Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Cmentarz Rychcice pow.Drohobycz woj.Lwów ob.Ukraina

28.11.2012 10:54
APEL ! Od maja 2004 jestem społecznym opiekunem byłego cmentarza katolickiego , na którym jest ok.100 grobów rodaków w tym 60 po polsku. Groby wymagają renowacji a rychciczanie w Polsce i świecie i ich potomkowie nie interesują się grobami przodków z wyjątkiem 1 % . Dzięki tylko 20 -tu rychciczan i potomków cmentarz [groby polskie] został wykarczowany i oczyszczony w latach 2007-2009 po 62-64 latach od przymusowego wyjazdu [ekspatriacji ]stamtąd naszych przodków. ".. Jeśli zapomnę o Nich , Ty Boże na niebie zapomnij o mnie ..." A.Mickiewicz

Odpowiedzi (15)

18.04.2013 14:33
Gdyby udało się zrobić zdjęcia tych nagrobków i umieścić u nas WRAZ Z OPISEM - to z pewnością zainteresowały by to rodziny. powiem więcej, to praktycznie jedyna droga. Ogłoszeń i poróśb raczej nikt nie czyta.
Warto też rozwijać wątek o Rychcicach w Słowniku Miejsc. Tam są już pokaźne listy nazwisk urodzonych. AGAD ostatnio udostępnił księgi online. Warto by z nich też zrobić spis i umieścić. Tylko spisane nazwiska, opisane nagrobki mają szanse do kogoś dotrzeć i faktycznie poszerzają zainteresowanie. Ani galerie bez podpisów, ani udostępnione księgi tego nie osiągną. Tylko spisy, podpisy - no i łącznie informacji - linkowanie.
18.04.2013 16:52
Od maja 2004 jestem społecznym opiekunem tego cmentarza a ofiarnośc rychciczan i potomkow jest w granicy 0.3-05 promila dlatego odpowiadam tylko na zapytania telefonicznie lub mejlowo

Utrzymanie cmentarza kosztuje a wykarczowanie drzew , krzewów i dokładne wykoszenie w latach 2007-2009 oraz rekonstrukcja 3 nagrobkow , w tym 2 proboszczów z lat 1836-1923 kosztowało bardzo duzo
18.04.2013 16:58
Na portalu Nasza Klasa od roku 2008 prowadzę profil " Gmina i Parafia RYCHCICE " i zamieściłem ponad 1100 zdjęć w tym nagrobki
Zapraszam tylko osoby dbające o ten nasz były cmentarz rzymsko-katolicki , gdzie jest ok.100 grobów rodaków , w tym 60 po polsku a 40 po ukraińsku
18.04.2013 21:51
Przepraszam - ale prowadzenie strony na Naszej Klasie jest niepoważne - z kilku przyczyn
Po pierwsze jest to firma prowadzona przez .... Rosjan
Po drugie przegladanie setek galerii po setki zdjęć w poszukiwaniu być może nagrobka przodka nikogo nie zainteresuje - dlatego trzeba wchodzić w systemy które potrafią dane katalogować i opisywać.
Zachęcam gorąco - aby całość zbioru przenieść na nasz serwer. Można tu zrobić absolutnie wszystko to co jest na naszej klasie - bez kretyńskich gier i reklam, a jest dużo więcej możliwości naukowych i genealogicznych.
Po co tworzyć stronę na portalu skierowanym na wyciąganie danych osobach, jak można na portalu przygotowanym do prowadzenia zbiorów wiedzy o miejscowościach i rodzinach.
18.04.2013 21:53
Utrzymywanie takich stron na takich portalach jak Nasza Klasa skutkuje właśnie tym, że nikt na to nie trafia i nikt tego nie poważa
7.09.2014 11:04
Może skatalogować nagrobki i listę nazwisk umieścić w sieci, ludzie szukają swoich korzeni i mogą trafić na kogoś ze swoich przodków, co za tym idzie na ten cmentarz.
18.10.2014 21:18
Było by bardzo fajnie gdyby można było znaleźć groby bliskich. Słyszałam o książce "Inskrypcje nagrobne pogranicza Polsko Ukraińskiego.
22.02.2015 10:27
Witam ! Cmentarz we wsi Rychcice [część z grobami Polakow] zostal wykarczowany , oczyszczony w latach 2007-2009 i od roku 2010 jest koszony [groby rodaków]
z XIX w zostało 11 nagrobków do naprawy i oczyszczenia ale rychciczanie i ich potomkowie tzw . społeczność rychcicka w Polsce ok 10 000 - 15 000
nie poczuwa się do do obowiązków pomimo moich apeli od roku 2006
przez przez ponad 8 lat tylko 51 osób to prawdziwi rychciczanie i potomkowie = 5-3 promilii spolecznosci rychcickiej
Pozdrawia Kazimierz Swierniak potomek po mieczu i kadzieli ,
amator-historyk wsi Rychcice i społeczny opiekun cmentarza od roku 2004
15.03.2015 10:10
Było by bardzo fajnie gdyby można było znaleźć groby bliskich. Słyszałam o książce "Inskrypcje nagrobne pogranicza Polsko Ukraińskiego.


Mam inskrypcje :
pow. Sambor , Stary Sambor i Mościska
udzielam informacji osobom podajacym
1. imię i nazwisko
2. miejscowość tylko w tych 3 powiatach
3. imię i nazwisko poszukiwanego grobu
4. nie odpowiadam na nicki , pseuda

Pozdrawiam Kazimierz Swierniak ze Szczecina
potomek ze wsi Rychcice , Nahujowice i Hubicze ob .Borysław-Hubicze na Ziemi Drohobyckiej
27.09.2021 19:27
Dzień dobry.
Post stary ale spróbuję.

Poproszę uprzejmie o sprawdzenie:
Miejscowość Podliski, Mościska
Poszukiwane nazwisko na grobach : Michalunio Anna, Bazyli, Grzegorz, Daniel, Paweł ur.1826, Władysław.
Z góry dziękuję,
Maciej Michalunio
28.09.2021 09:38
Dzień dobry.
Post stary ale spróbuję.

Poproszę uprzejmie o sprawdzenie:
Miejscowość Podliski, Mościska
Poszukiwane nazwisko na grobach : Michalunio Anna, Bazyli, Grzegorz, Daniel, Paweł ur.1826, Władysław.
Z góry dziękuję,
Maciej Michalunio
Brak takich po polsku
28.09.2021 23:02
Dziękuję bardzo.
Czy odpowiedź znaczy, że po Ukraińsku są?
30.09.2021 11:53
Cyrylicą też brak
30.09.2021 17:28
Uprzejmie Panu dziękuję i pozdrawiam.
14.05.2022 20:08
Dzień dobry.

Poproszę uprzejmie o sprawdzenie:
Miejscowość Rychcice
Poszukiwane nazwisko na grobach : Jach/Dudziak/Oczkoś.
Jaki to cmentarz?
Z góry dziękuję,