Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Humniccy h.Gozdawa

26.01.2013 13:11
Witam poszukuję wszelkich informacji na temat rodziny jak i samej rodziny Humnickich h.Gozdawa.
Najlepiej z miejscowości takich jak Berdyczów, Humań Bircza, Wołodarka i innych. o których mi nie wiadomo.
Dane przodków:
Dziadek Zygmunt Humanicki urodzony w miejscowości Berdyczów ok 1907r.-zm 1987. do ok 1920r lub przed pod prawidłowym nazwiskiem Zygmunt Humnicki.
Pradziadek Walenty Humnicki , Prababcia Klementyna Hulewicz.
Jan Huminicki ur. 1873-zm. 1950
Józef Antoni Humnicki ur 11 marca 1903r
Prawdopodobnie jestem rodziną z wszystkimi ze zmodyfikowanm nazwiskiem Humniccy.
Ja mam na nazwisko Humanicka ale docelowe mojej rodziny to Humniccy wiekszość bez znanego mi powodu była modyfikowana od nazwiska Humniccy tj np Humięcki, Humańscy, Humoniccy, Humiński itp. Mam stary wpis stryja gdzie pisał że członkowie rodziny namawiali do podpisywania się tymi nazwiskami. Nie wiem może powodami modyfikacji nazwiska było uniknięcia śmierci jako szlachta. Wiem że w mojej rodzinie był nadany Herb Gozdawa a przodkowie pochodzili z Berdyczowa, Wołodarki , Humania, Birczy. Mam nadzieje że coś udało mi się podpowiedzieć, bo jesteśmy porozrzucani po świecie ze zmienionymi nazwiskami. Pozdrawiam
Wszelkie informacje proszę przekazywać na maila.
Pozdrawiam

Odpowiedzi (1)

17.12.2019 00:27
Witam,
Mój pradziadek nazywał się również Walenty Humanicki/Humnicki, natomiast mój dziadek musiał opuścić Polskę w latach dwudziestych. Jeśli Pani pradziadek miał syna o imieniu Witold, to najprawdopodobniej jesteśmy spokrewnieni.
Pozdrawiam serdecznie.