26916. "Polska własnośc ziemska na Ukrainie w 1890 roku"

NOWY! - Dział ogólnych rozmów i poszukiwań na tematy kresowe. UWAGA - są też inne działy kresowe!
* Nadaj konkretny tytuł Twojemu tematowi
* Poszukiwania kresowe możesz ogłaszać tutaj lub w innych działach "SZUKAM"
* UWAGA - są też inne działy kresowe - wiedza, informacje, artykuły, monografie ...

"Polska własnośc ziemska na Ukrainie w 1890 roku"

Postprzez Temari_Heartfilia » 02.01.2015

Witam!

Jeśli ktoś z Was posiada książkę wymienioną w temacie wątku, czy mógłby mi sprawdzić nazwisko Kazin? Bardzo interesuje mnie miejscowość Serniczki na Wołyniu, to w gminie Kisielin, powiat Horochów. Z góry dziękuję za odpowiedzi :dziewczynka
Szukam: Kazinów z Wołynia; Głębockich, Bublewiczów, Jasewiczów/Jacewiczów z Wileńszczyzny; Głębockich, de Ville'ów z Warszawy, Krakowa i okolic, Mańkowskich z Kościelca Kaliskiego, Grejmów/Greimów z Warszawy, Żelechowa; Materów i Czerskich z okoli Kielc.
Temari_Heartfilia
Zaawansowany
Zaawansowany

Odp: "Polska własnośc ziemska na Ukrainie w 1890 roku"

Postprzez Tadeusz Podgorski » 15.01.2015

Witam

W wymienionej książce nazwisko Kazin nie występuje. W miejscowości Serniczki w latach 1890-1913, było 3 właścicieli ziemskich: hr. Jan Gorajski - 1220,4 ha, Feliks Olszański - 71 ha oraz Maria Radziewicz. Myślę że rodzina Kazin mogła mieć jedynie gospodarstwo rolne w tej miejscowości. Oczywiście chodzi tylko o lata 1890-1913.

Pozdrawiam

Jerzy Tadeusz
Tadeusz Podgorski
Aktywny Animator
Aktywny Animator

Postprzez Temari_Heartfilia » 15.01.2015

Dziękuję bardzo :dziewczynka
Szukam: Kazinów z Wołynia; Głębockich, Bublewiczów, Jasewiczów/Jacewiczów z Wileńszczyzny; Głębockich, de Ville'ów z Warszawy, Krakowa i okolic, Mańkowskich z Kościelca Kaliskiego, Grejmów/Greimów z Warszawy, Żelechowa; Materów i Czerskich z okoli Kielc.
Temari_Heartfilia
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez Sigrun » 20.01.2015

Szanowny Panie Tadeuszu,

czy mogę poprosić o sprawdzenie paru nazwisk oraz miejscowości? Chodzi o naziwska: Brzozowscy, Dzierżkowie, Kurowscy, Paszkowscy, Piątkowscy, Skibiccy oraz Śnieżko, Śnieżko-Błoccy. Miejscowości to: Posuchówka (Korab-Brzozowskich), Ochmatów, Olczydajów Wyższy, Bielany, Kotiużany, Popieluchy oraz Wysoka Grobla/Grobla Wysoka.

Pozdrawiam
Sigrun
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez Dzidek Rogalski » 05.09.2015

Witam wszystkich! Chciałbym spytać własność Urbańskich w Kosowie, Rogalskich w Warwaryńcach, Kosowie, Pistyniu Sokołówce i Strusowie. Pozdrawia Zdzisław Rogalski.
Dzidek Rogalski
Aktywny
Aktywny

Postprzez andrasz » 12.09.2015

Dzień dobry,

czy byłoby możliwe Sprawdzić nazwisko Bielawski, Czarnecki i Konefka? Co do zamieszkania tych rodzin niestety nie mam pewności, ale być może są to: Ośmigowicze, Omelanka, Cepcewicze Wielkie, Załawiszcze.

pozdrawiam

Janusz St. Andrasz
andrasz
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez gniewomir1 » 18.02.2016

witam, poszukuję informacji o rodzinie Szuprowicz lub Suprowicz oraz Soczyński miejscowości Majdańska Huta gmina Buderaż, powiat Zdołbunów, woj. wołyńskie
parafia Kąty, Kamienna Góra gmina Aleksandria, powiat Równe, woj. wołyńskie, parafia Aleksandria
pozdrawiam
Dominika
gniewomir1
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez danboo » 30.12.2016

Poszukuje informacji na temat Ludwik Niebrzegowski, jego zona Teofila Niebrzegowska z d.Musiatowicz, ich corka a moja babcia urodzila sie w Stokach
danboo
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez unblesseddaisy » 05.03.2018

gniewomir1 napisał(a):witam, poszukuję informacji o rodzinie Szuprowicz lub Suprowicz oraz Soczyński miejscowości Majdańska Huta gmina Buderaż, powiat Zdołbunów, woj. wołyńskie
parafia Kąty, Kamienna Góra gmina Aleksandria, powiat Równe, woj. wołyńskie, parafia Aleksandria
pozdrawiam
Dominika

Droga Dominiko,
witam i przepraszam za mały offtop.
Nie wiem czy informacja, którą ci podam cię zainteresuje, ale aktualnie zajmuje mnie historia pewnej wioski na Kresach, w powiecie Zdołbunów, gminie Buderaż o nazwie Hurby, też prawdopodobnie związana z moją rodziną.
http://wolyn.republika.pl/opisy/hurby-11.html - pod tym adresem możesz znaleźć przynajmniej jedną osobę o nazwisku Suprowicz. Gmina ta sama, może pomyłka lub zbieg okoliczności, a może nie ;)
Pozdrawiam i życzę dalszych, owocnych poszukiwań.
unblesseddaisy
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez karwanskiwlodek12345 » 28.05.2019

W latach 1830-1860 właścicielami wsi Hurby byli bracia hrabiowie Karwańscy szukam potwierdzenia .
karwanskiwlodek12345
Zainteresowany
Zainteresowany

Powrót do KRESY - poszukiwania, problemy