Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Zapaśnik

27.04.2011 10:16
Szukam wszelkich informacji o moich przodkach o nazwisku Zapaśnik pochodzących z powiatu lidzkiego aktualnie na Białorusi : Lida, Ejszyszki ,Zabłoć.

Odpowiedzi (9)

27.04.2011 18:07
Pracowałem kiedyś w Instytucie Elektrotechniki w Warszawie-Miedzylesiu z dr Ryszardem Zapaśnikiem, specjalistą w dziedzinie silników elektrycznych. Wiem, że do dziś tam pracuje jako dr hab.:
http://www.orgmasz.pl/w/jbr/j9.htm
25.06.2011 18:43
Jestem wnuczka Konstantego Zapasnika, ktory wraz z rodzina mieszkal w Dragucie. Po 1955 roku przeprowadzili sie do Polski.
25.06.2011 19:24
Witam

Może i ja swoje trzy grosze

Zapaśnik - h. Lubicz, h. Ślepowron, h. Lis
pw. 11.XII.1816 r., pw. 5.XI.1819 r., 4.III.1820 r., 2.VI.1820 r., 12.XII.1849 r., 4.III. 1854 r., 25.X.1820 r., 9.XII.1832 r., 30.I.1837 r.
ok. Szemiaki - parafia nowodworska;
ok. Nowokuńce, Korkuciany, Wilkańce, Wiszkuńce, Honcewicze, wieś Dojlidy, Poleckiszki - parafia ejszyska;
folwark Łowczyłowicze, ok. Kierbiedzie - parafia lidzka;
ok. Wojdagi, Jasiańce, wieś Dziejaki - parafia ossowska;
ok. Chorążyce, Krokszle, Krupowiesy, Smilginie, Wojdagi - parafia koleśnicka;
m. Zabłocie, ok. Osipowce, Zaleszany, Zapaśniki, wieś Jodelowce, Łyczki, Maluki, Ryski, Kozły - parafia zabłocka;
ok. Bartoszuńce, Paszkiewicze, Kiemejsze, Lipkuny, Łunki, Nosewicze, Pacieluńce, Pusiawory, Słobodka, Swianiewszczyzna - parafia raduńska;
ok. Montwiańce, Noniszki, Tubielewicze - parafia żyrmuńska;
ok. Gierwielańce, Kłoncie, Smilginie, Talmonty, Pikiszki - parafia nacka;
wieś Bojary - parafia wasiliska;
ok. Jurańce;

Za - Czesław Malewski - "Rody szlacheckie w powiecie lidzkim na Litwie w XIX wieku"


Pozdrawiam serdecznie - Ludwik
6.01.2013 12:30
ja miałam w rodzinie dwóch Konstantych Zapaśników (jeden to moj pradziadek, a drugi to jego syn i jednoczesnie brat mojego dziadka) - jednak nie mam pojecia co sie z nimi dzieje/działo. Wiem, że moj dziadek też pochodził z wschodnich sąsiadów Polski i musze jeszcze sie dokladnie dopytać skąd. Jeżeli kogos by to interesowało, to część osob od Zapaśników przebywa w Koninie i okolicach. Aczkolwiek nie wiem dokładnie czy to o tych Zapaśników chodzi
24.02.2014 10:59
Mój dziadek miał na imię Konstanty i miał syna Konstantego mojego stryja.
Rodzina, przynajmniej ta część, o której wiem pochodziła z okolic Zabłoci w powiecie lidzkim.
Ja jestem z Konina
25.02.2014 17:45
Witam
Jan Zapasnik sie nazywam, syn sp. Jana Zapasnika syna Waclawa Zapasnika mojego dziadka.
W Koninie skad pochodze familia dzieli/la sie na Jozefa(sp), Jana(sp), Zdzislawa z najstarszego pierwszego pokolenia. Z mlodszego-drugiego zas na Jana, Piotra, Jaroslawa i Janusza. Trzecie pokolenie zas to Piotr syn Piotra, Adam syn Jana oraz w najblizszym czasie kolejni potomkowie oczekiwani sa
4.06.2014 12:43
Witam serdecznie,
wśród moich przodków pojawia się nazwisko Zapaśnik.
W 1910 roku rodzi się Helena córka Józefa s. Ludwika i Melanii ze Skawińskich.
Wedle spisu z 1909 roku w Smilginiach par. nacka mieszkają:
dom 4
Józef s. Ludwika Zapaśnik l 34 (ur 1875)
żona Melania ze Skawińskich l 23

Helena Zapaśnik wychodzi za mąż za Macieja s. Ludwika Tubielewicz.
Szukam informacji o tych rodzinach.
Pozdrawiam
Ewa
9.09.2018 20:28
Witam ponownie
chciałabym odswiezyc temat>
Udalo mi sie odnalezc i rozbudowac moja galazke Zapasnikow wywodzaca sie od Troiana Zapasnika.
Staram sie dotrzec do czesci rodziny, o ktorej wiem, ze pozostala na Bialorusi.

Pozdrawiam
Ewa
22.03.2020 11:48
Witam serdecznie.
Ja nazywam się Zapaśnik i mieszkam we Wrocławiu.
Mój Dziadek Józef Zapaśnik ur. 1902 w Oranach , mieszkał we wsi Bogusławy, gm. Bieniakonie. Jako dorosły wstąpił do wojska i będąc podoficerem zawodowym służył w 77pp w Lidzie.
Tam w 1932 r. urodził się mój Ojciec Stanisław i mieszkał w Lidzie do wojny. Czyli dokładnie tam gdzie Pani szuka !
Od 1952 r. mieszka we Wrocławiu i ma się dobrze )
A ja jestem jego synem i też mieszkam w tym pięknym mieście.
Jeśli chciałaby Pani jakoś więcej informacji proszę o kontakt. Mój Ojciec był z 10 lat temu na Białorusi i odwiedzał pozostającą tam Rodzinę .

Z uszanowaniem - Jarosław.