Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Wołyń, Podole, Wileńszczyzna - Spis rodów/nazwisk szlachty

20.02.2014 13:37
Witam!

Zna ktoś może DARMOWY spis nazwisk szlachty, Wołynia i Wileńszczyzny ( do II wojny światowej, najbardziej interesuje mnie końcówka XIX i początek XX wieku )? Interesuje mnie nazwisko Kazin i Głębocki. Jeżeli ma ktoś z Was linki do tego typu stron lub drzew genealogicznych, Kazinów lub Głębockich to byłoby mi bardzo miło i w znacznym stopniu ułatwiłoby mi to pracę.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odpowiedzi (12)

24.03.2014 20:04
Witaj
Tutaj sa sami bardzo rozmowni. Polecam ci abys rzucila okiem na www.wolyn.ovh.pl. Tam sa spisy ludzi według miejscowości. Jest tam tyle osob ile udało się ustalić.
Pozdrawiam
31.05.2014 20:34
Witaj!
Mam "Kronike polskich rodow szlacheckich Podola, Wolynia i Ukrainy" tom 1. Kazinow nie ma, ale pozostale nazwiska sa. Jesli Cie to interesuje, daj znac.
Pozdrawiam
Gosia
31.05.2014 23:30
Witam

Nazwiska Kazin i Głęboccy występują w spisie szlachty Wołynia z 1906 r. , natomiast Wilczyńscy i Mańkowscy są wpisani w spisie szlachty Podola z 1897 r.. Wszystkie te nazwiska są umieszczone także w wykazach właścicieli ziemskich na Ukrainie z 1890 r. W DAŻO w Żytomierzu znajdują się oryginały wywodów szlacheckich szlachty wołyńskiej z 1802 r. ( Głęboccy h. Doliwa i Kazinowie h. własnego z parafii Włodzimierz Wołyński i Zaturce) .

Pozdrawiam

J. Tadeusz
tel. 694259296
20.06.2014 23:54
Proszę o udostępnienie jak największej ilości informacji na temat herbu Kazinów i ogółu na ich temat ( wszystko co Pan wie ) oraz o pomoc w znalezieniu informacji na temat Głębockich z okolic Wilna ( i Wilna ) oraz Wilczyńskich z Serniczek i okolic

Jeżeli to możliwe, to prosiłabym również o link do spisu szlachty wołyńskiej z 1906 roku ^_^

Pozdrawiam serdecznie
23.06.2014 22:28
Polecam stronę internetowa dla zainteresowanych. W oparciu o zawarte tam materiały można wiele wyjaśnić
http://www.wastan.pl/biblioteka/

Pozdrawiam
6.07.2014 17:50
Witaj!
Mam "Kronike polskich rodow szlacheckich Podola, Wolynia i Ukrainy" tom 1. Kazinow nie ma, ale pozostale nazwiska sa. Jesli Cie to interesuje, daj znac.
Pozdrawiam
Gosia


Gosiu, mam do Ciebie serdeczną prośbę, czy możesz sprawdzić, czy w tym opracowaniu występuje nazwisko Jabłonowski ?

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam - Małgorzata
8.07.2014 20:49
Podaje link do WBC. Jest tam Kronika polskich rodów szlacheckich Podola, Wołynia i Ukrainy: monografie i wzmianki T.1
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... ublication
Pozdrawiam
9.07.2014 21:38
Dziękuję ślicznie za informację i podany link .

Małgorzata
17.07.2014 20:58
A wie ktoś może, gdzie mogłabym znaleźć spis szlachty wileńskiej do II wojny światowej? Bardzo proszę o pomoc
6.04.2016 21:02
Witam.
Gosiu, czy w tej kronice szlachty z Podola i Wołynia i Ukrainy jest wzmianka o Tokarskich i Piotrowskich?
Pozdrawiam Konrad.
27.08.2016 01:23
istnieje darmowy portal gdzie są nazwiska z wołynia - www ornatowski.com.pl szukaj w Herbarzu wołyńskim w indeksie szlachty wołyńskiej .
22.11.2016 21:24
Witam.W r 2002 ukazala sie publikacja autorstwa Czeslawa Malewskiego ,,Rody szlacheckie w pow .idzkim na Litwie w XIX w.
Praca niniejsza uzup w 2005 zawieraspis nazwisk woj wilenskiego. Ksiazke mozna nabyc w ksiegarniach Wilna lub u autora Cz. Malewskiego email...czemal@ktv.lt pozdrawiam serdecznie zyczac owocnych poszukiwan