9% nic nie wnoszą, robią natomiast ruch. U nas jest jeden dział ogłoszeń, a reszta to sumienne, sukcesywne gromadzenie wiedzy.

Po trzecie: FORUM EDYTOWANE - nasze forum jest ekspercko edytowane. Są działy, takie jak np. słownik biograficzny, w których posty są łączone razem, dopiski są przez ekspertów, redaktorów łączone z postem głównym. Wówczas nie widać nowego postu, jest tylko drobna zmiana pierwotnego tekstu, data pozostaje niezmieniona i wydaje się że forum jest martwe.

Po czwarte: DZIAŁAMY INACZEJ - Forum-Biblioteka, to tylko jeden z działów portalu. Tak na prawdę Forum służy nam wszystkim tylko do uzupełnienia działań. Zdjęcia dodawane są w Archiwum Zdjęć, informacje o powstańcach do bazy powstańców, informacje o rządcach, właścicielach, pomordowanych, legionistach, kanonikach, mieszkańcach starego Krakowa, mogiłach, lokalizacjach starych miejscowości kresowych itp - mają swoje działy, swoje bazy. To samo dotyczy leksykonu geograficznego - nie trzeba na Forum pytać co znaczy "ortus et baptismi" ani czy rodzina Kowalskich jest herbu Topór - bo jest to wyjaśnione w leksykonie. Informacje są więc układane, segregowane, rozkładane do działów. To samo tyczy próśb o pomoc profesjonalistów - archiwistów, grafików komputerowych do retuszu zdjęć, portrecistów, wydawców itp.

Gromadzisz wiedzę rodzinną to budujesz stronę. Interesujesz się Powstaniem styczniowym - używasz bazy powstańców. Itd. Forum służy tylko uzupełnieniu i komunikacji, oraz jako miejsce gromadzenia danych typu Słownik Biograficzny czy Geograficzny. Wszystko inne jest poza forum. U nas każda aktywność ma swój dział, jest kierowana do najlepszego wykorzystania TO FORUM, TEN PORTAL na prawdę służy jako wymiana wiedzy a nie - jak inne portale genealogiczne jest bezładną stertą siana - o wszystkim i o niczym.
Avatar użytkownika
Genealogia Polakow
Kreator Forum
Kreator Forum
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Uzyskanie dokumentów (1)
Imię i nazwisko: Biuro Poszukiwan GP

Powrót do WYJAŚNIENIA, ZASADY, POMOC, FAQ