Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Benkowa Wisznia lub Rudki - Urbanski Gabriel

13.01.2013 20:08
Poszukuje jakichkolwiek danych o moim pradziadku gabriel urbanski urodzony w nawarii kolo lwowa 5 marca 1838 roku. zmarl 23 listopada 1905 w benkowej wiszni kolo grudek. ojciec jakub matka marta skiba. zona byla wiedenka zofia koch . Pradziadek mial trzech synow KAROL LEOPOLD LEON I TRZY CORKI JULIA ANNA KATARZYNA. Gabriel Urbanski mial mlyn w Benkowej Wiszni duzo pola byl bogaty. Ja jestem wnuczka Leona Urbanskiego urodzonego w Benkowej Wiszni takze mial tam mlyn a potem kupil majatek ziemski od hr Czaykowskiego w Bobrce i Chlebowice kolo Lwowa. Przezyl Syberie i i z ARMIA ANDERSA opuscil Rosje. Pisze ten list dlatego , ze chcialam sie dowiedziec czy TERESA URBANSKA corka MICHALA URBANSKIEGO z BENKOWEJ WISZNI ,ktora jest babka ALEKSANRA FREDRY jest moja pra pra pra. Znalazlam artykul w internecie BARBARA LASOCKA Z DZIEJOW BENKOWEJ WISZNI. Z tego artykulu wynika , ze rodzina Urbanskich byla wlascicielami GRODEK I BENKOWJ WISZNI I sprzedali wlasnosc Fredrom a TERESA URBANSKA wyszla za maz za dziadka slynnego ALEKSANRA FREDRY. Gdyby Panstwo mogli pomoc w znalezieniu jakichkolwiek danych bylabym bardzo szczesliwa. Mam wiecej danych o rodzinie dziadka LEONA URBANSKIEGO moge doslac jezeli przydadza sie. Nigdy nie korzystalam z tego tytu informacji , zrodel i jezeli trzeba zaplacic to prosze napisac ile i czy jest szansa na znalezienie informacji o przodkach . Bardzo mnie to intryguje czy GABRIEL URBANSKI ma jakiekolwiek powiazania z MICHALEM URBANSKIM I TERESA URBANSKA Z BENKOWEJ WISZNI. JA wiem od rodziny . ze w BENKOWEJ WISZNI bylo duzo URBANSKICH spokrewnionych z TRUCHANOWICZ i BALKOWSKIMI. Prosze uprzejmie o wiadomosc.

Moj adres E-mail to (usunięty, regulamin forum, kontakt na pw)

Lacze serdeczne pozdrowienia z wyrazami szacunku Jadwiga Urbanska

Odpowiedzi (2)

20.11.2013 01:30
Witam.
W poszukiwaniu rodziny Urbańskich dostałem takie informacje na innym forum:

Cmentarz w Rudkach:
"Gabryel/ Urbański /5 III 1838-23 XI 1905/ Pokój jego duszy"
dostałem także zdjęcie nagrobka Gabryela, ale jest kiepskiej jakości. Mogę Ci wysłać jak jesteś zainteresowana.

W Sądowej Wiszni:
"Antoni/ Urbański/ 5 III 1901-16 II 1971//Karolina Urbańska/lat 58/zm.25 III 1989/ Pokój ich duszom."
Proste krzyże żeliwne w ogrodzeniu żeliwnym.

W Borysławiu:
"Tu spoczywa / Śp./Andrzej /Urbański/przeżywszy lat 68/zmarł 18/2 1928 Rk/Prosi o Zdrowaś Marja"
Żeliwny krzyż z żeliwną tablicą inskrypcyjną.

Cmentarz Worochta:
"Jan Urbański/1866-1911//Helena Urbańska/1904-1911//Katarzyna Urbańska/1879-1954"

'' Bronisław Urbański[...?]'' nagrobek bez krzyża

''Kazimiera Urbańska/1895-1938''

''Józef Urbański/1907-1924'' nagrobek uszkodzony bez krzyża.

Cmentarz Żytomierz:
'' Zygmunt Urbański/przeżywszy lat 25 zm.1886[?]''

Pozdrawiam
Marek
6.10.2016 00:39
Pani Jadwigo,
Gabriel Urbański to dziadek mojej babci , Janiny Stawiarskiej z domu Truchanowicz. Jej mamą była Anna Urbańska, córka Gabriela Urbańskiego. Zapraszam do rozmowy , mój mail estewe62@wp.pl