15428. Rudniccy Wołyń- Kowel-Hołoby-Świdniki

NOWY! - Dział ogólnych rozmów i poszukiwań na tematy kresowe. UWAGA - są też inne działy kresowe!
* Nadaj konkretny tytuł Twojemu tematowi
* Poszukiwania kresowe możesz ogłaszać tutaj lub w innych działach "SZUKAM"
* UWAGA - są też inne działy kresowe - wiedza, informacje, artykuły, monografie ...

Rudniccy Wołyń- Kowel-Hołoby-Świdniki

Postprzez STEFANGRABKOWSKI » 07.12.2011

Na Wołyniu żyło wiele rodzin o nazwisku RUDNICKI, Ja próbuję ustalić członków rodziny RUDNICKICH z miejscowości Kolonia Świdniki.gmina Hołoby,powiat Kowel,WOŁYŃSKIE.. Prawdopodobnie pochodzili z Mazowsza .Z informacji rodzinnych wynika że jeszcze przed 1 wojną światową ta gałąź rodziny Rudnickich wyjechała na Wołyń tam wykupili ziemię i się osiedlili. Jeśli ktoś ma informacje mogące pomóc mi w znalezieniu i ustaleniu moich przodków ze strony mamy ZOFII GRABKOWSKIEJ -Z DOMU RUDNICKIEJ to będę bardzo wdzięczny.Pozdrawiam Stefan.
STEFANGRABKOWSKI
Zainteresowany
Zainteresowany

Re: Rudniccy Wołyń- Kowel-Hołoby-Świdniki

Postprzez czkamyk » 09.11.2013

Stefanie.
Podaj imiona i nazwiska małżonek to może pomogę.Mam 44000 Wołyniaków, w tym wielu Rudnickich w drzewie.
czkamyk
Zainteresowany
Zainteresowany

Odp: Rudniccy Wołyń- Kowel-Hołoby-Świdniki

Postprzez Sylwia_1986 » 09.11.2013

Witam !!!
Wołyń - Kowel - Hołoby :), od dłuższego czasu szukam kontaktu z kimś kto ma jakieś informacje na ten temat.
Poszukuję osób o nazwisku Karwat i Szewczyk , mieszkali w miejscowości Byteń i Kol. Byteń od roku 1918 do 1943.
z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje - Beata
Sylwia_1986
Aktywny
Aktywny

Re: Rudniccy Wołyń- Kowel-Hołoby-Świdniki

Postprzez czkamyk » 16.11.2013

Sylwio.
Z Karwatami może być problem, występuje Karwatowicz.Szewczyków jest więcej, ale jakieś imiona.
czkamyk
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez Sylwia_1986 » 16.11.2013

Szewczyk Stanisław i Regina z Karwatów, Szewczyk Kazimierz i Bronisława z Karwatów
pozdrawiam - Sylwia
Sylwia_1986
Aktywny
Aktywny

Postprzez STEFANGRABKOWSKI » 07.12.2013

Pradziadek Mieczysław Rudnicki-Antonina Pułkowska 1884-1956

.dzieci:PIOTR/GENOWEFA/LEON/KAMILA/KAZIMIERA/WŁADYSŁAW.

Piotr Rudnicki-Józefa Jabłońska 1907-1962.

dzieci:JAN/BOLESŁAW/ZOFIA/ANNA/WACŁAW.
STEFANGRABKOWSKI
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez gostel » 15.01.2014

Witam serdecznie,
w moim drzewie genealogicznym mam Rudnickich dokładnie z tamtych stron:
Nieznanego imienia Rudnicki był pierwszym mężem mojej praprababci Michaliny, mieli 2 dzieci: Ewę i Jana.
Mniemam, że pan Rudnicki zmarł w młodym wieku, gdyż jeszcze młoda Michalina poślubiła mojego prapradziadka,
Onufrego Kozakiewicza. Onufry był ścigany przez cara za udział w Powstaniu Styczniowym i ukrywał się przed stryczkiem lub zsyłką na Sybir w lasach hrabiostwa Potockich i Bocheńskich. Z czasem, przy pomocy dobrodziejów Bocheńskich, Onufry wraz z kilkoma ludźmi takimi jak on, tworzy osadę Majdan koło Soszyczna, położoną m.i. w sąsiedztwie miejscowości: Soszyczno, Pniewno, Kowel, Kamień Koszyrski, Czerwiszcze, Hołoby, Harasin, Maniewicze, Toboły i inn.
W tymże Majdanie zamieszkują Michalina i Onufry, wraz z dziećmi z pierwszego małżeństwa Michaliny.
Ewa Rudnicka wyszła za mąż za mieszkańca Majdanu i przeprowadziła się do jego domu.
Co do Jana Rudnickiego:
z poręki ojczyma, Onufrego Kozakiewicza, w 1890r hrabina Maria Bocheńska (z Potockich) z Brodów na Wołyniu, zatrudniła Jana jako gajowego w gajówce Krasny Bór. Dostał też dom mieszkalny, do którego wyprowadził się na zawsze z Majdanu. Jan żył z tytułu piastowania stanowiska gajowego i uprawy 3 ha gospodarstwa. W czasie I wojny światowej tereny te zajęły wojska wojska niemieckie, zapanował głód i niedola. Ale dzięki temu, że gajówka w Krasnym Borze leżała w głębi lasu, rodzina Jana Rudnickiego przeżyła I wojnę w znośnych warunkach, nie niepokojona przez wojska rosyjskie ani niemieckie.
Tu ślad o Rudnickich mi się urywa, gdyż ja jestem potomkiem najmłodszego syna Michaliny i Onufrego Kozakiewiczów, Piotra, który, jako dorosły człowiek, również został gajowym w lasach pani Bocheńskiej i otrzymał gajówkę Chucnia koło Czerwiszczy.

Czy ktoś z Państwa ma w swoim drzewie osoby, które wymieniłam?
Pozdrawiam
Małgorzata
gostel
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez STEFANGRABKOWSKI » 18.01.2014

Witaj Sylwio , w bazie danych w słowniku geograficznym-Cmentarz rzymskokatolicki w m. Hołoby; zachowały się 82 nagrobki z lat 1798 -1938; ustalono nazwiska 47 pochowanych; 20. Karwat Karolina (+1940).
STEFANGRABKOWSKI
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez Sylwia_1986 » 18.01.2014

Dziękuję za wiadomość .
Pozdrawiam serdecznie - Sylawia
Sylwia_1986
Aktywny
Aktywny

Postprzez jolka20-maj » 14.05.2014

Mój ojciec nazywał się Wacław Rudnicki. Był synem Antoniego i Rozalii.
Urodził się w 1921 r. w Antonówce nad Horyniem powiat Sarny.
Szukam krewnych i znajomych.
Pozdrawiam
Jolanta
jolka20-maj
Zainteresowany
Zainteresowany

Następna strona

Powrót do KRESY - poszukiwania, problemy