Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Bartoszewicze z Rudni Nalibockiej (Naliboki/Rudnia)

3.04.2013 10:34
Witam Wszystkich!

Od pewnego czasu zajmuję się genealogią mojej rodziny i od dłuższego czasu nie mogę posunąć się w moich badaniach dalej. Powodem owej blokady jest mój praprapradziadek Wincenty Bartoszewicz. Przeszukałem zasoby internetowe jak tylko to było możliwe i niestety żadnych informacji na jego temat nie znalazłem.
Prawdopodobnie zmarł on w miejscowości Naliboki na dzisiejszej Białorusi (funkcjonuje także nazwa Rudnia Nalibocka) i tam też został pochowany - na cmentarzu parafialnym w Nalibokach. Jego syn Piotr Bartoszewicz żył w latach 1872-1950 i pochowany został na wspomnianym cmentarzu (zdjęcie grobu dostępne na portalu „find a grave”). Innymi synami Wincentego byli także Nikodem, Bolesław, Franciszek. Miał on także dwie córki: Annę i Malwinę. Większość z nich, a właściwie wszyscy synowie Wincentego prócz Piotra, wyemigrowali do USA. Wiem, że Wincenty miał dwóch braci: Tomasza i Augustyna. Syn Tomasza Rafał wyemigrował do Stanów i tam po dziś dzień żyją Bartoszewicze. Najbardziej jednak interesują mnie informacje na temat Wincentego. Jedna osoba podejrzewa (tzn. skądś wie ale nie wie skąd i nie jest tej informacji do końca pewna), że ojcie Wincentego nosił imię Ignacy. Problem stanowi także przynależność tych terenów do konkretnych jednostek kościelnych/administracyjnych...

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Odpowiedzi (2)

23.10.2015 20:52
Witam,
jestem prawnuczką Nikodema Bartoszewicz. Niestety zmarł w 1946 na wylew w Brzesku woj. Zachodniopomorskie.
Jeśli chciałby Pan więcej informacji to proszę o kontakt sylwiapaszkiewicz[małpka]op.pl

pozdrawiam
Sylwia
9.06.2023 12:45
Proszę patrzeć na drzewa genealogiczne Burzyński i Kowalewski